Nawigacja

Biblioteka zaprasza Z życia biblioteki Księgozbiór Katalog online (OPAC) Regulamin Lektury 2019/2020 Lektury 2018/2019 Lektury 2017/2018 Konkursy Nowości Statystyka Przewodnik po dobrych książkach Kącik Rodzica

Lektury 2019/2020

Lektury klasa 3

Joanna Papuzińska "Asiunia"

Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka"

Janina Porazińska "O dwunastu miesiącach"

Maria Konopnicka "Jak to ze lnem było"

Hans Christian Andersen "Brzydkie kaczątko"

Alina i Czesław Centkiewiczowie "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

Roman Pisarski "O psie, który jeździł koleją"

Paweł Beręsewicz "Noskawery"

Krystyna Drzewiecka "Piątka z Zakątka"

 

 

Lektury klasa 4 

Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny - "Mikołajek" (wybór opowiadań)

Jan Brzechwa - "Akademia Pana Kleksa"

Joanna Olech - "Dynastia Miziołków"

MG Leonard - "Chrząszcz i jego chłopiec"

Adam Bahdaj - "Kapelusz za sto tysięcy"

Frances Hodgson Burnett - "Tajemniczy ogród"

Wybrane podania i legendy polskie

Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault, Kopciuszek, Kot w butach, Sinobrody, Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce, Jeanne Marie Leprince de Beaumont,Piękna i Bestia

 

Lektury klasa 5

 

Rafał Kosik-  "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"
Clive Staples Lewis - "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa"
Grzegorz Kasdepke - "Mity dla dzieci. 20 najpopularniejszych mitów greckich"
Jan Parandowski - "Mitologia"
Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy"
Sara Pennypacker -  "Pax"
Lucy Maud Montgomery - "Ania z Zielonego Wzgórza"
Astrid Lindgren - "Bracia Lwie Serce"

 

Lektury klasa 6

Lektury z wakacji:

Alfred Szklarski - "Tomek w krainie kangurów"

Zbigniew Nienacki - "Pan Samochodzik i templariusze"

Małgorzata Musierowicz - "Kwiat kalafiora"

 

Bolesław Prus - "Katarynka"

Irena Jurgielewiczowa - "Ten obcy"

Kornel Makuszyński - "Szatan z siódmej klasy"

Małgorzata Musierowicz - "Noelka"

Grzegorz Kasdepke - "Co to znaczy" cz. 1 i 2

Juliusz Verne - "W 80 dni dookoła świata"

Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

Sara Pennypacker - "Pax"

Antoni Czechow - "Opowiadania"

 

Lektury 7

Antoni Czechow - "Opowiadania"

Henryk Sienkiewicz "Quo Vadis" - dostępny online

"Biblia" - fragmenty

Henryk Sienkiewicz - "Krzyżacy" - do pobrania w PDF

Adam Mickiewicz - "Dziady" cz. 2

Juliusz Słowacki - "Balladyna" - czytaj online

Sofokles - "Antygona" - czytaj online

Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"

Jan Kochanowski - utwory wybrane

Aleksander Fredro - "Zemsta" - czytaj online

Molier - "Swiętoszek" - czytaj online 

Molier - "Skąpiec" - czytaj online

Antoine de Saint-Exupery - "Mały Książę"

Ernest Hemingway - "Stary człowiek i morze"

wybrane nowele Sienkiewicza, Prusa i Orzeszkowej

Barbara Kosmowska - Pozłacana rybka"

Agata Christie - "Dwanaście prac Herkulesa"

Nancy H. Kleinbaum - "Stowarzyszenie umarłych poetów"

 

Lektury 8

Stefan Żeromski - "Syzyfowe prace" - czytaj online

Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"

Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" - czytaj online

wybrane utwory Jana Kochanowskiego

Adam Mickiewicz - "Sonety krymskie" - do pobrania w PDF

Eric-Emmanuel Schmitt - "Oskar i Pani Róża"

Melchior Wańkowicz - "Ziele na kraterze", "Tędy i owędy"

Stefan Żeromski - "Siłaczka" - czytaj online

J.D. Salinger - "Buszujący w zbożu"

Agata Christie - "Dwanaście prac Herkulesa"

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć