- grudzień 2024 r.
- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
wrzesień 2024 r.
Kamera - Akcja!
A co powiecie na tworzenie filmów?
Uczniowie z klasy 2b mają takie doświadczenia już za sobą. 30 września dzieci uczestniczyły w warsztatach filmowych. "Fotostory" - na których tworzyły komiksy ze zdjęć, oraz "Reportaż" - czyli przeprowadzenie sondy ulicznej od pomysłu do realizacji.
Oto fotki z naszych działań!... A już niedługo zamieścimy nasz komiks i reportaż :)
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Trzecioklasiści redagują Kodeks Klasowy
Uczniowie klasy 3B wspólnie redagowali Kodeks Klasowy.
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Dzień Chłopaka
W dniu 30 września w naszej świetlicy szkolnej odbyły się uroczyste obchody Dnia Chłopaka. Wydarzenie było pełne atrakcji, a Nasi Chłopcy mieli okazję wspólnie świętować przy zabawach, muzyce i słodkim poczęstunku.
Organizator: p. Katarzyna Wysocka
Tydzień sukcesów sportowych
Nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Ochoty w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych (kategoria dzieci). Indywidualnie aż siedmioro awansowało na Mistrzostwa Warszawy, w sztafetach dziewczyny zajęły drugie miejsce a chłopcy szóste. W dodatkowej klasyfikacji szkół, zarówno dziewczynek jak i chłopców, drużynowo nasza szkoła zajęła trzecie miejsce.
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
A na Kole florystycznym...
Na zajęciach florystycznych robimy kwiaty z krepiny włoskiej i niemieckiej. Poznajemy różne nazwy kwiatów i techniki ich wykonania. Uczymy się przy tym cierpliwości, koncentracji, dokładności, pomagamy sobie nawzajem. We wrześniu robiliśmy kosmosy i gałązki dębu czerwonego i szypułkowego.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Jolanta Wróblewska
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków Obcych skłonił uczniów klasy 3B do dyskusji o różnych państwach, ich flagach i powitaniach. Nie ograniczyli się tylko do państw europejskich, bo uwielbiają podróże po całym świecie! Wiedza trzecioklasistów na temat kultury, zabytków i zwyczajów innych krajow okazała się imponująca.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Dzień Emotikona
19 września obchodziliśmy Światpwy Dzień Emotikona. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zabawę konkursową - zadaniem uczniów było odgadnięcie jak największej liczby tytułów książek, które zostały zaszyfrowane za pomocą emotikonów. Wszyscy poradzili sobie znakomicie 👏
Organizator: p. Agata Kruk
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne moźliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane książką Petera Reynoldsa "Kropka" opowiadającej o Vashti, nieśmiałej dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Również nasi pierwszoklasiści włączyli się w świętowanie i wzorem bohaterki książki tworzyli własne kropkowe dzieła.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Kruk
Warsztaty tworzenia pinów
12 września czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach "Twórz i przypinaj!" w Zachęcie. Dowiedzieli się, jak przy pomocy znaków graficznych i symboli można wyrazić siebie. W latach 80. i 90. popularne były metalowe przypinki, za pomocą których deklarowano przynależność do różnych subkultur. Każdy stworzył swoją własną przypinkę, która była wyrazem naszych zainteresowań, poglądów lub zdolności.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Staszewska
Trzecioklasiści też wspominają wakacje
Uczniowie klasy 3B przygotowali bardzo ciekawe prezentacje na temat swoich wakacji. Brawo, Trzeciaki 👏
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Czarna owca 😉 w klasie 2A
W klasie 2A pojawiły się dwie nowe postaci 😁😂 Uczniowe w grupach w ramach omówienia lektury „Czarna Owieczka” wykonali swoje owieczki🐑🐑
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Warmia i Mazury - wycieczka klas 5A, 5B i 8 - dzień czwarty
I tak powoli kończymy. I żeby nam było żal wyjeżdżać, to wybraliśmy się na wyprawę po Jeziorze Drwęckim. Piękne krajobrazy, cisza, bliskość przyrody, wizyta - niespodzianka w sterowni i urokliwa Ostróda - niewielkie miasteczko z ciekawą historią - to pożegnalny akcent naszej podróży po Warmii i Mazurach. Dla tych przeżyć, spotkań, wspólnych zabaw, gier i wspaniałych miejsc - warto opuścić kilka dni w szkole. Wszak uczyć można się wszędzie, zawsze...
Galeria zdjęć:
Warmia i Mazury - wycieczka klas 5A, 5B i 8 - dzień trzeci
Po dniu, kiedy sięgnęliśmy do gwiazd i planet, poznaliśmy dokonania Kopernika - przyszedł czas na sukcesy oręża polskiego. I tak oto trafiliśmy na pola Grunwaldu i do muzeum, gdzie poznaliśmy historię jednej z najważniejszych bitew średniowiecza. Dlaczego chorągwie były tak ważne, o której rozpoczęła się bitwa, kto nie powinien znaleźć się na obrazie Matejki, ilu rycerzy brało udział w bitwie, po co strzelano z dział - my to już wiemy. Wystarczyło tylko posłuchać, popatrzeć i już się wie. Bo podróże kształcą.
Galeria zdjęć:
Warmia i Mazury - wycieczka klas 5A, 5B i 8 - dzień drugi
Jeżeli w pierwszym dniu wycieczki podniesie się temperaturę do 1400 stopni, to następnego dnia pozostaje kosmos. I stąd wizyta w olsztyńskim planetarium, w którym obejrzeliśmy ciekawy pokaz o Układzie Słonecznym. Kolejnym punktem byla biblioteka miejska inspirowana kosmosem. I oczywiście Olsztyn - miasto z którym na 6 lat związał się Mikołaj Kopernik. Wszyscy znają dokonania Kopernika - astronoma. Ale Kopernik - reformator systemu monetarnego, Kopernik - dowódca przygotowujący miasto do obrony przed Krzyżakami - mniej znane oblicza naszego wybitnego Rodaka. Oczywiście nikt nie zmarnował szansy na zagwarantowanie sobie porcji szczęścia przez potarcie nosa Mikołaja Kopernika. I z tego szczęścia można było skorzystać w popołudniowych zawodach. Konkurencje były zróżnicowane, wymagały współpracy, różnych zdolności, ale ze wszystkimi nasi "Szczęciarze" sobie świetnie poradzili.
Galeria zdjęć:
Warmia i Mazury - wycieczka klas 5A, 5B i 8 - dzień pierwszy
Początek września oznacza początek szkoły ale nie oznacza to, że końca podróży. I dlatego klasy 5-te oraz klasa 8-a wyruszyły, by odkrywać świat. I tym razem celem stały się Mazury i Warmia. Zaczęliśmy od wizyty w hucie szkła, gdzie podziwialiśmy sztukę tworzenia szklanych figurek. I tu uczniowie mogli stwierdzić, że nawet podczas najtrudniejszego sprawdzianu nie jest tak gorąco, jak przy piecu hutniczym. 1400 stopni - robi wrażenie. 17 sekund - to nie czas na odpowiedź na pytanie ale czas, by stworzyć szklane cudeńko. Po hucie szkła pojechaliśmy do naszego ośrodka i tu mogliśmy się pozachwycać pięknem przyrody - I to w czasie spaceru jak i podczas samodzielnego gotowania zupy. Okazuje się, że obieranie warzyw, przygotowanie ogniska i samo gotowanie na ognisku może być świetną zabawą. A uwieńczeniem było spróbowanie własnoręcznie przygotowanej zupy. A czy wygrała ogórkowa czy pomidorowa niech zostanie tajemnicą naszych mistrzów kociołka.
Galeria zdjęć:
Warsztaty kaligraficzne
16 września uczniowie klasy szóstej wzięli udział w warsztatach "Kaligrafia - (nie)zapomniana sztuka" w Pałacu w Wilanowie. Podczas zajęć, zasiadając przy drewnianych pulpitach i używając stalówek w obsadkach, odkryli kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego, które było powszechnie obowiązującym pismem w czasach króla Jana III.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Joanna Czopowicz
Wakacyjne wspomnienia klasy 2B
Dzieci z klasy 2b przedłużyły sobie wakacje aż do połowy września 😉A wszystko to za sprawą wspaniałych prezentacji, które stały się pretekstem do wakacyjnych wspomnień. Brawo dzieciaki 👍
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Pierwsze wyjście pierwszoklasistów
Klasa 1B w towarzystwie starszych kolegów zaliczyła swoje pierwsze wspólne wyjście 😊Pyszne lody w eleganckim otoczeniu! To był bardzo miły dzień! 😊
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Kinga Kondraciuk
Wyjście integracyjne trzecioklasistów
Klasa 3B rozpoczęła rok szkolny w bardzo miły sposób 🤩Było to wspólne wyjście na lody i zgodna zabawa 👏
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Dzień czwarty wycieczki klasy 6 i 7
Dzień czwarty i ostatni wycieczki to wizyta we wrocławskim ZOO.
Więcej zdjęć:
Dzień trzeci wycieczki klasy 6 i 7 w Góry Stołowe
Dzień trzeci to poznanie historii i zwiedzanie twierdzy Kłodzko. Załamanie pogody nie przeszkodziło nam w realizacji programu. Udaliśmy się do średniowiecznej osady, a potem największa atrakcja - kopalnia złota!
Galeria zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Wycieczka klasy 6 i 7 w Góry Stołowe i okolice - dzień pierwszy i drugi
Dzień pierwszy to Wrocław i zwiedzanie w formie spaceru po Rynku i Ostrowie Tumskim. Następnie przejazd do Dusznik-Zdroju. Dzień drugi to wędrówki górskie. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy labirynt Błędnych Skał a następnie spacerem udaliśmy się w kierunku miejscowości Karłów, skąd weszliśmy na Szczeliniec Wielki.
Galeria zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Pierwsza w tym roku lekcja muzealna klasy czwartej w Muzeum Narodowym
Co mówią obrazy? Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Podczas wizyty w Muzeum Narodowym czwartoklasiści odkrywali tajemnice obrazów, poznali tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Joanna Czopowicz
"Moje wakacje" - prezentacje drugoklasistów
Uczniowie klasy 2a zaprezentowali projekty, które jeszcze na moment przeniosły nas w wakacyjny klimat.
Więcej zdjęć:
Galeria klasy 2AOrganizator: p. Agata Czerniszewska