• Wiadomości

• Podsumowanie kiermaszu świątecznego klas 1-3

• 19 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole mamę jednego z naszych uczniów. Pani Aleksandra Izydorczyk jest fizjoterapeutą i prowadzi Fundację "Dzielny Miś", która zajmuje się pomocą dzieciom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pani Ola pokazała w jaki sposób powinniśmy komunikować się i zachowywać wobec osób niepełnosprawnych i jak możemy im pomagać. Poruszyła również bardzo ważną kwestię - tolerancji, akceptacji a także szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję poznać Adasia, na rehabilitację którego przeznaczyliśmy dochód ze świątecznego kiermaszu klas 1-3.

Bardzo dziękujemy pani Oli i mamy nadzieję, że nasza współpraca z "Dzielnym Misiem" zaowocuje kolejnymi spotkaniami w coraz szerszym gronie wraz z podopiecznymi Fundacji.

Organizator spotkania: p. Monika Ziemiańska

Dziękujemy również uczniom klas 1-3 i ich rodzicom którzy przygotowali słodkości i ozdoby na świąteczny kiermasz oraz całej społeczności szkolnej za hojny udział w kiermaszu. Dzięki Wam udało się zebrać 1800 zł, które przekażemy na rehabilitację Adasia.

Organizatorzy kiermaszu: wychowawczynie klas 1-3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu

• Wyróżnienie dla Drużyny Badmintona Dziewcząt

• 16 grudnia w Urzędzie Dzielnicy Ochota odbyło się uroczyste podsumowanie dzielnicowych rozgrywek LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych i licealnych oraz ogłoszenie wyników Konkursu "Najlepszy Uczeń-Sportowiec Ochoty".

Nasza szkoła została wyróżniona w kategorii:

Zawodniczki ze Złotej Drużyny w Badmintonie

Nasze uczennice:

Hania Niczyporuk

Ania Langer

Vika Nguyen

Lena Szadkowska

zdobyły najpierw Mistrzostwo Warszawy a następnie Mazowsza.

Było to jedno z dwóch na tak wielką skalę nagrodzonych osiągnięć w dzielnicy Ochota.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

• “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

• Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ". Projekt organizowany jest przez Fundację "Dbam o swój zasięg" i polega na wysyłaniu życzeń świątecznych i noworocznych napisach ręcznie na kartkach przygotowanych przez Fundację. Kartki już dotarły do naszej szkoły, można je odbierać od p. Asi Pieńkowskiej i p. Ireny Poszwald.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
              - Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
              - To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
              - Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
              - Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
              - Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
              - To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
              To naprawdę łatwe i fajne.!!!

Zachęcamy do wysyłania kartek!!!

• Dzieciaki do rakiet - wyniki

• Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które oddały głos na naszą Szkołę w konkursie "Dzieciaki do rakiet". Biorąc pod uwagę kameralny charakter naszej szkoły, to wspaniały wynik - 2788 oddanych głosów i ostatecznie 74 miejsce.

Ogromne podziękowania za zaangażowanie i walkę o każdy głos dla pana Szymona Wójcika-Witanowskiego oraz pana Krzysztofa Hołodyńskiego za przygotowanie filmiku. Materiał ten świetnie oddaje radosną atmosferę i zaangażowanie naszych uczniów w aktywność fizyczną.

Ze sportowym pozdrowieniem

Rafał Banaszek

• Sukces w Turnieju Tenisa Stołowego!

• Najlepsze siostry w tenisie stołowym dziewcząt w kategorii dzieci w dzielnicy Ochota!

Basia i Hania Kosińskie zdobyły I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Dzielnicy Ochota.

Teraz będą reprezentowały dzielnicę na Mistrzostwach Warszawy WOM.

Gratulujemy!

• Konkursy kuratoryjne

• Gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez MSCDN.

Konkurs polonistyczny:

Hanna Bednarczyk, Karol Całka, Maciej Ciupiński, Anastazja Cudna, Anna Danieluk, Maja Mirota, Pola Ochocka, Krzysztof Piasecki, Zofia Piątkowska, Ewa Raczkowska, Julia Rogiewicz, Marta Rostkowska, Maria Tondera, Alina Zbroińska

Konkurs chemiczny:

Pola Ochocka, Julia Rogiewicz, Marta Rostkowska

Konkurs języka angielskiego:

Zofia Gromny, Pola Ochocka, Krzysztof Piasecki, Tomasz Smolarek, Lena Szadkowska

Konkurs biologiczny:

Hanna Bednarczyk

Konkurs matematyczny:

Pola Ochocka, Krzysztof Piasecki, Julia Rogiewicz, Tomasz Smolarek, Michał Westin

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
      • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
      • Ogródek szkolny - maj 2020
      • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
      • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
      • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
      • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
      • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
      • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
      • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
      • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
      • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.