• Biblioteka szkolna

     • Co słychać w bibliotece? 2020/2021

     •  

      Walentynki z biblioteką

      W tym roku walentynki obchodziliśmy w otoczeniu książek. Szukaliśmy drugiej połówki bohaterów literackich i filmowych i sprawdzaliśmy, jakie książki o miłości można znaleźć w szkolnej bibliotece. Każdy też móg pokazać, że jest "zakochany w książkach" robiąc sobie zdjęcie w fotobudce. 

             

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

             Niezwykłe spotkanie z bajką - teatrzyk kamishibai

      1 lutego, podczas zajęć czytelniczych, pierwszoklasiści mieli okazję pracować z wykorzystaniem  teatrzyku kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

             Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

      W grudniu uczniowie wzięli udział w zmaganiach z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym. W tym roku w wersji online (Biblioteczny Kalendarz Adwentowy 2020) W kalendarzu nie było tradycyjnych czekoladek, ale zadania do rozwiązania.  

      Efekty prac uczniów można zobaczyć w poniższej galerii zdjęć:

       

      Najwytrwalsi uczniowie zostali nagrodzeni. Oto oni: 

      Filip Sadowski z klasy 1A

      Natalia Słomka, Jagna Gruchalska i Staś Ziółkowski z  klasy 1B

      Magda Cybul, Grześ Goc i Xawery Kłopotowski z klasy 3

      Julka Ksit i Tosia Bugowska z klasy 4

      Marysia Tondera z klasy 7B       Dzień Pluszowego Misia

      Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Misia zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny "Pokaż, jak czytasz swojemu misiowi". Uczniowie chętnie wzięli w nim udział, pokazując tym samym że czytanie jest ważne i daje dużo radości!

          

      Więcej zdjęć:

      Album fotograficzny

             Dzień Postaci z Bajek 2020 

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na rozpoznanie 50 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci! 

        

       

      Więcej zdjęć:       Październik - MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

      Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany był konkurs "Quizowy Październik". Jak co roku uczniowie chętnie odpowiadali na zamieszczane raz w tygodniu zadania i łamigłówki literackie. 

      Powstała też gazetka ścienna "Co czytali nauczyciele kiedy byli w moim wieku?", dzięki której uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie były ulubione książki z dzieciństwa ich nauczycieli.       Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

      6 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Było to już kolejne spotkanie, bowiem pani Monika odwiedziła naszą szkołę 8 lat temu, kiedy jeszcze kolejne przygody ciepłej, zgranej a zarazem trochę zwariowanej rodziny były dopiero w planach. 

      Tym razem spotkaliśmy się online, a pani Monika zaprezentowała nam serię książek "Gupikowo" i bardzo ciekawie opowiedziała o pracy autora. Zaskoczeniem dla wielu z nas było odkrycie, że bohaterowie i wydarzenia prezentowane w jej książkach nie pochodzą z wyobraźni... A także to, że jedna z bohaterek nie chciała chodzić do amerykańskiej szkoły... Dowiedzieliśmy się również, a także mogliśmy go zobaczyć i poznać, kto będzie bohaterem kolejnej książki.

      Dziękujemy za miłe i (mamy nadzieję) nie ostatnie spotkanie!

           

      Więcej zdjęć:      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania...

      29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - święto, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

      Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniowie klas 4-8 rozpoczynali każdą lekcję tego dnia od głośnego czytania książki. Czytali wszyscy - nauczyciele i uczniowie. Dla niektórych nawet czas przestał istnieć... i czytali całą lekcję! I o to chodziło, bo głośne czytanie to nie tylko tekst książki, to przede wszystkim miły głos czytającego, wspólna radość i wzruszenie, bliskość i niepowtarzalny nastrój chwili. 

      i spotkanie z panią Anitą Sokołowską

      Z kolei uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panią Anitą Sokołowską, aktorką i mamą jednego z naszych uczniów. Podczas spotkania zorganizowanego z użyciem platformy do wideokonferencji pani Anita przeczytała fragment "Zielonego Wędrowca" - historię pokazującą, że pomimo różnic możemy się porozumieć, a odmienność jest czymś zupełnie naturalnym i nie trzeba się jej bać. 

      Dziękujemy pani Anicie za to niesamowite spotkanie i przekonanie nas, że czytanie jest ważne, poszerza nasze słownictwo i wiedzę na temat otaczającego świata, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię.

        

      Więcej zdjęć:

      Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z p. Joanną Pieńkowską      Dzień Kropki 

      15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Mnóstwo kolorowych kropek i kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas 1-3 tak jak bohaterka książki malowali swój znak - kropkę, mieli również za zadanie tak dopasować ukryte na terenie szkoły kropki, żeby powstały z nich tytuły książek. Starsi uczniowie natomiast, używając alfabetu Braille'a, odkodowywali zakropkowane powiedzenia, a na lekcjach plastyki tworzyli kropkowe dzieła. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w łączeniu kropek i zaprezentować swoje kropkowe stroje. 

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne moźliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane książką Petera Reynoldsa "Kropka" opowiadającej o Vashti, nieśmiałej dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

               

        

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych