W ramach projektu "Muzyczne lekcje w Warszawie" uczniowie klasy 3 spotkali się z Nadwornym Hejnalistą Zamku Królewskiego Miasta Stołecznego Warszawy.
Bożena Siemieńska
W ramach projektu "Muzyczne lekcje w Warszawie" uczniowie klasy 3 spotkali się z Nadwornym Hejnalistą Zamku Królewskiego Miasta Stołecznego Warszawy.
Bożena Siemieńska
Nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon. Laureatami tego konkursu zostali Zuza G. i Filip z klasy 2a oraz Borys, Kuba J., Tymon, Adam i Hania z klasy 3.
Natomiast w szkolnym konkursie English Advent Calendar zwycięzcą został Wiktor z klasy 1, a wyróżnienie otrzymali Jagna i Ludwik z klasy 2b.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!
Anna Ignatowicz-Cecot
Nasi pierwszoklasiści w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły po feriach. Oprócz nauki wierszyków walentynkowych, poznania historii tego święta i angielskich słówek z nim związanych, tworzyli kartki walentynkowe i zapozowali do zdjęć! A wszystko to z wielkim zaangażowaniem i sercem!
Anna Ignatowicz-Cecot
19 stycznia podsumowaliśmy projekt "Dr. Seuss Festival". Uroczystość rozdania nagród uświetniły występy pięciorga finalistów, którzy za wyjątkową interpretację utworu Dr. Seussa otrzymali spersonalizowane nagrody.
Nagrodzeni zostali też pozostali uczniowie, którzy dostarczyli nagrania.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu, która odbędzie się już w tym roku! I wypożyczania książek Doktorka! Spieszcie się, bo mimo że festiwal już się skończył, bardzo szybko znikają ze szkolnej biblioteki! Bo jak mówił Dr. Seuss: "The more that you READ, the more things you will know. The more that you LEARN, the more places you'll go".
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczniowie klasy 2B wykonali ciekawe projekty, w których uzasadniali dlaczego warto wybrać się w góry.
Agata Czerniszewska
Jak budowano piramidy? Czym był sfinks? Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Jak i kiedy odczytano hieroglify? To tematy od dawna budzące powszechne zainteresowanie. Także czwartoklasistów, którzy wybrali się w podróż do starożytnego Egiptu i podczas lekcji w Muzeum Narodowym szukali odpowiedzi na te pytania.
Joanna Czopowicz
Czy matematyka może być przyjemna? Uczniowie klasy 2B przekonali się, że tak! Tabliczka mnożenia przy użyciu słodyczy i owoców to świetna nauka przez zabawę.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2B
Agata Czerniszewska
Pierwszoklasiści omawiają już kolejną lekturę! Tym razem w utrwaleniu treści "Plastusiowego pamiętnika" pomogą im własnoręcznie wykonane lapbooki.
Angelika Flisek
Również uczniowie klasy 3 kontynuują spotkania w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Temat ich styczniowych warsztatów to "PRUDENTIAL - witamy w telewizji".
Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii klasy 3
Dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie? Ilu bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii? Na te pytania szukali odpowiedzi trzecioklasiści, którzy 12 stycznia wzięli udział w lekcji muzealnej "Przepis na mumię". Wizyta w Muzeum Narodowym była też okazją do poznania mitu o Ozyrysie i zwiedzenia jego królestwa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Czy podróże w czasie są możliwe? Uczniowie klas 1-2 udowodnili, że tak i przenieśli się do średniowiecza. Na zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii poznali charakterystyczne cechy ubioru tamtego okresu, dowiedzieli się jak wielkie znaczenie miał herb a także próbowali wywiercić otwór ówczesną wiertarką😀Niektórzy budowali średniowieczne warownie, inni strzelali z katapulty i próbowali swoich sił we władaniu mieczem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć również w Galerii klasy 2B, Galerii klasy 2A i Galerii klasy 1
Serdecznie gratulujemy Pani Annie Baran zdobycia tytułu Laureatki w Ogólnopolskim Konkursie dla Nauczycieli organizowanym w ramach programu "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka".
Życzymy dalszych sukcesów!
Nasi ósmoklasiści po raz ostatni w murach SPN81 spotkali się na klasowej Wigilii. Był to wyjątkowy czas poświęcony na wspólne biesiadowanie, snucie planów na przyszłość i wspominanie! Efektem tego wspominania jest piosenka nagrana przez naszych uczniów. Spot the difference!
Nagranie znajduje się na Szkolnym Youtube
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 8A
Nie tylko ósmoklasiści obdarowywali się prezentami, świąteczna atmosfera panowała także w innych klasach! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Uczniowie klas 2 i 3 na lekcji języka angielskiego pisali w tym roku kartki dla swoich rodziców. Wyrazili w nich wdzięczność i milość za wszystko, co od nich otrzymują. Kartki zostaną włożone pod choinkę lub pod poduszkę, więc sprawdźcie Drodzy Rodzice, co się tam u Was znajduje :)
Sandra Grzesiuk-Brocka
Wśród wszystkich dostarczonych zdjęć, pięknie ukazujących uroki jesieni, szczególnie trafnie tematykę konkursu oddały prace tych uczniów:
Prace konkursowe można oglądać na wystawie, która znajduje się na szkolnym korytarzu.
Bożena Siemieńska i Marzena Wach
Uczniowie klasy 3 zaprezentowali swoje prace wykonane w grupach. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o polskich miastach. Brawo Trzeciaki!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Rozstrzygnęliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze o jesieni. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a także zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Mimo, że online to udało się trzecioklasistom przygotować niespodzianki na mikołajki - łamigłówki, krzyżówki i rebusy własnego autorstwa 👍😀
Bożena Siemieńska
W tym roku chętni uczniowie klas 1-3 wykonują zadania z kalendarza adwentowego. Rysują, malują, pieką, piszą listy po angielsku, budują z klocków a przede wszystkim dobrze się bawią! Oby tak dalej!
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Aby utrwalić poznane cyfry i litery pierwszoklasiści własnoręcznie przygotowali gry w stylu domino i memory.
Angelika Flisek
Uczniowie klasy 8a od dawna wiedzą, że warto pomagać. W tym roku postanowili zakupić prezenty mikołajkowe dla młodzieży mieszkającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej "Tęcza" w Warszawie. Upominki dotarły do adresatów jeszcze przed mikołajkami!
Anna Ignatowicz-Cecot i Magdalena Czerniak
Korzystając z możliwości, jakie daje nauka zdalna uczniowie klas drugich postanowili uczyć się o smakach i rodzajach jedzenia empirycznie. Ich zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej przekąski i przedstawieniu procesu jej powstawania po angielsku oczywiście. Było zabawnie i przede wszystkim smacznie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w: Galerii klasy 2A i Galerii klasy 2B
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
Uczniowie klas drugich mieli okazję poznawać pokoje i meble w domu, a przy okazji świetnie się bawić. Było edukacyjnie i wesoło.
Anna Ignatowicz-Cecot
Przypominamy o konkursie w związku z Festiwalem Dr. Seuss'a! Na nagrania czekamy do 6 grudnia.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczniowie klasy 3 stworzyli wyjątkowe projekty swojej okolicy. W zadaniu "My neighbourhood" niektórzy uczniowie opisali swoje prawdziwe miejsce zamieszkania, inni wymyślone. A wszystko to, aby ćwiczyć przyimki.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczniowie klasy 2A i 2B podczas lekcji języka angielskiego mogli spełnić swoje małe marzenia i przynieść do szkoły ulubione zestawy klocków, a część uczniów mogła skorzystać z zapasów dostępnych w domu podczas lekcji zdalnej. Klocki wykorzystaliśmy do budowy domów, aby przyswoić słownictwo związane z tym tematem. Powstałe projekty wymarzonych domów pokazały, że wśród uczniów jest wielu utalentowanych przyszłych architektów
Sandra Grzesiuk-Brocka
17 listopada uczniowie klas 4-7 wzięli udział w apelu i koncercie patriotycznym z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
Anna Dyś i Tomasz W. Szklarski
103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można upamiętnić na różne sposoby. My zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości. 9 listopada uczniowie w biało-czerwonych strojach i z przypiętymi kotylionami przebiegli wcale niemały dystans na pobliskich Polach Mokotowskich. Brawa za zaangażowanie!
Marcin Siperek
Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak powinni zachowywać się w kontakcie z obcymi osobami, zaś uczniowie klasy 2B wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat bezpieczeństwa na drodze.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1 oraz Galerii klasy 2B
Podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego "Cztery Pory roku" na zajęciach "Spiżarnia pełna przysmaków" uczniowie samodzielnie robili przetwory na zimę. Dowiedzieli się, jak ważne dla zdrowia są owoce i warzywa, zapoznali się ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo i brali udział w zajęciah plastycznych. Był czas również na zabawę na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3, Galerii klasy 2B, Galerii klasy 2A, Galerii klasy 1
Bożena Siemieńska
Informujemy, że w piątek 12 listopada szkoła będzie zamknięta.
Tomasz Wiesław Szklarski
Kolejny rok nasi uczniowie biorą udział w programie Fundacji Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. W ramach każdego cyklu realizują 5 zajęć wykładowo-warsztatowych z historii. 4 listopada uczniowie klas I-II wzięli udział w zajęciach "Jak żyli ludzie w pradawnej osadzie", podczas których wcielili się w archeologów i rekonstruowali naczynia na podstawie fragmentów znalezionych w piasku a także... budowali tratwy!
Z kolei trzecioklasiści na zajęciach "Warszawo, poznajmy się" rozmawiali o Warszawie XX wieku i dowiedzieli się, jak dawniej działała centrala telefoniczna w budynku PASTy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A, Galerii klasy 2B oraz Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!
Agata Kruk
Nie ma to jak zrobić samemu planszówkę i grać z kolegami i koleżankami z klasy.
Angelika Flisek
Uczniowie klas I-III są mistrzami matematyki! Udowodnili to 2 listopada podczas świętowania Dnia Matematyki, rozwiązując zadania, łamigłówki i szyfry. Szukając różnych dróg do rozwiązania, wykazali się umiejętnością współpracy, kreatywnym myśleniem i chęcią rozwijania zdolności matematycznych.
Bożena Siemieńska i Angelika Flisek
Akcja BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Również i w tym roku szkolnym nasi uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję BohaterON. W ramach realizacji programu dzieci uczestniczyły w tematycznych lekcjach, które miały na celu przybliżenie historii Powstania Warszawskiego, wyjaśnienie czym jest bohaterstwo i co zrobić by móc się nazwać patriotą, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi młodymi patriotami.
Zwieńczeniem akcji było wykonanie przez dzieci laurek, kartek i listów do Powstańców.
Koordynator akcji w szkole: Marzena Wach
Masz kłopoty w szkole, ktoś Ci dokucza? Boisz się wychodzić z domu? Masz kłopoty z kolegami/koleżankami na podwórku? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? To właśnie po to jest telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.
Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie - zadzwoń 800 12 12 12
Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy uczniów klas I-VII na Bieg Niepodległości. Bliższych informacji udziela p. Marcin Siperek
W czwartek i piątek na lekcjach angielskiego zrobiło się kolorowo. Były tańce, piosenki i konkursy. Młodsze klasy prezentowały swoje kostiumy, tworzyły książeczki, uczyły się rymowanek, a starsze rozwiązywały zagadki w stylu Escape Room. Happy Halloween!
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Bierzemy udział w kampanii Instytutu Książki: "Mała Książka - wielki człowiek"!
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze. Książka "Pierwsze abecadło" jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki. W wyprawce znajduje się także broszura "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem", która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano też Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Mamy nadzieję, że udział w projekcie i otrzymane materiały sprawią pierwszoklasistom ogromną radość i będą świetną pomocą w stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu.
Agata Kruk
Mammals, amphibians, reptiles... Kto zna te pojęcia? Na pewno nasi drugoklasiści, którzy na lekcjach języka angielskiego poznawali różne grupy zwierząt. Uczniowie nie tylko poznali cechy charakterystyczne dla danych grup i wykonali piękne plakaty, ale także wirtualnie odwiedzili Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Dowiedzieli się także, które zwierzęta to kręgowce, a które bezkręgowce. A na koniec mogli pochwalić się własnymi figurkami ulubionych zwierząt.
Anna Ignatowicz-Cecot
Klasy 2a i 2b na lekcjach języka angielskiego rozmawiałay o emocjach. Uczniowie świetnie opanowali słownictwo związane z uczuciami. Okazało się także, że niejeden z nich może pochwalić się talentem aktorskim!
Anna Ignatowicz-Cecot
25 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu online z autorem serii książek o niesfornym kocie Cukierku. Dowiedzieliśmy się, że pierwszą książkę autor napisał dla swojego syna, by przekonać go do czytania. Okazało się, że nie tylko Marcel polubił książki pana Waldemara. Historie o kocie Cukierku mają już wielu fanów, a pierwsza część serii trafiła na listę lektur szkolnych.
Pisarz odpowiedział na pytania uczniów, dzięki czemu dowiedzileliśmy się o jego planach na kolejne książki. Przygotował też dla naszych uczniów niespodziankę! Mogliśmy zobaczyć głównego bohatera książek, czyli Cukierka a także kotkę Tradycję, drugą bohaterkę opowiadań.
Agata Kruk
Przewodniczący kalsy 3 - Maks sprawił, że poniedziałek był bardzo przyjemny i słodki. Maks umie zadbać o miłą atmosferę w klasie :)
Więcej zdjęć w Galerii klasowej
Bożena Siemieńska
Lubicie leśne zwierzęta? Uczniowie klasy 2a bardzo lubią i wiedzą na ich temat bardzo dużo:) Zechcieli się podzielić tą wiedzą z innymi dziećmi przygotowując wspaniałe prezentacje na ich temat.
Marzena Wach
Temat II Wojny Światowej towarzyszy uczniom klasy ósmej od początku września na lekcjach języka polskiego i historii. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego była podsumowaniem ich wiedzy na temat Powstania i jego bohaterów. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy? Co przeżywali? W jakich sytuacjach się znajdowali? Jakich zadań się podejmowali, wykorzystując indywidualne zdolności i talenty jako sanitariusze, łącznicy, żołnierze, harcerze?
Wiedza i zaangażowanie naszej młodzieży zrobiła na prowadzących warsztaty nie mniejsze wrażenie, niż sama wizyta w muzeum na naszych uczniach.
Anna Ignatowicz-Cecot
Uczniowie klasy 6a wybrali się na zwiedzanie Światowej Wystawy Kosmonautyki. Wystawa powstała we współpracy z amerykańską NASA oraz muzeum i centrum edukacyjnym Cosmosphere. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję obejrzeć oryginalne eksponaty z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, unikalną kolekcję skafandrów i prawdziwych modeli statków kosmicznych, promów kosmicznych i rakiet.
Joanna Pieńkowska
Siódmoklasiści wzięli udział w lekcji muzealnej "Geografia Polski z plakatami Ryszarda Kai" w Muzeum Plakatu. Oryginalne przedstawienie rejonów i miast przez artystę to także lekcja historii, kultury i obyczajów w Polsce.
Joanna Czopowicz
I choć nie wszyscy bawią się lalkami, to właśnie przy okazji wprowadzania literki "L", która w słowie "LALKA" występuje aż dwa razy, pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje ulubione zabawki.
Angelika Flisek
Klasa 1 podczas lekcji angielskiego wybrała się na wirtualny spacer po londyńskiej galerii sztuki. Poznaliśmy tajniki sztuki malowania portretu Ludwika XIV a następnie wylosowaliśmy obraz, do którego musieliśmy dopasować tytuł, co udało nam się niemal bezbłędnie.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć Koła Odkrywców, podczas których uczestnicy odkrywali właściwości limonenu. Okazało się, że limonen ze skórki pomarańczy jest niczym szpilka do przebijania balonów!
