• Wiadomości

• Anglojęzyczny projekt czytelniczy

• Uczniowie klasy 6A rozpoczęli Reading Buddies - anglojęzyczny projekt czytelniczy we współpracy z Przedszkolem nr 101 przy ul. Chotomowskiej 3.

Nasi szóstoklasiści wybrali książki i piosenki anglojęzyczne, odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole i poprowadzili zajęcia w trzech grupach. Dzięki temu mieli możliwość poćwiczyć swój angielski, ale również współpracę w grupach.

To dopiero początek naszej współpracy, czekamy na kolejne spotkanie z młodszymi kolegami.

Koordynatorki projektu: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Magdalena Czerniak

• 3 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców U12

• Sukces naszej szkoły w Turnieju Piłki Nożnej U12 chłopców organizowanym przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Aż trzy drużyny miały po tyle samo punktów i o końcowej klasyfikacji medalowej zdecydowała liczba strzelonych bramek. Tutaj nasi chłopcy mieli ich mniej i zajęli trzecie miejsce.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Warszawy na wiosnę.

Gratulujemy!

• Integracja międzypokoleniowa - warsztaty z Seniorami

• W dniu 19 listopada w siedzibie Fundacji "Emeryt" (organizacja własna osób starszych) przy ul. Ogrodowej 8A w Warszawie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Babcię i wnuka połączy sztuka". W ramach tych zajęć mieliśmy okazję wspólnie z osobami starszymi uczyć się... szydełkowania i robienia karmników dla ptaków! Spotkanie to było świetną okazją do międzypokoleniowej integracji.

Dziękujemy Seniorom i liczymy na serdeczną i długotrwałą współpracę.

• "Podziel się misiem"

• Zakończyliśmy zbiórkę pluszaków. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Przyniesione przez Was pluszaki z pewnością wywołają uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

p. Joanna Pieńkowska i p. Irena Poszwald

• Spotkanie profilaktyczne

• 20 listopada (środa) o godz. 17:00 w stołówce szkolnej odbędzie spotkanie dla Rodziców dotyczące profilaktyki antydopalaczowej.

Temat spotkania: "Dopalacze - nie wypal myślenia" prowadzący- p. Piotr Deputowski.

• Dzień Matematyki klas 1-3

• 14 października odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki  klas 1-3.

Uczniowie bawili się matematyką zaliczając Matematyczne Stacje Badawcze:  Mistrzostwa Rachunkowe - Kaboom,  Arytmetykę dla Mistrzów – Gry karciane i Instytut Magicznych Liczb – Żywe Liczby.

Wzięli również udział w  Matematycznym Turnieju klas I- III. Rozwiązywali zagadki matematyczne, szyfry, zadania, wykazali się dużą wiedzą matematyczną, umiejętnością logicznego myślenia i sprawnością rachunkową.

Zaliczając kolejne zadania wszyscy zostali członkami Klubu Mistrzów Matematyki.

Gratulujemy!

Gry i zabawy prowadziły uczennice klasy siódmej: Pola, Jessica i Lena, za co im bardzo dziękujemy.

Bożena Siemieńska

• Kampania "Dobrze Cię widzieć"

• "Dobrze Cię widzieć" to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

W ramach kampanii zostaną rozdane kamizelki odblaskowe - można je znaleźć przed sekretariatem szkoły.

Szymon Wójcik-Witanowski

• Akcja "Podziel się misiem"

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zachęcamy do włączenia się w akcję "Podziel się misiem". Przyłączając się do akcji możemy podarować trochę uśmiechu dzieciom w potrzebie.

• Arctic Camp 2020

• Już 9 listopada od godz. 12.00 startują zapisy na Arctic Camp 2020 (dawniej Weekend Polarny).

Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń oraz pozytywna opinia Wychowawcy ucznia o braku zaległości w nauce.

W tym roku szkolnym wyjazd odbędzie się w dniach 13-15 stycznia 2020 r.

• Projekt "Niemiecki jest słodki"

• Język niemiecki, chociaż trudny, ma swój urok - jest słodki A konkretnie kuchnia niemiecka jest przepyszna i jakże słodka. Z inicjatywy uczniów klasy 6b narodził się w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 projekt o nazwie „Niemiecki jest słodki”. Mając do dyspozycji 45 minut godziny lekcyjnej próbujemy języka niemieckiego od kuchni.

Więcej o projekcie

Opiekun projektu: p. Ewa Koźlińska

• Wywołaj DUCHa!

• Uczniowie klas 1-3 biorą udział w programie Fundacji Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. W ramach zajęć wykładowo-warsztatowych z historii uczniowie klas 1 i 3 dowiedzą się, jak bardzo zmieniło się życie codzienne ludzi w ciągu wieków. Jak żyli ludzie tysiąc, dwadzieścia i sto lat temu? Co jadali, jak się leczyli, w co się ubierali? Drugoklasiści z kolei odkryją warszawskie tajemnice, poznają dzieje stolicy Polski, dowiedzą się jak wiele o minionych czasach mówią zabytki i dzieła sztuki.

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
      • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
      • Ogródek szkolny - maj 2020
      • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
      • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
      • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
      • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
      • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
      • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
      • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
      • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
      • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.