Nawigacja

Kronika wydarzeń

luty 2020

Piątoklasiści w Studiu Koncertowym Polskiego Radia 

7 lutego uczniowie klasy 5 wzięli udział w otwartej próbie koncertu Orkiestry Polskiego Radia. Była to okazja do przyjrzenia się pracy artystów, a jednocześnie wysłuchania pięknej muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda, pracuje i brzmi orkiestra w jej pełnym, około 60-cio osobowym składzie. 

 

Więcej zdjęć: 

Galeria klasy 5

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

 

Magiczne eksperymenty - warsztaty naukowe dla pierwszoklasistów

Prawie każdego z nas fascynują sztuczki magiczne wykonywane przez iluzjonistów. Za każdym razem zadajemy sobie pytanie "jak to się stało?" i próbujemy rozwiązać tę zagadkę. Podczas warsztatów naukowych 6 lutego uczniowie klasy 1 sami wykonywali takie magiczne sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie. 

  

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

 

Drugoklasistów spotkanie z fizyką

Czy można dotknąć urządzenia o napięciu 200 tys. Volt i przeżyć? Czy można zapalić swoim własnym ciałem świetlówkę? Na te i wiele pytań uzyskali odpowiedź uczniowie klasy 2, którzy 6 lutego uczestniczyli w warsztatach naukowych poświęconych elektryczności statycznej. Niektórym z wrażenia aż włosy stanęły dęba! I to dosłownie.

   

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

 

Iluzja to też nauka

6 lutego uczniowie klasy 6A znaleźli się w niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Wizyta w Muzeum Świat Iluzji rozbudziła w uczniach ciekawość i stała się inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy. Bo przecież iluzja to też nauka!

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizatorzy wyjścia: p. Magda Czerniak i p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

 

Siódmoklasiści w Muzeum Narodowym

Podczas lekcji muzealnej "Artyści końca XIX wieku" uczniowie klasy 7 dowiedzieli się, że  epoka fin de siècle’u intryguje do dziś. Wizyta w Muzeum Narodowym była okazją do bliższego przyjrzenia się dziełom Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego i Witolda Wojtkiewicza, artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w sztuce Młodej Polski.

  

Więcej zdjęć: 

Galeria klasy 7

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

Szóstoklasiści dla przedszkolaków

Uczniowie klasy 6B przygotowali przedstawienie "Frogs Don't Like Green" dla dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Ale najpierw postanowili "przetestować" występ na naszych najmłodszych uczniach. Wyszło znakomicie!

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6B

Organizator przedstawienia: p. Magda Czerniak 

 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas świetnej zabawy, pięknych strojów i tańca. I tak też było 4 lutego na balu karnawałowym klas 1-3. 

  

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizator: p. Marzena Wach

 

Kolejna lekcja w ramach projektu "Przyroda z klasą"

3 lutego uczniowie klasy 3 realizowali kolejną lekcję w ramach projektu Uniwerystetu Dzieci Przyroda z klasą. Tym razem dowiedzieli się, co to znaczy, że rośliny żyją. 

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3

Organizator lekcji: p. Marzena Wach

 

Spektakl Teatru na Straży

3 lutego trzecioklasiści uczestniczyli w interaktywnym spektaklu edukacyjnym przygotowanym przez pracowników warszawskiej Straży Miejskiej. "Florka, która pogodziła serce z rozumem" to trzecie z serii realizowanych przez Teatr na Straży przedstawień, tym razem podejmujące temat przemocy rówieśniczej. 

Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć