Nawigacja

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon" z języka angielskiego

Klasy: II-III
Zgłoszenia do 15.10.2018 r. 
Termin: 14-16.11.2018 r. - sesja jesienna
Szkolny koordynator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Konkurs przedmiotowy Leon z języka angielskiego ma na celu sprawdzenie umiejętności językowych i przedmiotowych posiadanych przez uczniów. Chęć udziału w teście jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań. Zakres testu dostosowany jest do norm programowych realizowanych w szkołach. Konkurs z języka angielskiego dla szkół podstawowych ma formę testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut, więc swobodnie można go przeprowadzić podczas zajęć lekcyjnych.

Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania może być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy otrzymują 1 punkt, jeżeli w pytaniu są poprawne dwie lub więcej odpowiedzi, a uczeń zaznaczył tylko jedną otrzymuje 1 punkt. W przypadku gdy są prawidłowe 2 odpowiedzi a uczeń zaznaczy trzy lub więcej, otrzymuje 0 punktów, itd. Może się zdarzyć, że żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa, jęzeli w tej sytuacji uczeń nic nie zaznaczy wtedy otrzymuje jeden punkt, jeżeli zaznaczy jakąś odpowiedź otrzymuje 0 punktów.

Uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę punktów otrzymują dyplom laureata i nagrodę książkową, pozostali uczestnicy olimpiady niezależnie od uzyskanego wyniku otrzymują dyplom uczestnictwa. Wszystkie szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego dla szkół podstawowych.

Archiwum testów:

https://www.leon-konkursy.pl/angielski

Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca nauczycielowi wpisowe w wysokości 8,50 zł, kwotę tę w całości szkolny organizator konkursu wpłaca na konto Leona. Chętnych uczniów proszę o przyniesienie odliczonej kwoty do dnia 15.10.2018.

 

 

Anna Ignatowicz-Cecot

koordynator konkursu

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć