• Biblioteka szkolna

          • Lektury 2019/2020

          • Lektury klasa 3

            Joanna Papuzińska "Asiunia"

            Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

            Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka"

            Janina Porazińska "O dwunastu miesiącach"

            Maria Konopnicka "Jak to ze lnem było"

            Hans Christian Andersen "Brzydkie kaczątko"

            Alina i Czesław Centkiewiczowie "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

            Roman Pisarski "O psie, który jeździł koleją"

            Paweł Beręsewicz "Noskawery"

            Krystyna Drzewiecka "Piątka z Zakątka"

             

             

            Lektury klasa 4 

            Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny - "Mikołajek" (wybór opowiadań)

            Jan Brzechwa - "Akademia Pana Kleksa"

            Joanna Olech - "Dynastia Miziołków"

            MG Leonard - "Chrząszcz i jego chłopiec"

            Adam Bahdaj - "Kapelusz za sto tysięcy"

            Frances Hodgson Burnett - "Tajemniczy ogród"

            Wybrane podania i legendy polskie

            Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault, Kopciuszek, Kot w butach, Sinobrody, Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce, Jeanne Marie Leprince de Beaumont,Piękna i Bestia

             

            Lektury klasa 5

             

            Rafał Kosik-  "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"
            Clive Staples Lewis - "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa"
            Grzegorz Kasdepke - "Mity dla dzieci. 20 najpopularniejszych mitów greckich"
            Jan Parandowski - "Mitologia"
            Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy"
            Sara Pennypacker -  "Pax"
            Lucy Maud Montgomery - "Ania z Zielonego Wzgórza"
            Astrid Lindgren - "Bracia Lwie Serce"

             

            Lektury klasa 6

            Lektury z wakacji:

            Alfred Szklarski - "Tomek w krainie kangurów"

            Zbigniew Nienacki - "Pan Samochodzik i templariusze"

            Małgorzata Musierowicz - "Kwiat kalafiora"

             

            Bolesław Prus - "Katarynka"

            Irena Jurgielewiczowa - "Ten obcy"

            Kornel Makuszyński - "Szatan z siódmej klasy"

            Małgorzata Musierowicz - "Noelka"

            Grzegorz Kasdepke - "Co to znaczy" cz. 1 i 2

            Juliusz Verne - "W 80 dni dookoła świata"

            Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

            Sara Pennypacker - "Pax"

            Antoni Czechow - "Opowiadania"

             

            Lektury 7

            Antoni Czechow - "Opowiadania"

            Henryk Sienkiewicz "Quo Vadis" - dostępny online

            "Biblia" - fragmenty

            Henryk Sienkiewicz - "Krzyżacy" - do pobrania w PDF

            Adam Mickiewicz - "Dziady" cz. 2

            Juliusz Słowacki - "Balladyna" - czytaj online

            Sofokles - "Antygona" - czytaj online

            Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"

            Jan Kochanowski - utwory wybrane

            Aleksander Fredro - "Zemsta" - czytaj online

            Molier - "Swiętoszek" - czytaj online 

            Molier - "Skąpiec" - czytaj online

            Antoine de Saint-Exupery - "Mały Książę"

            Ernest Hemingway - "Stary człowiek i morze"

            wybrane nowele Sienkiewicza, Prusa i Orzeszkowej

            Barbara Kosmowska - Pozłacana rybka"

            Agata Christie - "Dwanaście prac Herkulesa"

            Nancy H. Kleinbaum - "Stowarzyszenie umarłych poetów"

             

            Lektury 8

            Stefan Żeromski - "Syzyfowe prace" - czytaj online

            Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"

            Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" - czytaj online

            wybrane utwory Jana Kochanowskiego

            Adam Mickiewicz - "Sonety krymskie" - do pobrania w PDF

            Eric-Emmanuel Schmitt - "Oskar i Pani Róża"

            Melchior Wańkowicz - "Ziele na kraterze", "Tędy i owędy"

            Stefan Żeromski - "Siłaczka" - czytaj online

            J.D. Salinger - "Buszujący w zbożu"

            Agata Christie - "Dwanaście prac Herkulesa"

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
      • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
      • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-010 Warszawa
      • brak
      • brak
      • brak
      • Izabela Remjasz ir@abifusion24.pl tel. 22 825-18-54
      • Agata Kruk
  • Galeria zdjęć

    • Prace nagrodzone w konkursie "My Holiday Memories"
    • Być nauczycielem choć jeden dzień... 14.10.2020 r.
    • Dzień Języków Obcych - 12.10.2020 r.
    • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - 9.10.2020 r.
    • Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską dla klas 1-3. 6.10.2020 r.
    • Zaczynamy projekt "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" - 5.10.2020 r.
    • Dzień Tabliczki Mnożenia - 2.10.2020 r.
    • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole
    • Dzień w krawacie czyli świętujemy Dzień Chłopaka
    • Dzień Głośnego Czytania - spotkanie z p. Anitą Sokołowską dla klas 1-3. 29.09.2020 r.
    • Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020