• Koła zainteresowań

• Koło przygotowujące do Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego dla klas 7-8

• 25.08.2020 22:00
        • Konkurs kuratoryjny obejmuje oraz znacznie poszerza treści rozszerzonej podstawy programowej kształcenia ogólnego z języka angielskiego.
        • Składa się z trzech etapów: Etap I (szkolny), Etap II (rejonowy), Etap III (wojewódzki). Do każdego etapu, poza zakresem wiadomości obowiązującym na etapie szkolnym, dochodzą dodatkowe wymagania. Konkurs sprawdza doskonałą znajomość zagadnień gramatycznych, leksykalnych, idiomatycznych oraz sprawdza umiejętności czytania, słuchania i pisania ze zrozumieniem. Duży nacisk jest położony również na zagadnienia kulturowe wszystkich krajów anglojęzycznych. Przygotowanie do tego typu konkursu wymaga dużego nakładu pracy ze strony ucznia, samodyscypliny i opanowania olbrzymiej ilości materiału. Podczas zajęć nauczyciel sprawdza umiejętności uczniów i podpowiada jak opanować je do perfekcji.
        • Wróć do listy artykułów