• Biblioteka szkolna

     • Spotkania autorskie

     • Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

      6 października 2020 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Było to już kolejne spotkanie, bowiem pani Monika odwiedziła naszą szkołę 8 lat temu, kiedy jeszcze kolejne przygody ciepłej, zgranej a zarazem trochę zwariowanej rodziny były dopiero w planach. 

      Tym razem spotkaliśmy się online, a pani Monika zaprezentowała nam serię książek "Gupikowo" i bardzo ciekawie opowiedziała o pracy autora. Zaskoczeniem dla wielu z nas było odkrycie, że bohaterowie i wydarzenia prezentowane w jej książkach nie pochodzą z wyobraźni... A także to, że jedna z bohaterek nie chciała chodzić do amerykańskiej szkoły... Dowiedzieliśmy się również, a także mogliśmy go zobaczyć i poznać, kto będzie bohaterem kolejnej książki.

      Dziękujemy za miłe i (mamy nadzieję) nie ostatnie spotkanie!

         

      Więcej zdjęć:      Spotkanie z Krzysztofem Piersą

      18 lutego 2019 r. uczniowie klas 6,7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z Krzysztofem Piersą - youtuberem, terapeutą uzależnień, autorem książek "Komputerowy ćpun" i "Trener marzeń". Uczniowie zobaczyli, jak cienka linia dzieli rozrywkę i uzależnienie i jak łatwo jest stracić marzenia i pasje na rzecz gier i wirtualnych rozrywek. Nasz gość mówił bardzo przekonująco, bo sam od piątego roku życia nałogowo grał w gry. Kiedy zobaczył, że w ten sposób moze przegrać życie, podjął trudną, ale zwycięską walkę z uzależnieniem.

       

      Więcej zdjęć:      Spotkanie z Joanną Olech

      21 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Joannę Olech, autorkę i ilustratorkę, znaną z serii książek o smoku Pomponie oraz przygodach Miziołka. Uczniowie klas 4-6, którzy wzięli udział w spotkaniu, mogli wykazać się swoją kreatywnością, wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach czy też układając zdania bez użycia polskich znaków. Nasz gość zaprezentował napisane przez siebie ksiażki, mogliśmy też zobaczyć popis zdolności plastycznych autorki, która na poczekaniu wykonywała ilustracje do wymyślanych przez uczniów historii. Był również czas na pytania, na które pani Joanna cierpliwie odpowiadała, a po spotkaniu każdy mógł otrzymać autograf i pamiątkową pieczątkę z Miziołkiem lub Pomponem. 

         

      Więcej zdjęć:       Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

      15 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Pawła Beręsewicza - autora książek dla dzieci i młodzieży, tłumacza i laureata wielu nagród literackich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3. Niewątpliwą atrakcją spotkania była możliwość poważnej rozmowy o książkach przy filiżance herbatki. Wybrani przez naszego gościa uczniowie dyskutowali o tym, co w książkach lubią, a czego nie i zastanawiali się dlaczego ludzie coraz mniej czytają. Wybierali też tematy książek do zaprezentowania przez autora - Nina wybrała tematykę detektywistyczną i wszyscy mieli możliwość zapoznania się z książką "Tajemnica człowieka z blizną", Kubę zainteresowała tematyka miłosna, więc poznaliśmy sposoby na zakochanie stosowane przez bohatera książki "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", zaś dzięki Erykowi dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, żeby znaleźć się w "Poczcie psujów polskich". Na zakończenie spotkania uczniowie mogli nabyć książki autora i uzyskać autograf.

       

      Więcej zdjęć:      Spotkanie z Dariuszem Chwiejczakiem

      Czarodzieje mogą wszystko...

      Jeśli czegoś chcemy, jesteśmy systematyczni, jasno zdefinijemy cel, to nie ma rzeczy niemożliwych - z takm przesłaniem 21 listopada 2017 r. przybył do naszej szkoły pan Dariusz Chwiejczak, autor książki "Czarodzieje mogą wszystko". Podczas spotkania z uczniami klasy 5, 6A i 6B opowiedział i pracy nad książką i współpracy z ilustratorem, a przede wszystkim pokazał im, jak ważne są pozytywne emocje.

         


       

      Spotkanie z Marcinem Pałaszem

      17 listopada 2015 roku gościliśmy w naszej szkole pana Marcina Pałasza, autora książek dla dzieci i młodzieży. W tym niezwykle zabawnym spotkaniu z sympatycznym pisarzem wzięli udział uczniowie klas 1-3.

      Autor w ciekawy sposób opowiedział o swojej twórczości, ukochanym psie Elfie, bohaterze wielu jego książek i codziennym życiu pisarza - zasadzie wstawania przed południem (11.59 to przecież jeszcze ranek), pisaniu nocą, śmianiu się nawet przez sen i niechęci do noszenia garniturów.

      Uczniowie ośmieleni swobodnym i przyjaznym sposobem bycia pisarza zadawali mu wiele pytań, na które pan Marcin cierpliwie i chętnie odpowiadał, no może z jednym wyjątkiem - nie chciał zdradzić, co wybuchło w rosole.

      Po takim spotkaniu wzrost zainteresowania książkami gwarantowany, o czym świadczy ilość sprzedanych książek i lista oczekujących na pozycje autora w szkolnej bibliotece.      Spotkanie z Agnieszką Frączek

      Gościliśmy u nas poetkę i pisarkę panią Agnieszkę Frączek, która przybliżyła uczniom pracę pisarza i opowiedziała o najczęściej popełnianych błędach językowych. Zaprezentowała nam jedną ze swoich książek "Kanapka i innych wierszy kapka". Wiersze w niej zawarte rozśmieszyły nas do łez. Tradycyjnie po spotkaniu był czas na autografy.      Spotkanie z Dariuszem Rekoszem

      22 maja 2013 roku uczniowie klas 3 i 5 wzięli udział w spotkaniu z pisarzem, autorem powieści przygodowo-detektywistycznych, Dariuszem Rekoszem. Podczas warsztatów uczniowie poznali różne rodzaje szyfrów. Szyfrowali swoje imiona, odczytywali zakodowane słowa i wiadomości. Podczas spotkania dowiedzieli się też, skąd pisarz czerpie pomysły do kolejnych książek i zobaczyli, jak książka może zamienić się w film.      Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

      W listopadzie 2012 roku naszą szkołę odwiedziła pani Anna Czerwińska-Rydel, autorka książek o Heweliuszu, Farenheicie, Skłodowskiej-Curie oraz o Korczaku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością pisarki oraz wysłuchać fragmentów powieści "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku" czytanych przez samą autorkę.      Spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską

      6 marca 2012 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki "Gupikowo".

      Była to okazja, by dowiedzieć się, jak wygląda praca pisarza oraz kim jest redaktor i korektor. Nasz Gość zdradził nam też przepis na pisanie książek - podobno wystarczy pisać codziennie przez 5 minut.

      Spotkanie ilustrowane było prezentacją multimedialną przedstawiającą bohaterów, sceny z książki a także przepięknie ubarwione rybki.

      Dzieci szczególnie zainteresował, a zarazem zadziwił fakt, że bohaterowie "Gupikowa" to prawdziwa rodzina autorki, a historie opisane w książce wydarzyły się naprawdę! Pisarka pozostawiła nam również ważne przesłanie - najwięcej można osiągnąć, kiedy działa się wspólnie i wspiera się nawzajem, tak jak robią to bohaterowie ksiażki.      Spotkanie z Anną Onichimowską

      12 października 2011 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z Anną Onichimowską, autorką ponad 40 książek, wierszy, opowiadań, powieści, słuchowisk, scenariuszy teatralnych i filmowych. Anna Onichimowska czytała fragmenty swoich książek, opowiadała o kulisach ich powstawania a także o swoich ulubionych lekturach i bohaterach. Dowiedzieliśmy się, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd czerpie pomysły na książki, w jaki sposób przygotowuje się do ich napisania, poznaliśmy też  jej zainteresowania i plany na przyszłość.
                Pisarka zapewniła nas, że do swoich czytelników podchodzi bardzo poważnie. Sugestie dzieci są dla niej wyjątkowo cenne i bywało, że wpływały na kształt jej książek. Dlatego zachęca dzieci, by pisały do niej listy, bo jak zapewniła -  zawsze odpisuje.
                 Nie zabrakło oczywiście pytań od uczniów, którzy chcieli wiedzieć: skąd pisarka czerpie pomysły, którą ze swoich książek lubi najbardziej a także skąd zna lubianego przez nas Grzegorza Kasdepke? Usłyszeliśmy ciekawe i wyczerpujące odpowiedzi autorki.
             Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych po autografy składane na książkach przyniesionych z domu lub zakupionych na kiermaszu.      Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

      W dniu 19 stycznia 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze znanym i niezwykle lubianym przez dzieci, autorem książek, Grzegorzem Kasdepke. Wszyscy byliśmy zauroczeni, jak pisarz w dowcipny sposób opowiadał o swoim dzieciństwie, twórczości, znaczeniu związków frazeologicznych i sposobach  radzenia sobie z dziecięcymi wadami. 
      Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka uczniów klas I-IV chętnych po autograf.       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych