• Koła zainteresowań

• Zajęcia szachowe dla dzieci

• 03.09.2018 17:43
        • Zajęcia szachowe Chess Academy odbywają się raz w tygodniu w grupach maksymalnie 10 osobowych, czas trwania zajęć wynosi 45 minut. Grupy dobierane są pod kątem zaawansowania, a program dostosowywany jest do możliwości danej grupy. Instruktor prowadzący zajęcia zapewnia dzieciom zróżnicowane materiały, stymulujące naturalną ciekawość dziecka, które zachęcają go do eksplorowania otoczenia i uczenia się poprzez własne działanie. Lekcja podzielona jest na 2 części: teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna zajęć polega na nauce teorii i strategii szachowej, rozwiązywaniu zadań praktycznych, robieniu zagadek związanych z poszczególnymi motywami szachowymi, analizowaniu wybranych partii itp. W części praktycznej zajęć dzieci pod okiem instruktora rozgrywają partie z zegarami szachowymi w celach ćwiczeniowych. Podsumowaniem uczestnictwa dziecka w zajęciach jest udział w turnieju szachowym lub konkursie szachowym na koniec roku szkolnego.
        • Zajęcia szachowe uczą: przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia, trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji. Współzawodnictwo w gronie rówieśników pozwala natomiast na wzrost poczucia sukcesu, wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala również aktywnie rozładować emocje i co bardzo istotne przeżyć pierwsze niepowodzenia i rozczarowania razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia. Zajęcia szachowe ćwiczą także sprawność koordynacji ruchowo – wzrokowej, rozwijają sprawność manualną i zręczność.

Osoba prowadząca: Instruktor Chess Academy

• Wróć do listy artykułów

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
    • Ogródek szkolny - maj 2020
    • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
    • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
    • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
    • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
    • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
    • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
    • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
    • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
    • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.