• Wiadomości

• Akcja "Korek dla Stasia"

• 27.10.2019
          • Za nami pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji „Korek dla Stasia”.

Akcji w tym roku patronuje Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Ireny Poszwald i p. Joanny Pieńkowskiej.

Zebraliśmy 14 worków, w których było mnóstwo plastikowych nakrętek. Każdy worek to 120 litrów korków, czyli około 1680 litrów nakrętek!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców Szymona i Franka z klasy 8b za  przewóz worków do punktu zbiórki.

Pamiętajmy, że razem możemy wiele zdziałać.

Kolejna zbiórka plastikowych nakrętek 13 grudnia 2019. Mamy sporo czasu na zebranie dużej ilośći!!!

Dziękujemy!

• BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

• 10.10.2019
          • 16 października (środa) o godz. 17:00 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dotyczące bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu.

Temat spotkania: ”Twoje dziecko on-line – charakterystyka zagrożeń dla dzieci i młodzieży” prowadzący - p. Piotr Deputowski.

• Zajęcia wspinaczkowe - lekcja pokazowa

• 14.10.2019
          • Zajęcia pokazowe na ściance wspinaczkowej - niestety piękna pogoda i wybory spowodowały, że pojawił się tylko jeden uczeń. Kajtek dzielnie reprezentował szkołę :-)

Dziękujemy Szkole Alpinizmu w Pionie za zorganizowanie zajęć!

• Projekt "Przyroda z klasą"

• 08.10.2019
          • Przyroda jest fascynująca! Wiedzą o tym wszyscy, a zwłaszcza uczniowie klasy I i III którzy będą odkrywać jej tajemnice poprzez udział w projekcie "Przyroda z klasą".

• II edycja zawodów "Orientuj się z SPN81"
          • Konkursy kuratoryjne 2019/2020

• 07.10.2019

Szanowni Państwo,

na stronie MSCDN znajduje się harmonogram i nowy regulamin dotyczący tegorocznych konkursów kuratoryjnych.

Istotne zmiany w bieżącym roku szkolnym:
             - Na etapie szkolnym pozostaje próg minimum 80% punktów możliwych do zdobycia aby zakwalifikować się do etapu rejonowego.
             - Na etapie rejonowym został obniżony próg do minimum 85% punktów możliwych do zdobycia aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.
             - Na etapie wojewódzkim pozostaje próg minimum 90% punktów możliwych do zdobycia aby uzyskać tytuł laureata.

Harmonogram konkursów oraz regulamin dostępne są również w zakładce Ósmoklasista

• IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 02.10.2019
          • 8 października odbędzie się w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie w każdej klasie na lekcji matematyki wykonają w określonym czasie pewną ilość przykładów sprawdzających znajomość tabliczki mnożenia. (Uwaga: liczy się zarówno szybkość jak i poprawność wykonanych rachunków!).

Dodatkową atrakcją dla klas młodszych będą organizowane przez piątoklasistów zabawy podczas przerw: memory, kolorowanki z tabliczką mnożenia oraz układanki. Natomiast czwartoklasiści zaangażują się w obchody, tworząc rymowanki związane z tabliczką mnożenia.

Więcej informacji znajdziecie na plakacie znajdującym się przed sekretariatem.

Zapraszamy do nauki poprzez zabawę!

Organizatorzy: matematycy

• Szkolne Koło Wolontariatu

• 03.10.2019
          • Zapraszamy chętnych uczniów na spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Wolontariatu.

Termin: 7 października o godz. 13.10

p. Joanna Pieńkowska