• Zbiórka książek dla SOS Wioski Dziecięce

• 08.07.2017 18:27
        • W dniach 23.11-30.11. 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka książek, zorganizowana przez wolontariat szkolny. Zebraliśmy bardzo wiele książek i przeznaczyliśmy je dla stowarzyszenia S.O.S. WIOSKI DZIECIĘCE. Po zakończeniu zbiórki w piątek 1 grudnia przedstawiciele wolontariatu zawieźli książki do siedziby głównej fundacji, skąd będą rozesłane bezpośrednio do dzieci z Wiosek Dziecięcych w Polsce.
        • Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce niesie pomoc wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. Dla tych dzieci Stowarzyszenie tworzy rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”. Tam opuszczone i osierocone dzieci znajdują rodzinę: mamę, tatę, miłość i bezpieczeństwo. Stowarzyszenie prowadzi również Domy Czasowego Pobytu, w których dzieci oczekują na decyzję sądu rodzinnego o ich ostatecznym miejscu pobytu.

Pierwsza wioska dziecięca została wybudowana w Niemczech przez Austriaka Hermanna Gmeinera- zbudował ją razem ze swoimi przyjaciółmi. Stała się ona domem dla sierot wojennych i opuszczonych dzieci. Aktualnie na świecie jest ponad 500 wiosek w 132 krajach. Natomiast w Polsce są 4 wioski dziecięce: w Biłograju, w Karlinie, w Siedlicach oraz w Kraśniku.

Mamy nadzieję, że książki zebrane  w ramach naszego wolontariatu ubarwią życie dzieciom przebywających we Wioskach Dziecięcych, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom z naszej szkoły, które przyniosły  książki za wzięcie udziału w tej inicjatywie.

• Wróć do listy artykułów

• Dzień Matematyki klas I-III. 22.10.2020 r.
    • Ślubowanie Pierwszoklasistów
    • Prace nagrodzone w konkursie "My Holiday Memories"
    • Być nauczycielem choć jeden dzień... 14.10.2020 r.
    • Dzień Języków Obcych - 12.10.2020 r.
    • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - 9.10.2020 r.
    • Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską dla klas 1-3. 6.10.2020 r.
    • Zaczynamy projekt "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" - 5.10.2020 r.
    • Dzień Tabliczki Mnożenia - 2.10.2020 r.
    • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole
    • Dzień w krawacie czyli świętujemy Dzień Chłopaka
    • Dzień Głośnego Czytania - spotkanie z p. Anitą Sokołowską dla klas 1-3. 29.09.2020 r.