Projekty aktualne Pikniki Szkolne Projekty zakończone Programy

Projekty aktualne

Kompetencje na szóstkę

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy II A przystąpili do realizacji programu "Kompetencje na szóstkę" organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Głównym celem programu było rozwijanie kompetencji społecznych uczniów (kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości), kształcenie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia oraz doskonalenie komunikowania i współpracy w grupie.

W ramach programu zostały zrealizowane następujące tematy lekcji:

"Jak gimnastykować wyobraźnię?"

"Jak rozwiązać zaskakujący problem?"

"Jak wspólnie zapracować na sukces?"

"Jak zbudować prototyp?"

"Dlaczego statek pływa?"

Koordynator projektu: p. Bożena Siemieńska

e-Twinning "Aktiv und kreativ - so sind wir"

Projekt "Aktywni i kreatywni - tacy jesteśmy" realizujemy wraz ze szkołą Landsgrav Friskole w Slagelse w Danii.

Więcej o projekcie:

Strona koordynatora - p. Moniki Liesenfeld

e-Twinning "Meine Malzeiten"

Projekt "Moje posiłki. To jadam"  jest realizowany we wspólpracy ze szkołą Colegio Romareda Augustinos Recoletos z Saragossy.

Więcej na temat projektu:

Strona koordynatora - p. Moniki Liesenfeld

Uczymy, jak się uczyć

czyli Szkolna Akademia Samorozwoju

Program powstał na potrzeby uczniów naszej szkoły i ma na celu zwiększenie efektywności nauczania. Dedykowany jest całej społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele, rodzice). Proponowane działania mają na celu wyposażenie wszystkich podmiotów w wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznych metod uczenia się.

Śladami Mikołaja Kopernika - Tracing Nicolaus Copernicus

Polsko-czeska wymiana uczniów

Działania realizowane w ramach współpracy ze szkołą w czeskich Mnichovicach można śledzić na stronie projektu:

Korek dla Stasia

Drodzy Nakrętkozbieracze,

w imieniu Stasia dziękuję wszystkim za zbieranie i dostarczenie nakrętek.

W pierwszej powakacyjnej akcji udało nam się zebrać prawie 140 kg.

Kl. I

II A

IV A

VI A

VI B

VII A

VII B

Personel

Łącznie:

wrzesień

9,2

9,8

9,2

9,5

13,7

23,2

16,6

8,7

8,5

139,4 kg

Jak widać mistrzami w tym miesiącu są uczniowie klasy V,

drugie miejsce zajęła klasa VI B,

a trzecie klasa VI A.

Kolejną zbiórkę planujemy na ostatni piątek listopada czyli 24.11.2017.

Drodzy Rodzice,

pan, który pomagał nam przez kilka lat w pomaganiu, poinformował mnie, że z powodu dość poważnych problemów z kręgosłupem musi wycofać się z akcji „Korek dla Stasia”, stąd moja prośba i pytanie, czy ktoś mógłby 24.11. odwieźć zebrane nakrętki? Zapewniam, że warto zrobić czasem coś dobrego dla kogoś innego. O informację proszę poprzez dziennik elektroniczny.

Z góry dziękuję. Jolanta Wróblewska

Korek dla Stasia

„Korek dla Stasia”

to akcja, w ramach której zbieramy

plastikowe nakrętki od opakowań mleka, wody, musztardy, ketchupu, soków, kosmetyków, środków czystości

i przynosimy w wyznaczonych terminach raz w miesiącu do szkoły.

Po zważeniu są one odwożone do miejsca zbiórki. Przy zbieraniu, dźwiganiu i ważeniu pomagają nam pracownicy szkoły – pani Małgosia, pani Ewa i pan Sławomir. Transportem zajmuje się pan Piotr Łatacz. Początkowo zbieraliśmy nakrętki dla fundacji „Dom, rodzina, człowiek”, teraz pomagamy jednemu dziecku. Staś Salach ma już 5 lat, żyje bez rączek. W wakacje 2016 nasz Staś wręczał papieżowi Franciszkowi różaniec z chleba wykonany przez niepełnosprawne dzieci. Dokładne informacje oraz zdjęcia Stasia są na stronie www.korekdlastasia.pl, facebooku, szkolnej gazetce przy wejściu do szkoły.

Nasi uczniowie są dumni z tego pomagania, które ich nic nie kosztuje

i cieszą się, że mogą pomóc mając tak niewiele lat.

Daje im to poczucie, że mogą robić rzeczy wielkie i dobre!

Uświadamiają sobie też, jak są szczęśliwi mając po prostu dwie zdrowe ręce.

• +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54