• Projekty i programy

• BohaterOn

• BohaterOn 2021/2022

Akcja BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
            Również i w tym roku szkolnym nasi uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję BohaterON. W ramach realizacji programu dzieci uczestniczyły w tematycznych lekcjach, które miały na celu przybliżenie historii Powstania Warszawskiego, wyjaśnienie czym jest bohaterstwo i co zrobić by móc się nazwać patriotą, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi młodymi patriotami.
            Zwieńczeniem akcji  było wykonanie przez dzieci laurek, kartek i listów do Powstańców.

Koordynator akcji w szkole: Marzena Wach

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Również i w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję "BohaterON" - wspólnie przygotowali i wysłali kartki Powstańcom, by pokazać, że pamiętają o ich poświęceniu dla Ojczyzny.

Koordynator projektu w szkole: p. Marzena Wach