• wrzesień 2016

• Wycieczka do Łodzi

W dniach 12-13 września 2016 roku uczniowie klasy IV oraz VA i VB zwiedzali Łódź. Zobaczyli studio filmowe w Szkole Filmowej oraz Muzeum Animacji Se-ma-for, gdzie obejrzeli lalki i fragmenty scenografii pochodzące z najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są wśród nich "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola" czy też "Mały pingwin Pik-Pok". Na zakończenie wzięli udział w grze miejskiej,rozwiązując zadania dotyczące znajomości pomników i ulic miasta.

Warsztaty literackie z Witoldem Vargasem

19 września 2016 r. uczniowie klas szóstych rozpoczęli cykl warsztatów twórczych z Witoldem Vargasem -  współautorem tekstu i ilustracji serii ,,Legendarz", bajarzem i muzykiem. Główny bohater pierwszych warsztatów to ,,Bestiariusz Słowiański"- leksykon słowiańskich istot fantastycznych występujących w legendach i podaniach.

Organizator: p. Anna Czopek

Klasy I w Teatrze Kamienica

19 września klasy I udały się do Teatru Kamienica na spektakl edukacyjny "Kulek" wystawiany  w ramach kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni. Tytułowy Kulek to sztuczna inteligencja, która myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili zasady zachowywania się w pojazdach komunikacji publicznej, przypomnieli przepisy ruchu drogowego oraz nauczyli podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dobra zabawa połączona z nauką sprawiła pierwszakom wiele radości.

Organizator: p. Joanna Pieńkowska

Drugoklasiści i "Wakacje Mikołajka"

We wtorek 20 września klasa II wybrała się do Teatru Lalka na spektakl "Wakacje Mikołajka". To opowieść o przygodach dobrze nam znanego chłopca, który po raz pierwszy wyjeżdża na obóz, gdzie drużynowy postanawia zrobić z niego i jego kolegów prawdziwych mężczyzn. Przedstawienie bardzo się uczniom podobało i stało się okazją do sięgnięcia po lekturę kolejnych przygód Mikołajka.

Organizator: p. Magdalena Sowik

Warsztaty w pracowni szkła

20 i 22 września klasy V wzięły udział w warsztatach w pracowni artystycznej LeaVi. Zapoznali się z historią szkła i jego zastosowaniem w życiu codziennym i architekturze. Poznali różnorodne techniki tworzenia szkła artystycznego i własnoręcznie ozdabiali talerzyki za pomocą płynnego szkła.

Organizator: p. Joanna Czopowicz

Live Show po niemiecku - wizyta w Instutycie Goethego

Środa, 21 września. Wraz z uczniami klasy 5a wychodzimy do Instytutu Goethego na spotkanie z aktorami programu niemieckiej telewizji  WDR „Deutsch mit Socke”. Na sali około 80 osób, w tym połowa dzieci mówiących tylko po niemiecku. Aktorzy też mówią tylko po niemiecku!!! Skype, mikrofony, wszechobecny niemiecki. Jednak otrzaskani z niemieckim uczniowie naszej szkoły nie czują się onieśmieleni. Zosia jako pierwsza zgłasza się do wypowiedzi na forum. Po niej występują Aleks, Karol. Innymi słowy: ćwiczenie czyni mistrza!

Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld, p. Jolanta Wróblewska

Wycieczka integracyjna klas I do gospodarstwa agroturystycznego "Chata za wsią"

22 września klasy I udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Chata za wsią" położonego w samym sercu Mazowsza, nieopodal Puszczy Białej. Były zabawy, jeżdżenie na kucyku, pieczenie ziemniaków i warsztaty florystyczne. Jednym słowem - bardzo udany dzień!

Organizator: p. Katarzyna Młodożeniec, p. Bożena Siemieńska

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole

W czwartek 29 września odwiedził naszą szkołę Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

Pan Rzecznik spotkał się z uczniami klas IV - VI.

Spotkanie było poprzedzone przeprowadzeniem ankiety wśród uczniów klas starszych.  Wnioski  zostały przygotowane przez uczniów klas VI i omówione podczas spotkania.

Pod opieką Pani Dyrektor Jolanty Garbarskiej  i pedagoga szkolnego Joanny Pieńkowskiej czterech uczniów z klas VI: Ksawery Bednarek, Adam Wielgoś, Jan Brzezowski i Hubert Wasilewski przygotowało ankietę, opracowało  wnioski oraz prowadziło spotkanie z Rzecznikiem.  Ogromne gratulacje i podziekowania dla chłopców za świetnie przygotowane spotkanie.

Pan Rzecznik przygotował dla każdego ucznia drobne upominki oraz kilka ciekawych książek o prawach dziecka do naszej szkolnej biblioteki.

Organizator: p. Joanna Pieńkowska

Lekcja muzealna "W pracowni Jana Matejki"

29 września klasa III A wzięła udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim - "W pracowni Jana Matejki". Tematy oglądanych obrazów mistrza stały się pretekstem do rozmowy o wydarzeniach z historii Polski.

Organizator: p. Marzena Wach

Europejski Dzień Języków

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.  Szukanie "skarbów", wyzwania językowe, dużo świeżego powietrza i ruchu smiley!

Uczniowie zaskoczyli nas przyjętą strategią. Była skuteczna. Wiwat dobre planowanie pracy! W klasach trzecich natomiast zawody w układaniu mapy Niemiec z puzzli. A na koniec krótkie przedstawienie w języku angielskim dla maluchów.

Organizatorzy: nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego