Znamy już zwycięzców szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Jesień w obiektywie". Uczniowie, którym udało się uchwycić piękno naszej przyrody dostali dyplomy i upominki.
Bożena Siemieńska
Znamy już zwycięzców szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Jesień w obiektywie". Uczniowie, którym udało się uchwycić piękno naszej przyrody dostali dyplomy i upominki.
Bożena Siemieńska
W ramach cyklu „Ciekawe zawody” odwiedziła nas babcia Tosi z klasy 1A. Pani Anna Bolecka opowiedziała dzieciom z klas 1-3 na czym polega zawód pisarki. Podczas spotkania okazało się, że wiele dzieci pisze do szuflady - trzymamy kciuki za młode talenty! I kto wie… może za jakiś czas będziemy się cieszyć lekturą autorstwa naszych uczniów 😊
Agata Czerniszewska
Jak zima, to musi być zimno :) ale klasa szósta zimy się nie boi i wie, jak korzystać z lekcji WF-u. Bardzo fajna zabawa na lodowisku!
Szymon Wójcik-Witanowski
W ramach cyklu „Ciekawe zawody” odwiedził nas tata Tadzia, który zapoznał nas z zawodem transplantologa dziecięcego. Pan Grzegorz dzielnie odpowiadał na każde pytanie z anatomii, a dzieci mogły przeprowadzić "operację" na naszym pacjencie 😉
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii klasy 1A
Agata Czerniszewska
Również w tym roku nasi uczniowie wzięli udział w akcji BohaterOn w Twojej Szkole. Za zaangażowanie i aktywny udział otrzymaliśmy podziękowania i dyplom.
Koordynator akcji w szkole: Marzena Wach
Spotkanie przy okrągłym stole w warszawskim ratuszu to było coś! Rozmowa z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim sprawiła naszym trzeciakom nie lada przyjemność! Krzesła okazały się bardzo wygodne, pytania śmiałe i sensowne, więc śmiemy twierdzić, że kolejne pokolenie polityków nadchodzi! I to z SPN81!
Angelika Mąkowska
Ech.. nie ma nudy! Projekt: Wielcy ludzie okazał się dla uczniów wielkim pozytywnym wyzwaniem! Wcielenie się w role osób z wybitnymi życiowymi osiągnięciami oraz zapoznanie się z życiorysem było cenną nauką nie tylko poszerzającą wiedzę, ale motywacją do nierezygnowania z marzeń!
Angelika Mąkowska
Ostatnie lekcje angielskiego były okazją do poznania zwyczajów świątecznych w Wielkiej Brytanii i wspólnego śpiewania.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii klasy 1A, klasy 1B, klasy 2A, klasy 2B i klasy 3
Merry Christmas Everyone!
Anna Ignatowicz-Cecot
Dzieci z klasy 2B miały fantastyczne spotkanie z Ciocią i Wujkiem Todzika, którzy mieszkają w Londynie i opowiedzieli nam o Wielkiej Brytanii i brytyjskich zwyczajach świątecznych. Były również prezenty prosto z Londynu 👏🎄
Bożena Siemieńska
W czwartek, tuż przed świętami, nasi trzecioklasiści otrzymali miły upominek. Kartki z życzeniami świątecznymi od dzieci ze szkoły w Allithwaite na północy Anglii to część projektu, który realizujemy na lekcjach języka angielskiego. Kolejny etap spotkania na zoomie 😊 Już nie możemy się doczekać!
Anna Ignatowicz-Cecot
W grudniu robiliśmy na zajęciach florystycznych astromerie i róże.
Jolanta Wróblewska
Zimowo-przedświąteczne szaleństwo wspaniałych życzeń i pozytywnych słów dla każdego!
Sandra Grzesiuk-Brocka
Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Nagrodę główną zdobyły Natalka z klasy 2b oraz Pola z klasy 3. Pozostali nagrodzeni to: Kira z klasy 1A, Klara, Amelka i Kajtek z klasy 2b. Wyróżnienia zdobyli: Tosia, Kazik i Leoś z klasy 1a, Helenka z klasy 1b, Piotrek z klasy 2b oraz Janina z klasy 4b.
A tak prezentowali się nasi recytatorzy podczas konkursu:
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Podczas zajęć czytelniczych pierwszoklasiści mieli okazję pracować z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Agata Kruk
Poniedziałkowe zadanie z angielskiego kalendarza adwentowego wymagało pracy rąk, wyobraźni i współpracy. Z tą ostatnią było różnie... ale efekt końcowy jest całkiem pozytywny a feeria barw użytych do prac jest naprawdę imponująca.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii klasy 1A, galerii klasy 1B, galerii klasy 2A i galerii klasy 2B
A weekendowe zmagania najwytrwalszych uczniów przedstawiają się następująco:
Sandra Grzesiuk-Brocka
Co historyk ma wspólnego z detektywem i czy rozwiązuje zagadki? Przekonali się o tym uczniowie klasy 2A i 3, ktorzy 13 grudnia obejrzeli wystawę "Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski". Podczas zajęć dowiedzieli się, skąd się biora rzeczy w Muzeum i czy możemy podzielić je na jakieś grupy.
Angelika Mąkowska
Mikolajki można świętować na wiele sposobów - na słodko, z książką, a nawet wchodząc w rolę nauczyciela - przygotowując matematyczne i ortograficzne zabawy mikołajkowe.
Czy każdy ciekawy zawód musi mieć nazwę? Mama Leona G.która odwiedziła klasę 1A w ramach projektu "Ciekawe zawody" przekonała nas, że nie. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstają nasze mieszkania, a nawet sami mogli się przekonać, jak je funkcjonalnie zaprojektować.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Agata Czerniszewska
Klasy 2a, 2b i 3 podróżowały tym razem po Azji, poznając bardzo ciekawą historię Japonii.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2B
Bożena Siemieńska
W ramach projektu „Ciekawe zawody” odwiedził nas tata Lenki, który opowiedział o zawodzie dentysty. Dzieci mogły się przekonać, że odpowiednia profilaktyka pozwala zachować nasze zęby w świetnym stanie, a wizyta u stomatologa może być bardzo przyjemna 😊
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Agata Czerniszewska
Wymiana kartek świątecznych z dziećmi z Barn Owls Class ze szkoły w Allithwaite na północy Anglii to część "International Art Project". Uczniowie klasy trzeciej napisali życzenia świąteczne dla swoich rówieśników, a ich kartki były częściowo inspirowane twórczością Yayoi Kusama. Dzieła tej japońskiej artystki można podziwiać w londynskim muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź z Anglii.
Anna Ignatowicz-Cecot
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze świątecznej imprezy klas I-III "Spotkajmy się w grudniu po południu", która odbyła się 6 grudnia.
Joanna Czopowicz
Uczniowie nie ustają w zmaganiach z zadaniami z angielskiego kalendarza adwentowego, zarówno w szkole, jak i w czasie weekendu w domach.
6 grudnia uczniowie klasy 4A wybrali się do Muzeum Narodowego na lekcję "Co nam mówią obrazy?". Dowiedzieli się w praktyce jak działa muzeum oraz poznawali najważniejsze gatunki malarskie wykorzystując karty pracy.
Joanna Czopowicz
I ruszyła....tegoroczna edycja zimowego hitu! Kalendarz Adwentowy w pierwszy weekend otwarcia cieszył się ogromną popularnością. Udało się nawet ulepić bałwana. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych wspaniałych rezultatów.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Bardzo milo rozwiązuje się problemy w klasie i omawia przyjemne zdarzenia przy słodkościach upieczonych przez uczniów 😊
Bożena Siemieńska
Nieważne, że dopiero zaczęliśmy. Nieważne, że nawet pierwszego rozdziału nie skończyliśmy (no prawie w sumie). Sztuka. To jedna z najpiękniejszych dziedzin życia, a w kontekście tak wyjątkowej postaci jaką była meksykańska artystka Frida Kahlo, wrażenia i emocje wywołane przez jej dzieła są równie niesamowite.
Uczniowie grupy hiszpańskiej klasy 4A ułożyli puzzle, które są pięknym autoportretem Fridy. Dodatkowo poznaliśmy kilka istotnych informacji z jej, usłanego różami z nadzwyczaj długimi i ostrymi kolcami, życia.
Sandra Grzesiuk-Brocka
W klasie 2B realizujemy projekt "Rozwijamy pasje i zainteresowania". Swoje pasje prezentowali Karolinka, Kajtek, Todzik i Tomek. Było bardzo ciekawie!
Brawo, Drugaki!!!
Bożena Siemieńska
W listopadzie robiliśmy goździki, goździczki i niezapominajki.
Jolanta Wróblewska
Przymiotnik, czasownik, rzeczownik rozpoznajemy i wspaniale się z tym czujemy! Utrwalanie łatwo nam przychodzi, bo w gry lubią grać starzy i młodzi. Presja czasu nam nie szkodzi, bo my wiemy o co chodzi!
Oto poetyckie podsumowanie gramatycznych wojaży klasy 2a 😀
Angelika Mąkowska
Dziękujemy za piękne misie-pysie, przytulanki i opowiadania. Dzieciom z klasy 2B, 1A i 1B gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Urszula Postlep
Są tacy, którzy twierdzą, że w szkole nie można używać komórek i to nie jest prawdą. Korzystanie z szarych komórek jest wręcz pożądane. A by ułatwić wybór innym - uczniowie klasy V-tej zademonstrowali różne modele występujące w naturze. Można wybierać... a jest z czego.
Anna Głuśniewska
Sztuką uczyć historii - to pomysł na przybliżenie młodym ludziom historii Polski przez analizę dzieł sztuki. I jak się okazało uczniom klasy VII-ej taka lekcja bardzo przypadła do gustu. Ich wiedza i wrażliwość okazały się bardzo przydatne w pogłębianiu wiedzy o historii. A i "wystrój klasy" najlepszy z możliwych. Oby więcej takich zajęć.
Anna Głuśniewska
Ach te nasze trzeciaki 😍potrafią nie tylko bajki opowiadać, ale też legendy! Pracowici są jak mrówki, więc nie wystarczyło, że przeczytali legendę o powstaniu danego miasta, ale jeszcze ją opowiedzieli oraz przygotowali dla klasy najważniejsze informacje o mieście ze swojej legendy w formie prezentacji! Sprawdzili się w tej roli na tyle, że z przekonaniem można stwierdzić, że kolejne pokolenie nauczycieli nadchodzi!
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej galerii klasowej
Angelika Mąkowska
Drugaki zorganizowały kiermasz własnoręcznie (z pomocą rodziców) upieczonych smakołyków. Zebrali 1560 zł i przeznaczają je na wsparcie schroniska dla zwierząt.
Brawo, Drugaki 👏
Bożena Siemieńska
Tematem wiodącym tegorocznego konkursu recytatorskiego był miś. A to z racji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas występu mogliśmy podziwiać wyraziste interpretacje wierszy polskich autorów, wspaniale dobrane przebrania i rekwizyty oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów.
Gratulujemy uczestnikom konkursu - mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy spisali się znakomicie! A kto zdobył nagrodę główną dowiemy się już wkrótce.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Nieodłączną częścią nauki języka angielskiego jest kultura krajów anglojęzycznych. Na dzisiejszych lekcjach j. angielskiego uczniowie klas I-III poznali historię Święta Dziękczynienia, dowiedzieli się, gdzie i jak obchodzone jest to święto. Nie zabrakło też rozmowy o tym, co najważniejsze, czyli o powodach do wdzięczności. A jak zgodnie stwierdzili nasi pierwszoklasiści, powodów do wdzięczności mamy wiele.
Happy Thanksgiving!
Anna Ignatowicz-Cecot
Przy okazji omawiania tematu "Let's play" uczniowie klasy 2b postanowili przynieść swoje ulubione gry planszowe. Była to wspaniała okazja do pracy w grupach. I jak zwykle w 2b, emocji nie brakowało!
Anna Ignatowicz-Cecot
17 listopada klasy 1a, 1b i 2b były na wycieczce w fabryce bombek. Dzieci miały okazję poznać proces powstawania bombek oraz stworzyć własne, niepowtarzalne podczas warsztatów. to było prawdziwe wyzwanie 😉
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galeriach klasowych
Bożena Siemieńska
Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze. Książka "Wnuczka antykwariusza" zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter oraz składania ich w wyrazy i zdania. Oprócz książki w wyprawce czytelniczej dzieci otrzymały broszurkę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która pełni rolę poradnika dla rodziców.
Mamy nadzieję, że udział w projekcie i otrzymane materiały sprawią pierwszoklasistom ogromną radość i będą świetną pomocą w stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu.
Agata Kruk
Zanim jeszcze spadł śnieg, udało nam się utrwalić na plakatach jesienne słownicwo. Następnie zaprezentowaliśmy je uczniom klasy 1A
Sandra Grzesiuk-Brocka
Kolejny projekt w klasie 2B to "Moja oś czasu". Prace przygotowane przez uczniów były bardzo ciekawe :)
Brawo Drugaki 👏
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Bożena Siemieńska
O tym, jak ważne jest racjonalne odżywianie, wiedzą już dzieci z klasy 1b. Po całym cyklu lekcji na temat właściwego odżywiania, pracując w zespołach zadaniowych, wykonali piramidy żywieniowe:) Prace zostały zawieszone w naszej klasie, aby codziennie przypominały nam o zdrowym odżywianiu. BRAWO DZIECIAKI 👍
Marzena Wach
Z cyklu "Świat bliżej nas"... Do wakacji daleko... to co tu robić..? Podróżujemy palcem po mapie! W tym tygodniu nasi trzecioklasiści prezentowali ciekawe informacje o wybranych państwach. No to teraz sprawdzian! Czy wiedzą Panństwo, gdzie znajduje się zjeżdżalnia z 370 zakrętami? Które państwo ma najstarszą flagę? Gdzie urodził się Andersen? Który kraj jest najczęściej odwiedzany w celach turystycznych? Gdzie znajduje się największy zamek, a gdzie największy rynek? Nasze trzeciaki wiedzą to... i wiele więcej!
Angelika Mąkowska
Aby dowiedzieć się, jak powstają kryształy soli drugoklasiści wykonali doświadczenie. Teraz pozostaje codzienna obserwacja!
Bożena Siemieńska
Kubuś Puchatek, Papa Smerf, Królewna Śnieżka, Myszka Miki... Kto z nas nie uśmiecha się na wspomnienie tych postaci z bajek. Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
My obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek 15 listopada. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów przebranych za ulubione postacie. Zorganizowany został też konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!
Agata Kruk
Bożena Siemieńska
Drugoklasistom nie brakuje fantazji. Stworzyli smaczne i kolorowe dzieła i opisali je po angielsku. Well done!
Anna Ignatowicz-Cecot
W środę najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Leon. Wyniki dotrą do nas dopiero za dwa miesiące, ale już teraz wielkie brawa dla wszystkich uczestników.
Anna Ignatowicz-Cecot
Już w środę 15 listopada Dzień Postaci z Bajek. Zachęcamy do przebrania się za ulubioną postać bajkową.
Anna Martyniuk i Agata Kruk
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w naszym szkolnym konkursie recytatorskim. W tym roku z racji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie wyrecytować wiersz o misiu.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Jesień w obiektywie"
Bożena Siemieńska
Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można upamiętnić na różne sposoby. My zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości. 13 listopada uczniowie w biało-czerwonych strojach biegali na pobliskich Polach Mokotowskich. Brawa za zaangażowanie!
Marcin Siperek
Agata Czerniszewska
Uczniowie klasy 1A i 2A wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Była to lekcja o czasach króla Stanisława Augusta, o podstawach XVIII-wiecznego ceremoniału i zwyczajów oraz o tym, jak ważna jest umiejętność dobrego zachowania. Uczniowie zapoznali się także z dziełami sztuki związanymi z historią Polski.
Agata Czerniszewska
Uczniowie klasy 2B przekonali się, jak ważna jest praca zespołowa i zgodna współpraca na warsztatach Uniwersytetu Dzieci pt. "Jak wspólnie zapracować na sukces?"
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Bożena Siemieńska
W ramach projektu „Ciekawy zawód” uczniów klasy 1A odwiedził tata Weroniki, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Tomasz opowiedział nam czym zajmuje się Wojsko Polskie i zaprezentował atrybuty żołnierskie, które dzieci przymierzały bardzo chętnie.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Agata Czerniszewska
Kiermasz: Slodko, kolorowo, radośnie i jeszcze z najlepszymi intencjami. Tak to można nieść pomoc! Uczniowie klasy 3 przygotowali kiermasz charytatywny, w którym udzial wzięli uczniowie i nauczyciele całej naszej szkoły. Atrakcji bylo co niemiara: fotobudka z profesjonalnymi fotografami oraz doradcami do spraw wizerunku, smakołyki z najlepszych domowych piekarni przygotowane przez nieprzeciętnych dziewięcioletnich piekarzy i kucharzy, bąbelkowa herbata trafiająca w gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy oraz zarażający entuzjazmem najlepsi w Polsce ekspedienci! 19-osobowy zespół do zadań specjalnych, który kolejny raz udowodnił, że współpraca się opłaca! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu, docenili starania i wsparli dobrym słowem! Zarażajmy otwieraniem serc!
Angelika Mąkowska
Uwaga! Zagadka! Co to jest? Może być jednorożcem, minionkiem, lordem Vaderem, karetą, świnką, wiedźmą, myszką, nietoperzem. Brawo! Oczywiście, że dynia! Nasza trzecioklasistka Pola wpadła na genialny pomysł zorganizowania dyniowego konkursu! Cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że w klasie 3 nie bylo miejsca na plecaki, tyle ozdobnych dyni przygotowali nasi uczniowie klas I-III. I choć ich czas (dyni) szybko minął, to tyle frajdy i radości, ile konkurs dostarczył jego uczestnikom podczas tworzenia prac był tego wart! A kto wie, czy jeszcze rykoszetem nie powstały jakieś placki dyniowe w domach uczniów po przygotowaniu ozdobnych dyni..? Już w poniedziałek wyłonienie zwycięzców!
Angelika Mąkowska
Mówiąc o bogactwach naturalnych Ziemi zawsze najdłużej dyskutujemy o soli! Klasa 2a wpadła na genialny pomysł podróży nad ocean! A że wyobraźnia nas nie ogranicza, postanowiliśmy wytworzyć słoną wodę w słoiku i rozpocząć produkcję kryształów w naszej Spn81! Ech... gdyby tylko bryły soli powstawały z prędkością światła... Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, czekać i czekać. I choć szybciej byśmy dotarli pieszo nad ocean niż nauczyli się cierpliwości, to podobno próbować zawsze warto 😀
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Angelika Mąkowska
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu". W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11.11, wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
Listopad jest miesiącem, w którym wspominamy naszych bliskich, ale jednocześnie cieszymy się na radość spotkania z nimi w niebie. W tej drodze wspierają nas święci i błogosławieni, nasi opiekunowie z nieba. Staramy się jak oni coraz bardziej „dorastać do nieba”. Niektórzy z naszych uczniów w klasach 1-3 postanowili, przynajmniej na chwilę, upodobnić się do swojego świętego patrona. Pojawili się m.in. św.Jerzy, św. Amelia, św. Natalia… Najciekawszy stój wybierały Julia i Nadia – uczennice kl. 8b
Chętni uczniowie mogli również wykazać się swoją znajomością atrybutów świętych i to niekoniecznie tych najbardziej znanych.
Wyróżnieni otrzymali upominki „z nieba” i „słodką” myśl jednego ze świętych.
s. Milenia Wilk
W klasie 1a projekt „Ciekawe zawody” ruszył pełna parą. Odwiedził nas tata Maksa, który opowiedział nam o zawodzie doradcy biznesowego i inwestycyjnego. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o Arabii Saudyjskiej.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej galerii klasowej
Agata Czerniszewska
Nasza szkoła wygrała zawody o Mistrzostwo Dzielnicy Ochota w szachach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulacje dla Julii, Grzegorza, Janka i Antka. W finale pokonali 3,5 do 0,5 Szkołę Podstawową Bednarska.
Szymon Wójcik-Witanowski
25 października odbyła się w naszej szkole promocja zdrowego żywienia w postaci przedstawienia "Na straganie" w wykonaniu klasy 2a. Nasi widzowie, czyli Pierwszaki, widząc tak urocze warzywka z klasy drugiej od razu poczuły chęć na zupę jarzynową!
Zapraszamy też do obejtzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Angelika Mąkowska
Powered by aSc EduPage