Kronika wydarzeń

listopad 2019

Warsztaty przyrodnicze

19 listopada uczniowie klas1-3 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Przystosowanie zwierząt do życia w naturze". Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przystosowanie i jak żywe organizmy radzą sobie w niesprzyjających warunkach środowiska lub we wrogim otoczeniu. Jak wygląda ubarwienie ochronne, ostrzegawcze i mimetyczne? Jak przekonać napastnika, że możemy mu zaszkodzić? Czy ludzie też posiadają przystosowania i jak mogły się one rozwinąć? Uczniowie rozpoznawali na czym polega przystosowanie organizmów do życia w wybranych środowiskach. Mogli również zobaczyć i dotknąć żywe zwierzęta, które doskonale opanowały tę umiejętność.

Organizator warsztatów: p. Marzena Wach

LOT KIDS

14 listopada uczniowie klasy 4A wzięli udział w warsztatach LOT KIDS zorganizowanych na terenie bazy technicznej Lotniska Chopina. Mogli zobaczyć hangary techniczne, w których serwisowane i naprawiane są samoloty. Nauczyli się również prawidłowo przygotowywać bagaż do lotu i zobaczyli samoloty z zupełnie innej perspektywy.

Galeria klasy 4A

Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

Dzień Matematyki w klasach 1-3

14 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki klas 1-3. Uczniowie bawili się matematyką, zaliczając Matematyczne Stacje Badawcze: Mistrzostwa Rachunkowe - Kaboom, Arytmetykę dla Mistrzów - Gry karciane oraz Instytut Magicznych Liczb - Żywe Liczby. Wzięli również udział w Matematycznym Turnieju klas 1-3. Rozwiązywali zagadki matematyczne, szyfry i zadania - wykazali się przy tym dużą wiedzą matematyczną, umiejętnością logicznego myślenia i sprawnością rachunkową.

Zaliczając kolejne zadania wszyscy zostali członkami Klubu Mistrzów Matematyki. Gratulujemy!

Gry i zabawy prowadziły uczennice klasy siódmej: Pola, Jessica i Lena, za co im bardzo dziękujemy.

Galeria klasy 1

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Apel z okazji Święta Niepodległości

12 listopada w szkole odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 7 przedstawili historię Polski od czasów zaborów aż do roku 1989. Całość przeplatana była pieśniami i wierszami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klas 4-6.

Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Dyś, p. Tomasz Szklarski

Czwartoklasiści w Pałacu Prezydenckim

7 listopada uczniowie z klas IVa i IVb wraz z wychowawcami wybrali się na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego oraz uczestniczyli w spotkaniu z Pierwszą Damą. Relację z tego wyjątkowego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnym serwisie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

DUCH w naszej szkole...

W ramach współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii uczniowie klas 1-3 rozpoczęli 5 listopada cykl comięsięcznych spotkań z wykładowcami z Wydziału Historii UW, podczas których dowiedzą się, jak bardzo w ciągu wieków zmieniało się codzienne życie ludzi.

Podczas pierwszego wykładu pod tytułem "Przychodzi baba do lekarza..." uczniowie klasy 1 zostali zapoznani z dawnymi metodami leczenia.

Galeria klasy 1

Drugoklasiści poznawali czasy Piastów sprawdzając, jak książę Janusz Starszy Warszawę budował.

Galeria klasy 2

Natomiast uczniowie klasy III podczas lekcji "Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki" poznawali historię poczty.

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nieprzypadkowo obchodzony jest 5 listopada. To w ten dzień urodził się Walt Disney, najbardziej znany producent bajek.

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs-zabawę "Znawca bajkowych postaci". Zadaniem uczniów było rozpoznanie 100 bajkowych postaci, których wizerunki zostały umieszczone na korytarzach szkolnych. Zabawa była udana a zaangażowanie uczniów przeszło najśmielsze oczekiwania.

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

• 22 825-18-54