Nawigacja

 • Okazuje się, że świat "otwierają" wcześniej, bo dziś wstaliśmy o 6:30. O 7:15 byliśmy na śniadaniu i po uzupełnieniu węglowodanów, białek i reszty pysznych rzeczy - co oznacza, ze Dzieci zjadły głównie płatki z mlekiem, byliśmy gotowi na zdobywanie świata. Na początek zdobyliśmy Święty Krzyż. Świętokrzyski PN jest piękny, ale żaden Uczeń tego głośno nie przyzna. Zauważono za to, że wczorajsze ruiny były bardziej poukładane niż te gołoborza. Czarownic nie było, za to była jedna rozjechana ropucha, widać nie słuchała jak dorośli mówili, żeby chodzić po chodniku. My zawsze na szlaku albo na chodniku. I tym chodnikiem dotarliśmy do osady, gdzie część Uczniów własnoręcznie zrobiła "średniowieczne" podpłomyki i tu niektórzy byli zaskoczeni, bo podpłomyki wbrew nazwie piecze się nad płomieniem. A kijanki to nie postać larwalna żab tylko prototyp pralki automatycznej. Człowiek to ciągle się czegoś uczy i fajnie. A po nauce i pracy trzeba odpocząć i my odpoczywaliśmy oczywiście w pięknych okolicznościach przyrody, ponieważ koło naszego ośrodka jest piaszczysta plaża, na której świetnie gra się w piłkę i świetnie się tańczy i można kopać dołki, niekoniecznie pod kimś, tylko tak dla przyjemności. Dla przyjemności mieliśmy jeszcze taką bogatszą wersję podpłomyka - czyli pizzę. I  to tyle z dzisiaj.

  Zapraszamy do galerii:

  Zielona Szkoła Sielpia - dzień trzeci - Obrazek 1

 • Zielona Szkoła Sielpia - dzień drugi

  Dzień drugi zaczęliśmy pobudką 7:10, niektórzy nie wiedziali, że jest taka godzina. Potem śniadanie i byliśmy gotowi, by wyruszyć i poznawać nasz piękny kraj. Cel naszej wycieczki - Chęciny. Obejrzeliśmy bardzo dobrze utrzymane ruiny, pani Przewodnik opowiedziała sporo ciekawych historii, niektórzy dali się porwać i zatańczyli w rytm muzyki dawnej. Pogodę mieliśmy wymarzoną, nie było za gorąco, a w drodze powrotnej nawet popadało, ale tylko tyle, by się nie kurzyło za bardzo. Była też chwila na małe co-nieco, czyli to, co Tygrysy i Dzieci lubią najbardziej i powrót na obiad. Po obiedzie zajęcia z native speakerami. I kolacja. A potem -  gry, gry, gry... Emocje, emocje, emocje... Stawka - bardzo atrakcyjna. Każdy chciał wygrać, szlachetna walka, gorący doping i ... wygrała  klasa VIB. Pozostałe klasy też się świetnie bawiły - i o to chodzi. Kiedyś też coś wygrają, bo każdy jest zwycięzcą, tylko, że nie wszyscy naraz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:

  Zielona Szkoła Sielpia - dzień drugi - Obrazek 1

 • Zielona Szkoła Giżycko 2018
  04.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła Giżycko 2018.

 • Zielona Szkoła Sielpia - dzień pierwszy

  Zieloną Szkołę w Sielpi uważamy za rozpoczętą! Pogoda piękna, okolica piękna, Dzieciaki zachwycone. Byliśmy na spacerze po okolicy i wszyscy mogli nacieszyć się piaseczkiem, sosnami, niektórzy odkryli, że w lesie rosną borówki i poziomki, jak na obrazkach w książeczkach dla dzieci. I las sosnowy wszyscy widzieli i teraz każde Dziecko wie, dlaczego w młodnikach zostawia się kilka wysokich drzew, świat naprawdę jest  ciekawy. Ale by to wszystko zobaczyć i by się tego dowiedzieć - trzeba przyjechać do zielonej Sielpi. A jak już tu Państwo będziecie, to i angielski można podszlifować. I to tyle z dzisiaj - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:  

  Zielona Szkoła Sielpia - dzień pierwszy - Obrazek 1

 • Akcja "Korek dla Stasia"

  Drodzy Nakrętkozbieracze

  w imieniu Stasia dziękuję wszystkim za zbieranie i dostarczenie nakrętek.

  Tym razem udało nam się zebrać 159 kg.

  Akcja "Korek dla Stasia" - Obrazek 1

  Jak widać mistrzami w tym miesiącu są uczniowie klasy V,

  drugie miejsce zajęła klasa III,

  a trzecie klasa VIa

  Bardzo dziękuję kolejny raz mamie Hani z klasy I i Basi z klasy IVa za odwiezienie nakrętek do miejsca ich zbiórki

  oraz Witkowi z klasy VIIa za zebranie aż 9 kg nakrętek.

  Podsumowanie roczne

  Akcja "Korek dla Stasia" - Obrazek 2

  Najwięcej nakrętek przynieśli nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Piękny wzór!

  Wśród uczniów:

  I miejsce: 79 kg – kl. V

  II miejsce: 70,5 kg – kl. III

  III miejsce: 66,1 kg – kl. VI A

   

  IV miejsce: 60 kg - kl VI B

  V miejsce: 48,7 kg – kl. IV B

  VI miejsce : 40,5 kg – kl. IV A

  VII miejsce: 36 kg – kl. I

  VIII miejsce: 33,5 kg – kl. VII A

  IX miejsce – kl. 29,1 kg -  kl. VII B

  X miejsce 28,8 kg – kl. II B

  XI miejsce: 24,7 kg – kl. II A

   

  Wszystkim Nakrętkozbieraczom życzę udanych wakacji.

  Jolanta Wróblewska

   

 • Ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka plastikowych nakrętek odbędzie się w piątek 25 maja.

  Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy Stasiowi.

 • Akcja "Korek dla Stasia"

  Drodzy Nakrętkozbieracze!

  Podczas marcowej akcji udało nam się zebrać 122 kg nakrętek!

  Akcja "Korek dla Stasia" - Obrazek 1

  Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły a także rodzicom naszych absolwentów, którzy nadal wspierają naszą akcję i w wyznaczone piątki przywożą nakrętki.

  Szczególne podziękowania

  dla mamy Mateusza i Michała (uczniów z klasy 4A i 6B)

  za transport nakrętek do miejsca zbiórki.

  Ostatnią zbiórkę w tym roku szkolnym planujemy w piątek 25 maja.

  Jolanta Wróblewska

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne - Obrazek 1

 • Akcja "Korek dla Stasia"

  Przypominamy, że najbliższa zbiórka nakrętek w ramach akcji "Korek dla Stasia" odbędzie się w piątek 23 marca. Zachęcamy do udziału.

 • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet

  Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet - Obrazek 1

 • WEEKEND POLARNY

  WEEKEND POLARNY
  23.02.2018

  Dzięki wspaniałej pasji do wypraw polarnych jednego z rodziców naszej szkoły pana Jerzego Wiechowskiego postanowiliśmy spędzić weekend z grupą dzieci na Litwie. W miejscu o nazwie Nuotykju Akademija chcieliśmy pokazać dzieciom jak wygląda prawdziwa wyprawa polarna. Zobaczyliśmy miejsce prowadzone przez wspaniałych ludzi uwielbiających naturę i psy Husky. Dzieci mogły wsiąść do prawdziwych sań biorących regularnie udział w wyścigach psich zaprzęgów, biegać na nartach biegowych, przygotowywać samodzielnie posiłki i nocować w śpiworach w schronisku. W przyszłym roku wyprawę wzbogacimy o kolejne atrakcje takiej jak np. nocowanie w specjalnie przygotowanych namiotach polarnych pod gołym niebem. Po zaledwie kilku dniach dzieciom zostało mnóstwo wspomnień, które można opisać jedynie fotografiami.

  WEEKEND POLARNY - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
  ul. Nowowiejska 39A
  02-010 Warszawa
 • +48 022 825-18-54
  fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć