• październik 2018

• Rhymes and Tongue Twisters

30 października chętni uczniowie klas 1, 2 i 3 wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego Rhymes and Tongue Twisters. Uczestnicy, dopingowani przez swoich kolegów, recytowali wybrane przez siebie wierszyki. Po burzliwych obradach jury wyłoniło i nagrodziło zwycięzców, ale wszystkim uczestnikom należą się brawa za odwagę i znajomość języka angielskiego. Serdeczne gratulacje!

Organizator konkursu: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego

Uczniowie klas 6-7 gościli na swojej lekcji drużynę Warsaw Eagles. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, która od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości taty Jessiki z klasy szóstej.

Wycieczka do Stacji Filtrów

24 października uczniowie klasy 2 zwiedzali Filtry Warszawskie. Dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania wody i jakie etapy musi ona przejść, aby trafiła do naszych domów.

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

Piątoklasiści w teatrze

18 października klasa 5A miała okazję zobaczyć spektakl "Chłopcy z Placu Broni" wystawiany w Teatrze Powszechnym w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018. Ta współczesna wersja książki Francisa Molnara była wspaniałym wprowadzeniem do omawianej przez uczniów lektury i przybliżyła im trudne tematy walki, odwagi i ofiary.

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Przemysław Jeruszka

Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 16 października w obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Rafała Banaszka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

Organizator wydarzenia: p. Monika Ziemiańska

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły i przygotowali krótki występ artystyczny. Klasy 3A i 3B zaśpiewały piosenkę "Dzień Nauczyciela", klasa 6 wystąpiła w utworze "Samba dla Pani, dla Pana" a reprezentancja klasy 5A wykonała "Sto lat" na fletach!

Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

Spiżarnia pełna przysmaków - klasy 1-3 w gospodarstwie agroturystycznym

12 października uczniowie klas 1, 2, 3A i 3B wzięli udział w warsztatach "Spiżarnia pełna przysmaków" na farmie "Cztery pory roku" w Powsinie, podczas których własnoręcznie przygotowali przetwory na zimę. Dowiedzieli się, co to jest wekowanie, konserwowanie i kiszenie a także jak zmieścić dynię w słoiku. Pobyt na farmie stał się również okazją do zapoznania się ze zwierzętami gospodarskimi.

Galeria klasy 3B

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

Open by Horses czyli o komunikacji zrozumiale

W pierwszy czwartek października uczniowie klay 5a wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę do stadniny koni na warszaty Open by Horses czyli "O komunikacji zrozumiale." Były to niezwykłe warszaty, których uczestnicy mogli nauczyć sie wiele o koniach, ale i o sobie i swoich sposobach budowania relacji z ludźmi. Był czas na rozmowy, integrację w grupie i oswajanie koni. Polecamy każdemu!

Organizatorzy wycieczki: p.Anna Ignatowicz - Cecot i p. Przemysław Jeruszka

Integracja w sercu Mazur

W dniach 3 - 4 października uczniowie klas: 4, 5B i 6 integrowali w malowniczej miejscowości nieopodal Giżycka. Wzięli udział w terenowej grze fabularnej - razem z zespołem tworzyli bazę i bronili do niej dostępu. Próbowali również wyjść z sytuacji, z której nie ma wyjścia, a w laboratorium szalonego naukowca eksperymentowali z cieczą nienewtonowską i suchym lodem. Był też czas na zadania wymagające ruszenia szarych komórek i współpracy a także ognisko z kiełbaskami.

Galeria klasy 5B

Trzecioklasiści w teatrze

2 października uczniowie klasy 3A i 3B wybrali się do Teatru Syrena na spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Przedstawienie było doskonałym uzupełnieniem czytanej przez uczniów lektury.

Organizator wyjścia: p. Katarzyna Król, p. Bożena Siemieńska