Kronika wydarzeń

wrzesień 2019

Dzień Głośnego Czytania

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Tego dnia każda lekcja rozpoczynała się od głośnego czytania wybranej książki.

Wycieczka klasy 4A, 4B i 5 do Torunia

Wycieczka klasy 6A, 6B i 7 do Trójmiasta

Kolejny dzień wycieczki ósmoklasistów - Gdańsk

Nowy dzień wycieczki. Wstaliśmy raniutko, bo dzień coraz krótszy i trzeba wykorzystać czas. Tyle rzeczy trzeba odkryć, tyle poznać. Zaczęliśmy od odkrycia, że kto nie spakował się wieczorem, musi to zrobić rano. Potem szybkie śnaidanie w zaprzyjaźnionej stołówce i wyruszyliśmy do Gdańska. Przed nami Muzeum II Wojny Światowej. Po wczorajszym dniu wiemy, że człowiek potrafi niszczyć środowisko, dzisiaj okazuje się, że ludzie potrafią niszczyć się nawzajem.Pocieszające jest to, że większość uczy się na błędach i my skorzystajmy z okazji i nauczmy się, czego nie powinniśmy powtarzać w przyszłości. Dobrze byłoby żyć na naszej czystej planecie z innymi ludźmi. Chociażby po to, by móc pojechać na jakąś wycieczkę.

Galeria zdjęć:

Relacja z wycieczki: p. Anna Głuśniewska

W świecie gigantycznych owadów

24 września uczniowie klas 1-3 odwiedzili Park Edukacyjny "Mikrokosmos" w Ujeździe. Podczas spaceru ścieżką dydaktyczną stanęli oko w oko z owadami i wysłuchali wielu ciekawych informacji na temat mieszkańców mikrokosmosu. Po zielonej lekcji dzieci wzięły udział w warsztatach malowania gipsowych odlewów owadów. Był również czas na wspólną zabawę a także wizytę w Rezerwacie Niebieskie Źródła, gdzie mogliśmy zobaczyć jedne z najciekawszych zjawisk kresowych w Europie.

Galeria zdjęć:

Organizator wycieczki: p. Monika Ziemiańska

Błękitna szkoła - wycieczka klas ósmych na Hel

Trochę wieje, trochę szaro - szara woda, szare niebo, foki szare i pospolite, wszędzie woda a uczniowie klas ósmych rozpoczęli warsztaty w Błękitnej Szkole - na Helu. Jak się okazało - tematyka morska może zainteresować młodzież szkolną - nawet obudzoną bardzo rano. Bo oprócz rozpoznawania gatunków fok, dowiedzieliśmy się, jak rozróżnić fokę samicę i fokę samca.

Zajęcia warsztatowe uświadomiły nam, że niszczymy - wiemy jak i kiedy "psujemy" naszą planetę. Ale co najważniejsze poznaliśmy sposoby minimalizowania zniszczeń. I to jest zadanie domowe dla wszystkich - Uczniów i Nauczycieli. Każdy musi odrobić swoją pracę domową, i to porządnie, bo poprawek nie będzie.

Podczas edukacji w terenie uczniowie mogli zobaczyć, albo poczuć osobiście, że morze może być źródłem wiedzy.

Błękitna Szkoła rozbudziła apetyty na więcej i tacy głodni wiedzy (mimo warsztatów i obiadu) wybraliśmy się na Cypel. Początek Polski, początek jesieni - początek reszty życia... Niby Hel z nazwy ale - ale piękne krajobrazy, wokół przyjaciele i duuuuuża piaskownica, niczego więcej ósmoklasistom do szczęścia nie trzeba. Takich warsztatów integracyjnych nikt lepiej by nie zorganizował. O szczegóły proszę dopytać dzieci.

Przed nami jeszcze projekcja filmu. Salę kinową już mamy. I nie trzeba biletów, tylko dobre nastawienie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Relacja z wycieczki: p. Anna Głuśniewska

Organizatorzy wycieczki: wychowawcy klas ósmych

Warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego

13 września uczniowie klasy 6A na lekcję historii udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć "Dzieci walczącej stolicy" rozmawiali o trudnej sytuacji swoich rówieśników z 1944 roku. Dowiedzieli się, jakie zadania stawiały przed dziećmi okupacja i Powstanie Warszawskie i zastanawiali się, dlaczego najmłodsze dzieci były szczególnie chronione podczas walk.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Kolorowy angielski

Podczas pierwszych lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1-ej i 2-ej przypominali sobie kolory podstawowe i pochodne. Okazało się, że prawdziwi z nich artyści!

p. Anna Ignatowicz-Cecot

Spotkanie z misjonarką

9 września uczniowie klas 4-7 wzięli udział w spotkaniu z siostrą Norbertą, misjonarką z Kamerunu. Na zaprezentowanych materiałach mogliśmy zobaczyć żłobek Aniołów Stróżów, który w zeszłym roku szkolnym wspieraliśmy przez organizację kiermaszu charytatywnego. Spotkanie uwrażliwiło uczniów na potrzeby innych a także przybliżyło uczniom codzienne życie kameruńskich dzieci, których marzeniem jest chodzenie do szkoły i nauka.

Organizator spotkania: p. Monika Stachniak

• 22 825-18-54