Książka Tygodnia

Konkurs polega na zgadywaniu, kto w szkole (moze to być uczeń albo nauczyciel) poleca książkę, której opis i zdjęcie okładki pojawiają się w każdy poniedziałek na tablicy informacyjnej.

Tradycją biblioteki szkolnej jest organizowanie quizów czytelniczych. Co roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece zorganizowany został konkurs, polegający na rozwiązaniu 4 zadań (po jednym na każdy czwartek października). Jednym z zadań było wykonanie zakładki do książki:

Nagrodzeni w konkursie "Quizowy październik 2018"

Tosia, klasa 2

Julia, klasa 2

Ignacy L., klasa 2

Julia, klasa 4

Ala, klasa 5A

Kaja, klasa 5A

Gloria, klasa 5A

Lena K., klasa 5A

Karolina, klasa 5A

Olek, klasa 5B

Marysia, klasa 5B

Róża, klasa 8A

Zosia, klasa 8A

Antoni, klasa 8A

Gratulacje!

Wyniki konkursu "QUIZOWY PAŹDZIERNIK 2017"

Nagrodzeni:

Gabrysia H. klasa 1

Julia K. klasa 1

Milenka M. klasa 2A

Krzyś Z. klasa 2A

Marysia T. klasa 4B

Olek I.klasa 4B

Maja B. klasa 6B

Antek M. klasa 7A

Wyróżnieni:

Tosia B. klasa 1

Ola W. klasa 1

Marysia M. klasa 1

Hania K.klasa 1

Serdeczne gratulacje!

Konkurs całoroczny na

Najładniejszy Zeszyt Przeczytanych Książek

Biblioteka Szkolna NSP81 ogłasza konkurs na najładniejszy zeszyt przeczytanych książek.

Konkurs polega na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisują i ilustrują przeczytane przez siebie książki. Nie muszą to być książki wypożyczone ze szkolnej biblioteki.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów i będzie rozstrzygnięty w 2 kategoriach wiekowych (klasy 1-3 i 4-7).

Konkurs trwa od września 2018 roku do maja 2019 roku. Gotowe zeszyty należy oddać do biblioteki szkolnej do 31.05.2019 r.

Zasady prowadzenia zeszytu:

Dla uczniów klas 1

- tytuł,

- ilustrację dotyczącą książki (wykonaną samodzielnie).

Dla uczniów klas 2-3

- tytuł,

- ilustrację dotyczącą książki (wykonaną samodzielnie),

- krótki opis treści (o czym książka opowiada, kto jest bohaterem, czy jest ciekawa, czy poleciłbyś ją innym).

Dla uczniów klas 4-8

- tytuł,

- krótki opis treści i własne przemyślenia, refleksje na temat treści książki,

- do opisu można dodać ilustrację (wykonaną samodzielnie).

Kryteria oceny zeszytów:

Punktowane będą:

• liczba przeczytanych i opisanych książek,
  • prezentacja pisemna książki (nie dotyczy uczniów klasy 1),
  • ilustracja do opisanej książki (samodzielność, pomysłowość),
  • ogólne wrażenie jakie zeszyt wywiera na odbiorcy (staranne pismo, dokładność w kolorowaniu zrobionego rysunku, czystość i dbałość zeszytu),
  • systematyczność prowadzenia zeszytu,
  • samodzielność w pisaniu i w rysowaniu,
  • umieszczanie wszystkich wymaganych informacji o książce.

Zapraszam do udziału

Pażdziernikowe i majowe quizy

Tradycją biblioteki szkolnej jest organizowanie quizów czytelniczych. Co roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka organizuje konkurs, który polega na rozwiązywaniu zadań zamieszczanych co tydzień (przez cały miesiąc) na tablicy przed biblioteką. Najbliższa edycja konkursu już 2 października!

Również miesiąc maj kojarzony jest z książkami. Wtedy też organizowany jest konkurs quizowy w naszej bibliotece.

• 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke