Kronika wydarzeń

luty 2019

Mistrzowie dobrych manier

28 lutego uczniowie klasy 2, 3A i 3B wzięli udział w kursie "Esteta" w Akademii Montemarco, podczas którego uczyli się zasad savoir-vivre'u a szczególnie właściwego zachowania się przy stole. Dowiedzieli się, w jakiej pozie należy siedzieć, jak trzymać sztućce i kiedy można rozpocząć posiłek. Poznaną wiedzę mogli zastosować w praktyce podczas trzydaniowego posiłku. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia kursu.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Tłusty czwartek po angielsku

U nas tłusty czwartek a w Anglii Dzień Naleśnika! Dzięki uprzejmości pani Ewy, klasa 5A miała okazję spróbować naleśników z cukrem i sokiem z cytryny. Były pyszne!

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Dzień szalonej fryzury

27 lutego, dzięki inicjatywie uczniów klasy 3B, obchodziliśmy Dzień Szalonej Fryzury.

Lekcja anatomii na wystawie Body Worlds

27 lutego uczniowie klasy 7A i 7B mieli okazję zobaczyć pierwszą publiczną ekspozycję dotyczącą anatomii człowieka. Podczas zwiedzania wystawy "Body Worlds & The Cycle of Life" poznawali zmiany zachodzące w ludzkim ciele i odkrywali tajemnice ludzkiego organizmu.

Organizator wyjścia: p. Anna Głuśniewska

Zabawa karnawałowa

25 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, na której pojawiły się księżniczki, królewny, czarodziejki, kowboje i rycerze oraz koty. Bal prowadziły uczennice klasy szóstej: Ania, Jessica i Vika.

Rodzice opowiadają...

22 lutego drugoklasiści wzięli udział w niecodziennej lekcji poprowadzonej przez tatę Gabrysi, który opowiadał o swoim hobby - narciarstwie. Uczniowie mieli okazję poznać różne style jazdy, które nasz gość zaprezentował na filmikach, zobaczyć sprzęt narciarski a także sprzęt ratujący życie w górach. To była bardzo ciekawa lekcja! Bardzo dziękujemy.

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Marzena Wach

W pracowni introligatorskiej

Warsztaty introligatorskie to wyjątkowa okazja by zapoznać się z podstawami szycia i oprawy książek. 21 lutego szóstoklasiści udali się do Introligatorni Rozmus, gdzie zobaczyli warsztat introligatorski i korzystając z maszyn i urządzeń w nim się znajdujących samodzielnie wykonali notatniki.

Galeria klasy 6

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

Ochota na kota

20 lutego pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach w punkcie adopcyjno-informacyjnym schroniska na Paluchu "Ochota na kota". Dowiedzieli się, jak prawidłowo opiekować się zwierzęciem i co zrobić gdy zwierzak się zgubi. Wspólnie odczytywali skład kociej karmy i i szukali odpowiedzi na pytanie dlaczego koty zapominają pić. Największą atrakcją wizyty była jednak możliwość zabawy z dwoma kotami, które aktualnie przebywają w punkcie.

Galeria klasy 1

Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

18 lutego uczniowie klas 6,7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z Krzysztofem Piersą - youtuberem, terapeutą uzależnień, autorem książek "Komputerowy ćpun" i "Trener marzeń". Uczniowie zobaczyli, jak cienka linia dzieli rozrywkę i uzależnienie i jak łatwo jest stracić marzenia i pasje na rzecz gier i wirtualnych rozrywek. Nasz gość mówił bardzo przekonująco, bo sam od piątego roku życia nałogowo grał w gry. Kiedy zobaczył, że w ten sposób moze przegrać życie, podjął trudną, ale zwycięską walkę z uzależnieniem.

Organizator spotkania: p. Agata Kruk

Co kryją jaskinie? - spotkanie z grotołazem

18 lutego uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w spotkaniu z panią Kasią Biernacką - grotołazem i fotografem. Spotkanie było okazją do poznania tajemniczego świata jaskiń oraz obejrzenia a nawet przymierzenia sprzętu potrzebnego do wspinaczek.

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Dzień kota

Są różne - czarne, białe, pręgowane, rasowe i dachowce, ale łączy je jedno - wszystkie mruczą, łaszą się i uszczęśliwiają ludzi. Przypadający 17 lutego Dzień Kota w naszej szkole świętowany był po niemiecku! Uczniowie klas czwartych nauczyli się piosenki w języku niemieckim o kotach i wykonali ilustracje do niemieckiego wiersza, piątoklasiści mieli za zadanie opisać przebieg kociego dnia, natomiast uczniowie klas 6 i 7 wykonali lapbooki.

Organizator wydarzenia: p. Jolanta Wróblewska

Walentynki

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów jest poczta walentynkowa. Dzięki inicjatywie uczennic z klasy szóstej każdy mógł okazać komuś sympatię, serdeczność czy życzliwość, wrzucając walentynkowe kartki do specjalnie przygotowanego pudełka.

Organizatorzy akcji: Pola, Lena i Julia z klasy 6

Czwartoklasiści ponownie w Warszawskiej Operze Kameralnej

14 lutego uczniowie klasy 4 udali się na kolejne warsztaty z cyklu Opera Enter do Warszawskiej Opery Kameralnej. Tym razem mieli okazję przenieść się w świat orientalny i obejrzeć "Uprowadzenie z Seraju" - przedstawienie przygotowane na podstawie jednego z najsłynniejszych dzieł scenicznych Mozarta.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska