- Uniwersytet Dzieci - Przyroda z klasą
- BohaterOn
- Projekt międzyprzedmiotowy ŻYCIE NA RAFIE KORALOWEJ - klasa 6A
- Projekt międzyprzedmiotowy ŻYCIE NA RAFIE KORALOWEJ - klasa 6B
- Niemiecki jest słodki
- Unterrichtsprojekt
- The World Around Us
- Bez granic albo... bez lilak
- Projekty 2020/2021
- Projekty 2018/2019
- Pikniki Szkolne
- Projekty zakończone
- Programy
The World Around Us
Interdyscyplinarny projekt z języka angielskiego "The World Around Us" ("Świat wokół nas")
To projekt uczniów klasy 2 i 3, przewidziany na 5 miesięcy (styczeń - maj 2020). W ramach planowych lekcji przedmiotu, raz w tygodniu uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning) czyli metodą zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego.
Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę z różnych dziedzin i ćwiczą umiejęność posługiwania się językiem angielskim jako narzędziem komunikacji. Raz w miesiącu, dzięki szkolnej prenumeracie, otrzymują czasopismo wydawane w języku angielskim (klasa 2 - "Chrip", klasa 3 - "Story Box").
Tematyka zajęć nawiązuje do treści zawartych w tych czasopismach: dotyczą one świata przyrody, obejmują zagadnienia z dziedziny ekologii, geografii, matematyki a także przybliżają kulturę krajów anglojęzycznych. W czasopismach uczniowie znajdą między innymi opowiadania, komiksy, rebusy, krzyżówki, gry językowe, wycinannki oraz adresy stron internetowych z krótkimi filmami nagranymi z myślą o czytelnikach.
Głownymi celami projektu są:
- rozwijanie zainteresowań uczniów światem przyrody i zjawiskami, jakie w nim zachodzą,
- kształtowanie postaw proekologicznych,
- promowanie zachowania przez uczniów zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach,
- promowanie czytelnictwa w języku angielskim,
- pogłębianie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych,
- rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim,
- wspieranie kreatywności uczniów,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych,
- rozwijanie kompetencji społecznych.
Koordynatorzy projektu: p. Joanna Sołomiewicz-Grzebień i p. Anna Ignatowicz-Cecot
Realizacja projektu - styczeń 2020 r.
Styczniowe lekcje sotyczyły sposobów na przetrwanie zimy, a dokładniej rzecz ujmując, metod radzenia sobie z chłodem. Uczniowie najpierw skoncentrowali się na tym, w jaki sposób ogrzewają się ludzie, a następnie zastanawiali się, jakie procesy zachodzą w świecie zwierząt, by umożliwić im przetrwanie zimy.
Po klasowej dyskusji i analizie różnych przykładów z otaczającego nas świata, uczniowie zapoznali się z treścią dotyczącą tematyki zajęć, zawartą w czasopismach anglojęzycznych. Poznali między innymi takie słowa, jak: hibernation, migration, adaptation. Następnie każdy z uczniów miał za zadanie dowiedzieć się więcej na temat wylosowanego zwierzęcia i przygotować plakat o jego sposobach na przetrwanie zimy.