• maj 2024 r.

• Światowy Dzień Kwiatów z Papieru

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

14 maja obchodzony jest Światowy Dzień Kwiatów z Papieru, a krepina to inaczej papier krepowy, dlatego nasze dwie papierowe uczennice: Mia Malek i Stefania Vanzi zostały wyróżnione dyplomami za wyjątkowe zaangażowanie w zajęciach florystycznych, za umiejętności organizacyjne, wysoką kulturę osobistą, pracowitość, cierpliwość, wytrwałość, dokładność, estetykę i miłość do tworzenia pięknych kwiatów z krepiny. Jako nagrodę dziewczynki zaproponowały dla siebie kwiaty z krepiny niemieckiej w ich ulubionych kolorach. Poniżej prezentujemy bukiety kwiatów naszych szkolnych papierowych florystek i jednego florysty.

Organizator: p. Jolanta Wróblewska

Drugoklasiści w miasteczku edukacyjnym

Klasa 2B odwiedziła innowacyjne minimiasto edukacyjne, w którym dzieci mogły wcielić się w różne role zawodowe, poznawać tajniki profesji, pracować, zarabiać i ostatecznie wydać zarobione pieniądze. Zabawa była wyśmienita!

Galeria klasy 2B

Spotkanie z podróżnikiem

9 maja odbyło się ciekawe spotkanie dla klas 5-7 z panem Jarosławem Czechowiczem, Polakiem mieszkającym na dalekiej Islandii. Spotkanie miało formę wideokonferencji na platformie Zoom. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Islandii w czasie krótkiego quizu, następnie obejrzeli i wysłuchali prezentacji naszego Gościa oraz mogli zadać pytania związane z tematyką spotkania. Uzupełnieniem prezentacji były piękne zdjęcia krajobrazów Islandii. Panu Jarosławowi serdecznie dziękujemy za cenną lekcję geografii i kultury Islandii oraz życzymy realizacji wszystkich jego planów dotyczących życia na tej niezwykłej wyspie.

Organizator: p. Joanna Czopowicz

Teatrzyk ekologiczny w wykonaniu uczniów klasy 2B

Ekologia to obszar, któremu wiele uwagi poświęcają uczniowie klasy 2B. Tym razem przygotowali inscenizację dla klas 1-3 pt. "Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny". Brawo Drugaki 👏👏👏