Rowerowy maj

1. W Akcji uczestniczy cała szkoła (uczniowie i pracownicy).
  2. Uczniowie za przyjazd do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, łyżworolkach, wrotkach (tylko nie elektrycznych) otrzymują naklejki, które wklejają do specjalnych dzienniczków.
  3. Wystarczy aby przejechać odcinek minimum 500 m do szkoły.
  4. Uczestnicy rywalizują o nagrody indywidualne, klasowe i dla całej szkoły.
  5. Cała akcja zakończy się 9 czerwca przejazdem na odcinku Pałac Kultury i Nauki - Park Fontann ulicami Warszawy oraz piknikiem w Parku Fontann.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród  uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

• 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke