Kronika wydarzeń

październik 2019

Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 15 października w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora pana Rafała Banaszka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w żartobliwy i sympatyczny sposób złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta a także przygotowali dla nauczycieli sprawdzian wiedzy, również z przymrużeniem oka.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali występ artystyczny, w którym wierszem i piosenką uczcili ten ważny dla nas wszystkich dzień.

Organizator wydarzenia dla klas 4-8:  p. Magdalena Czerniak

dla klas 1-3: p. Anna Dyś

Opera bez tajemnic!

Uczniowie klasy 5 uczestniczyli w cyklu spotkań w Warszawskiej Operze Kameralnej poświęconych operze, zainicjowanych przez Michała Znanieckiego - światowej sławy reżysera operowego, wizjonera i niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie teatru operowego, z dorobkiem ponad 200 spektakli, pedagogiem i autorem książek.

Warsztaty dały uczniom możliwość spotkania się z żywą materią operową - były także okazją do spotkań z wybitnymi artystami zaangażowanymi w realizację spektaklu "Idomeneo" W.A. Mozarta i całego procesu twórczego. Podejmowaliśmy zagadnienia takie jak inspiracje, zbieranie materiałów do przygotowania inscenizacji, podróże w miejsca związane z akcją libretta, analiza tekstu i słowa klucze, próby i premiery operowe, scenografia, kostiumy, technika, światła.

Galeria zdjęć klasy 5

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Klasa 6A w teatrze

9 października na deskach Teatru Studio Buffo uczniowie klasy 6A zobaczyli tradycyjną wersję lektury szkolnej "Szatan z siódmej klasy" przedstawionej przez Teatr Kameralny z Lublina.

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Zajęcia wychowania fizycznego pod hasłem futbolu flagowego

7 października uczniowie klas szóstych gościli na swojej lekcji drużynę Warsaw Eagles. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, która od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości rodziców Jessiki z klasy siódmej.

Dzień Języków Obcych

3 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa miała za zadanie udekorować salę i przygotować informacje o wybranym kraju. Dzięki przygotowanym prezentacjom i quizom  wszyscy mieli okazję poznać tradycje kulturowe innych krajów. Dzień ten pokazał, że uczenie się języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekraczać granice kulturowe i przy tym świetnie się bawić.

Galeria zdjęć:

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych