• Wiadomości

• Sercem z Ukrainą
          • Jeszcze w temacie miłości...

• 28.02.2022
          • Uczniowie klas drugich napisali piękne kartki dedykowane Rodzicom. Wyrazili w nich po angielsku, jak bardzo ich kochają. Kartki włożyli w koperty, które w tajemnicy wrzucą do skrzynek pocztowych, aby rodzice mieli niespodziankę. Spóźnione, ale najszczersze na świecie życzenia z okazji Dnia Miłości!

Sandra Grzesiuk-Brocka

• Projekt "Najciekawsze miejsce na Ziemi"

• 28.02.2022
          • 24 lutego dzieci z klasy 2a zakończyły projekt  pt "Najciekawsze miejsce na Ziemi".

W ramach realizacji projektu dzieci podróżując po mapie zwiedziły wiele ciekawych miejsc w Polsce i na całym świecie.  A na zakończenie przygotowały wspaniałe prezentacje:)

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A

Marzena Wach

• Dzień dinozaura w klasie pierwszej

• 25.02.2022
          • Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie klasy 1 przynieśli swoje zbiory i założyli tematyczne ubrania. W glinie odcisnęli ulubionego dinozaura, poznali ich nazwy oraz przeczytali opowiadanie i wysłuchali książeczki o dinozaurze. A na pamiątkę otrzymali gumki, oczywiście w kształcie dinozaura.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1

Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka

• Chemia w kuchni

• 24.02.2022
          • Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2A i 3, którzy 22 lutego wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A i Galerii klasy 3

• Matematyka po hiszpańsku

• 22.02.2022
          • 22 lutego lekcja hiszpańskiego w klasie 5 miała wymiar dwujęzyczny, bowiem p. Sandra wspólnie z p. Olą połączyły swoje siły i dziedziny. Uczniowie uczyli się ułamków po hiszpańsku przy słodkim udziale mandarynek. Lekcja miała też charakter powtórzeniowy - wkrótce sprawdzian z ułamków po polsku. Po hiszpańsku poćwiczyliśmy za to liczenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 5

• Nauka przez zabawę

• 22.02.2022
          • 22 lutego pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach "Wszystkie kolory tęczy". Podczas zajęć uczniowie zamienili się w fizyków i badali właściwości światła. Poznali podstawy teorii barw a także przeanalizowali wszystkie kolory tęczy. A na koniec zamknęli tęczę w próbówce!

Natomiast uczniowie klasy 2B mieli okazję poeksperymentować z wodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1 i Galerii klasy 2B

Bożena Siemieńska

• "Ze Złotą Kaczką - historycznie"

• 22.02.2022
          • Trzecioklasiści realizują projekt Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka - historycznie". 21 lutego odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie poznawali Polskę średniowieczną.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3

• Eksperymenty na Kole Odkrywców

• 22.02.2022
          • Dla ciśnienia atmosferycznego nie ma niemożliwego! Na zajęciach Koła Odkrywców uczniowie udowodnili, że lekki balon potrafi utrzymać ciężką szklankę.

Angelika Flisek

• Znawcy Mazowsza

• 21.02.2022
          • Uczniowie klasy 2A wzięli udział w zajęciach "Z wizytą u Książąt Mazowieckich" z cyklu warsztatów Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Dowiedzieli się, jak zmieniła się Warszawa w czasach ostatnich Jagiellonów, a także grali we własnoręcznie zrobioną grę planszową. Bezbłędnie odpowiedzieli też na pytania i zagadki, czym zasłużyli na tytuł Znawcy Mazowsza!

• Motivation Board

• 21.02.2022
          • W klasie 4 pojawiła się specjalna tablica pod nazwą "Motivation Board". Jej celem jest zachęcenie uczniów do używania angielskiego w różnych sytuacjach. Wśród proponownych dodatkowych aktywności jest platforma padlet.com, na której uczniowie komentują obejrzany materiał. Inne sposoby na otrzymanie naklejek oraz dodatkowej oceny to pomoc w odrabianiu pracy domowej, którą w tym tygodniu odrobił każdy uczeń grupy p. Sandry... Czyżby tablica miała magiczne właściwości?

• Superbohaterzy nauki

• 21.02.2022
          • Klasa 3 realizuje kolejne warsztaty w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci - "Superbohaterzy Nauki. Dokąd zaprowadzi nas ciekawość". Tym razem trzecioklasiści badali dlaczego Księżyc czasami wygląda jak rogalik i jak funkcjonuje Układ Słoneczny.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3

• Spotkanie z hejnalistą

• 21.02.2022
          • W ramach projektu "Muzyczne lekcje w Warszawie" uczniowie klasy 3 spotkali się z Nadwornym Hejnalistą Zamku Królewskiego Miasta Stołecznego Warszawy.

• Konkursy anglojęzyczne w klasach I-III

• 16.02.2022
          • Nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon. Laureatami tego konkursu zostali Zuza G. i Filip z klasy 2a oraz Borys, Kuba J., Tymon,  Adam i Hania z klasy 3.

Natomiast w szkolnym konkursie English Advent Calendar zwycięzcą został Wiktor z klasy 1, a wyróżnienie otrzymali Jagna i Ludwik z klasy 2b.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

Anna Ignatowicz-Cecot

• Happy Valentine's Day

• 14.02.2022
          • Nasi pierwszoklasiści w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły po feriach. Oprócz nauki wierszyków walentynkowych, poznania historii tego święta i angielskich słówek z nim związanych, tworzyli kartki walentynkowe i zapozowali do zdjęć! A wszystko to z wielkim zaangażowaniem i sercem!

Anna Ignatowicz-Cecot