• Kulturomaniak

      • Konkurs ZUCH

        Konkurs ZUCH

        26.09.2017 20:18

        Klasy: I-III

        Termin: marzec 2018 r.

        Koordynator szkolny: p. Bożena Siemieńska

        Konkurs Zuch (test zintegrowany) polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

        Konkurs Zuch z języka polskiego sprawdza umiejętność korzystania z informacji, analizowanie tekstów, znajomość zwrotów grzecznościowych, ortografię i słownictwo.

        Konkurs Zuch z matematyki weryfikuje znajomość pojęć liczbowych i sprawność rachunkową, rozwiązywanie zadań tekstowych i znajomość jednostek.

        Wszystkie konkursy rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej. Testy konkursowe zawierają 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Pytania konkursowe mogą zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi.

        Archiwum testów:

        http://www.ces.edu.pl/zuch-archiwum-sprawdzianow/zuch-semestralny

      • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

        Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

        26.09.2017 19:04

        Klasy: I-VII

        Termin: 8-9 marca 2018 r.

        1. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia jest Centrum Edukacji Szkolnej.
        2. Konkurs ma zakres ogólnopolski i prawo do udziału w nim mają uczniowie z klas I, II, III, IV, V, VI, VII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych z klas II, III. Test konkursowy zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych - uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III), szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz szkoły podstawowej (klasa VII) i gimnazjum (klasy II-III).
        1. Nagrody dla zwycięzców i uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zostaną rozdane wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, szkół podstawowych oraz wśród gimnazjalistów na następujących zasadach (niezależnie od ilości osób na danym miejscu):
          • Miejsce 1: Grawerowany dyplom "Arcymistrza Logicznego Myślenia" oraz nagroda książkowa;
          • Miejsca od 2 do 5: Dyplomy "Mistrza Logicznego Myślenia" oraz nagrody książkowe;
          • Miejsca od 6 do 10: Dyplomy "Mistrza Logicznego Myślenia";
          • Miejsca od 11 do 15: Dyplomy "Eksperta Logicznego Myślenia";
          • Miejsca poniżej 15: Dyplomy uznania.

        Każdy uczestnik niezależnie od osiągniętego wyniku otrzymuje dyplom!!!

        Archiwum testów:

        http://www.ces.edu.pl/logika-archiwum-testow

         

         

         

         

      • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

        Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

        30.09.2017 16:15

        Dla klas I-VII
        Termin: 15 marca 2018 r.
        Koordynator szkolny: p. Małgorzata Sałata

        Zasady i cel Konkursu

            Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

         

        Żaczek

        klasy 2 szkół podstawowych;

        Maluch

        klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

        Beniamin

        klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

        Kadet

        klasy I i II gimnazjów;

        Junior

        klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
        I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;

        Student

        klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

         

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

             Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
        Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
        Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

            Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

            W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. 

            Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

        Finanse i nagrody

            Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.

            Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.

            W Zakopanem gościliśmy dotąd grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry.

        Testy konkursowe:

        http://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php

      • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

        Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

        30.09.2017 16:14

        Klasy: I-VII

        Termin: 15 marca 2018 r.

        Koordynator szkolny: p. Katarzyna Młodożeniec

        Od roku 2012 organizatorem Konkursu jest Fundacja Akadamia Młodych Odkrywców.

        Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Podczas warsztatów dzieci mogą poznać nie tylko ciekawe doświadczenia, ale też zobaczyć, na czym polega praca naukowca, czym się charakteryzuje to trudne, ale bogate życie. Pracujący w Fundacji naukowcy to fizycy, którzy swoje życie poświęcają rozwojowi świata. Uczestniczą w konferencjach, podróżują po całym świecie w poszukiwaniu możliwości optymalizacji nauczania. Tworzenie doświadczeń i testów do Konkursu to dla nich po prostu wielka przyjemność.

        Nagrody w Konkursie Świetlik są naprawde niesamowite! Wygracie u nas chęć poznawania świata:) A pomogą Wam w tym książki przyrodnicze, albumy o zwierzętach, naturze, Kosmosie, Ziemi, Księżycu i innych planetach; gry planszowe, filmy przyrodnicze i książki 3D. A dla pięciu szkół, w których frekwencja na Konkursie będzie największa, także mamy wspaniałe nagrody: warsztaty przyrodnicze. Warto powalczyć!

         

        Jak się przygotować:

        http://swietlik.edu.pl/jak-sie-przygotowac

      • Olimpus z języka angielskiego - sesja wiosenna

        Olimpus z języka angielskiego - sesja wiosenna

        30.09.2017 16:14

         Klasy: IV
        Termin: 21 marca 2018 r.
        Koordynator szkolny: p. Sandra Brocka
         

        Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI i VII klas szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

        Pytania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy.

        Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

        Zakres tematyczny:

        http://www.olimpus.edu.pl/sesja-wiosenna/jezyk-angielski/zakres-tematyczny

        I. Nagrody

        1. Każdy z uczestników olimpiad przedmiotowych, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy.

        2. Dla najlepszych zostały przewidziane następujące nagrody:

        • Miejsce 1: Grawerowany dyplom oraz nagroda książkowa,
        • Miejsce 2-5: Dyplomy laureata oraz nagrody książkowe,
        • Miejsce 6-15: Dyplomy laureata,
        • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

        Honorowane są miejsca ex aequo.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
      • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
      • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
      • brak
      • brak
      • brak
      • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
      • Agata Kruk
      • NIP: 5220018111
      • REGON: 146349287
  • Galeria zdjęć

      brak danych