Angelika Flisek
Pierwszoklasiści pokazali, że przyprawy nadają się nie tylko do kuchni. Wykonali z nich piękne i pachnące obrazy.
Angelika Flisek
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kolekcji uczniów klasy 2B ( również w galerii klasowej)
Agata Czerniszewska
Na drugim październikowym plenerze rysunkowym wybrałyśmy się do Ogrodu Saskiego, aby nacieszyć oczy jesiennymi barwami. Obejrzałyśmy uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, następnie spróbowałyśmy narysować piękną, zabytkową Wielką Fontannę, która zdobi Ogród od ponad stu pięćdziesięciu lat! Dzień był nieco chłodny, więc aby się rozgrzać wypiłyśmy gorącą czekoladę. W parku było dużo spacerowiczów, ciekawą wizualnie atrakcją okazały się bańki mydlane puszczane przez pewnego pana, który zbierał drobne datki na wyprawę na... Mont Everest! Po przerwie przeszłyśmy nad małe jeziorko w innej części Ogrodu. Tam spróbowałyśmy narysować jesienny widok na park i zabytkowy wodozbiór w kształcie antycznej świątyni. Na koniec pleneru ponownie rozgrzałyśmy się na placu zabaw. Spotkanie było pełne atrakcji, a kolejny plener odbędzie się w listopadzie - zapraszamy!
Joanna Czopowicz
Zapraszamy uczniów klas I-III na spotkanie z autorem lektury "Cukierku, ty łobuzie!" Spotkanie odbędzie się 25 października.
W ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia uczennice klasy 6A przeprowadziły bardzo ciekawą lekcję dla trzecioklasistów.
Uczniowie klasy 3 zaprezentowali swoją własną oś czasu, czyli ważne momenty w swoim życiu. Ale z nich były "Słodziaki" 👍😀
Bożena Siemieńska
Zapraszamy uczniów klas I-IV do wzięcia udziału w konkursie w ramach Dr. Seuss Festival.
Zasady konkursu:
1. Uczniowie wybierają książkę, której fragment chcą przygotować.
2. Uczniowie przygotowują się w domu.
3. Rodzice nagrywają i dostarczają nagranie (nagrane na pendrivea).
4. Do nagrania można przygotować również rekwizyty lub kostium.
5. Nagranie (przy użyciu telefonu) powinno trwać od 2 do 3 minut.
6. Kryteria oceniania
a) prawidłowa wymowa
b) intonacja
c) wrażenia artystyczne
d) zaangażowanie
7. Nagranie proszę przynieść do mnie (p. Sandra Grzesiuk-Brocka)
8. Spośród otrzymanych nagrań, zostanie wyłoniona finałowa 5.
9. Finaliści zaprezentują swój występ podczas gali finałowej, podczas której wybrany zostanie zwycięzca.
10. Na nagrania czekam do wtorku 30 listopada.
11. Gala finałowa będzie w grudniu.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Klasa 6A pracowała w grupach nad projektem Sustainable Development Goals. Ich zadanie polegało na opracowaniu propozycji rozwiązań dwóch wybranych problemów. Najpierw dowiedzieliśmy się, czym są SDG's (Cele Zrównoważonego Rozwoju), omówiliśmy je, a następnie zastanawialiśmy się, jak rozwiązać te światowe problemy. Padło kilka naprawdę wspaniaych pomysłów! Jednym z nch jest wprowadzenie testu efektywności w pracy tak, aby płace były adekwatne do umiejętności a nie zalezne od płci. Miejmy nadzieję, że wszystkie wspaniałe pomysły zostaną wkrótce zrealizowane - świat byłby zdecydowanie lepszym miejscem.
Sandra Grzesiuk-Brocka
5 października uczniowie klas 1-3 brali udział w sztafecie ekologicznej. Celem sztafety było rozwijanie motywacji do zdobywania wiedzy o tematyce ekologicznej, utrwalanie wiedzy i nawyków dbania o otaczające nas środowisko oraz propagowanie aktywnego i twórczego spędzania czasu. Uczestnicy pracowali zespołowo, brano pod uwagę wykonanie zadań i ich poprawność oraz zasady fair play we współzawodnictwie. Wszyscy bawili się znakomicie.
Marzena Wach i Bożena Siemieńska
W dniu 07.10.21 w klasach 4-6 obchodzony był Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie spędzili każdą lekcję matematyki na podwórku, na terenie szkoły, uczestnicząc w zabawach przeprowadzonych przez nauczycieli matematyki. W tym roku sprawdzali swoją wiedzę nie tylko w zakresie mnożenia, ale też innych działań czy ich własności (m.in.przemienność, kolejność wykonywania działań), współpracując ze sobą przy grze terenowej, szukając ukrytych zagadek oraz główkując nad ich rozwiązaniem. Efekty zabawy, zadowolenie na twarzach i inne emocje towarzyszące, można dostrzec dzięki poniższym zdjęciom.
A już we wtorek uczennice klasy 6 poprowadzą lekcję dla trzecioklasistów dotyczącą praktycznych porad w kwestii ułatwienia obliczeń związanych z Tabliczką Mnożenia oraz sprawdzą umiejętności klasy 3 prowadząc kilka ćwiczeń.
Magdalena Raczyńska
W dniach 5-6 października uczniowie klas 6a i 7 wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Następnie udaliśmy się do Jaskini „Raj” - jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Tam pod opieką przewodnika przeszliśmy 180 metrów trasy turystycznej we wnętrzu jaskini, przy temperaturze 8oC i wilgotności powietrza powyżej 96%. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był Dąb Bartek - jeden z najstarszych w Polsce dębów, od 1954 roku chroniony prawem jako pomnik przyrody.
Drugi dzień rozpoczął się zwiedzaniem Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej pod Świętym Krzyżem. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki z XII i XIV w. ukazujące życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem oraz zobaczyć pracę i wytwory słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala czy rymarza.
Po obiedzie spacerkiem udaliśmy się na górę Święty Krzyż - symbol Gór Świętokrzyskich, położony w samym ich sercu, na Łysej Górze. Po drodze można było zobaczyć charakterystyczny element krajobrazu Gór Świętokrzyskich - największe gołoborze czyli gruzowisko skalne, miejsce „gołe od lasu”.
Po zwiedzaniu Muzeum Przyrodniczego oraz dawnego więzienia przyszedł czas na wejście do Klasztoru Misjonarzy Oblatów – jest to najstarsze Sanktuarium w Polsce, wybudowane w XI wieku, znajdują się w nim Relikwie drzewa Krzyża Świętego.
I tak wycieczka dobiegała końca, trzeba było jeszcze tylko zejść ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi, gdzie czekał na nas autokar. Z Łysej Góry zeszliśmy Drogą Królewską w pięknych okolicznościach Puszczy Jodłowej. Po zejściu jeszcze zakup ostatnich pamiątek z wycieczki i ruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy. Wycieczkę uznajemy za udaną i czekamy na następną.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć również w: Galerii klasy 6A i Galerii klasy 7
Joanna Pieńkowska
Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników gier planszowych. 8 października pokazaliśmy, że uczniowie SPN81 również są fanami gier bez prądu!
Agata Kruk i Irena Poszwald
Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 7 października w obecności rodziców i nauczycieli, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora pana Rafała Banaszka.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.
Angelika Flisek
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach "Od ziarna do tabliczki" w Manufakturze Czekolady podczas których tworzyli własnoręcznie dekorowane tabliczki czekolady. Wizyta w Manufakturze była okazją do poznania całego procesu produkcji czekolady od ziarna do gotowej tabliczki.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w Galeriach klasowych
Agata Czerniszewska
Powered by aSc EduPage