Nawigacja

Kronika wydarzeń

październik 2019

Rodzice opowiadają...

31 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z cyklu "Rodzice opowiadają". Tym razem gościliśmy panią Klaudię Carlos - mamę Marysi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się: Na czym polega praca dziennikarza? Czym zajmuje się dziekan uczelni wyższej? Posluchać o historii powstania zespołu "Mazowsze" oraz dowiedzieć się, dlaczego należy rozwijać swoje pasje i zainteresowania. To było bardzo interesujące spotkanie za które serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć:

Organizator spotkania: p. Marzena Wach

 

Zwyczaje krajów anglojęzycznych - Halloween

Na lekcjach języka angielskiego bywa strasznie! Ale tylko 31 października, kiedy omawiamy jeden ze zwyczajów obchodzonych w krajach anglojęzycznych.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Galeria klasy 6A

Organizator lekcji: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

Lekcja w kinie

28 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji w kinie pt. "O tajemnicach planu filmowego", organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda dzień na planie filmowym, poznały podstawowe ćwiczenia aktorskie, zobaczyły scenografię, odkryły do czego służy klaps filmowy i kto krzyczy "Kamera akcja". Po ciekawych warsztatach obejrzały film "Paddington 2".

Organizator: p. Marzena Wach

 

Czekoladowe warsztaty

24 października uczniowie klasy 7 wzięli udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady, podczas których wykonali własne, niepowtarzalne tabliczki czekolady. Mieli też okazję zobaczyć temperowanie czekolady oraz poznać proces jej powstawania - od plantacji do tabliczki. 

 

 

Co czwartoklasiści wiedzą o sztuce?

23 października uczniowie klasy 4A wzięli udział w lekcji "Język sztuki" w Muzeum Narodowym. Analizując wybrane dzieła dowiedzieli się, co oznaczają takie pojęcia ze słownika historii sztuki, jak: walor, światłocień, perspektywa i kompozycja i jak się nimi posługiwać.

Galeria klasy 4A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

Co mówią obrazy?

Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. 22 października, podczas lekcji w Muzeum Narodowym, piątoklasiści odkrywali tajemnice obrazów i poznawali tradycyjne gatunki malarskie.

Galeria klasy 5

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

LOT KIDS

22 października uczniowie klasy 6A wzięli udział w warsztatach LOT KIDS zorganizowanych na terenie bazy technicznej Lotniska Chopina. Mogli zobaczyć hangary techniczne, w których serwisowane i naprawiane są samoloty. Nauczyli się również prawidłowo przygotowywać bagaż do lotu i zobaczyli samoloty z zupełnie innej perspektywy.

Galeria klasy 6A

 

 

Chemia w kuchni

Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2 i 3, którzy 17 października wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizator: p. Bożena Siemieńska

 

Jak wyczarować tęczę?

17 października uczniowie klasy 1 wzięli udział w warsztatach naukowych "Wszystkie kolory tęczy", podczas który zamienili się w fizyków.  Poddając dokładnej analizie wszystkie kolory tęczy badali właściwości światła oraz poznawali podstawy teorii barw. A na koniec zamknęli tęczę w próbówce.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Organizator: p. Bożena Siemieńska

 

Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 15 października w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora pana Rafała Banaszka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w żartobliwy i sympatyczny sposób złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta a także przygotowali dla nauczycieli sprawdzian wiedzy, również z przymrużeniem oka. 

Uczniowie klas 1-3 przygotowali występ artystyczny, w którym wierszem i piosenką uczcili ten ważny dla nas wszystkich dzień.

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia dla klas 4-8:  p. Magdalena Czerniak

dla klas 1-3: p. Anna Dyś

 

Opera bez tajemnic!

Uczniowie klasy 5 uczestniczyli w cyklu spotkań w Warszawskiej Operze Kameralnej poświęconych operze, zainicjowanych przez Michała Znanieckiego - światowej sławy reżysera operowego, wizjonera i niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie teatru operowego, z dorobkiem ponad 200 spektakli, pedagogiem i autorem książek.

Warsztaty dały uczniom możliwość spotkania się z żywą materią operową - były także okazją do spotkań z wybitnymi artystami zaangażowanymi w realizację spektaklu "Idomeneo" W.A. Mozarta i całego procesu twórczego. Podejmowaliśmy zagadnienia takie jak inspiracje, zbieranie materiałów do przygotowania inscenizacji, podróże w miejsca związane z akcją libretta, analiza tekstu i słowa klucze, próby i premiery operowe, scenografia, kostiumy, technika, światła.

 

Więcej zdjęć:

Galeria zdjęć klasy 5

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

 

W świecie gatunków filmowych

10 października uczniowie klasy 6B i 7 wzięli udział w lekcji w kinie organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Dowiedzieli się, czym jes konwencja gatunkowa, poznali różnice między kinem gatunkowym a autorskim a także prześledzili motywy i schematy fabularne wybranych gatunków filmowych. Zobaczyli też jak wyglądały pierwsze filmy science-fiction i obejrzeli film "Między nami kosmos".

Organizator: p. Agnieszka Naporowska

 

Klasa 6A w teatrze

9 października na deskach Teatru Studio Buffo uczniowie klasy 6A zobaczyli tradycyjną wersję lektury szkolnej "Szatan z siódmej klasy" przedstawionej przez Teatr Kameralny z Lublina.

 

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

 

Zajęcia wychowania fizycznego pod hasłem futbolu flagowego

7 października uczniowie klas szóstych gościli na swojej lekcji drużynę Warsaw Eagles. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, która od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości rodziców Jessiki z klasy siódmej.

 

Więcej zdjęć:

 

 

Dzień Języków Obcych

3 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa miała za zadanie udekorować salę i przygotować informacje o wybranym kraju. Dzięki przygotowanym prezentacjom i quizom  wszyscy mieli okazję poznać tradycje kulturowe innych krajów. Dzień ten pokazał, że uczenie się języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekraczać granice kulturowe i przy tym świetnie się bawić.

Galeria zdjęć:

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć