Nawigacja

Szkolne Koło Wolontariatu

Zbiórka książek dla SOS Wioski Dziecięce

W dniach 23.11-30.11. 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka książek, zorganizowana przez wolontariat szkolny. Zebraliśmy bardzo wiele książek i przeznaczyliśmy je dla stowarzyszenia S.O.S. WIOSKI DZIECIĘCE. Po zakończeniu zbiórki w piątek 1 grudnia przedstawiciele wolontariatu zawieźli książki do siedziby głównej fundacji, skąd będą rozesłane bezpośrednio do dzieci z Wiosek Dziecięcych w Polsce.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce niesie pomoc wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. Dla tych dzieci Stowarzyszenie tworzy rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”. Tam opuszczone i osierocone dzieci znajdują rodzinę: mamę, tatę, miłość i bezpieczeństwo. Stowarzyszenie prowadzi również Domy Czasowego Pobytu, w których dzieci oczekują na decyzję sądu rodzinnego o ich ostatecznym miejscu pobytu.

Pierwsza wioska dziecięca została wybudowana w Niemczech przez Austriaka Hermanna Gmeinera- zbudował ją razem ze swoimi przyjaciółmi. Stała się ona domem dla sierot wojennych i opuszczonych dzieci. Aktualnie na świecie jest ponad 500 wiosek w 132 krajach. Natomiast w Polsce są 4 wioski dziecięce: w Biłograju, w Karlinie, w Siedlicach oraz w Kraśniku.

Mamy nadzieję, że książki zebrane  w ramach naszego wolontariatu ubarwią życie dzieciom przebywających we Wioskach Dziecięcych, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom z naszej szkoły, które przyniosły  książki za wzięcie udziału w tej inicjatywie.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć