• O szkole

• Nasza szkoła

Nasza szkoła jest niepubliczną szkołą podstawową, małą i kameralną, położoną w zacisznym miejscu w centrum Warszawy u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Krzywickiego. Sam budynek nie należy do największych - może właśnie z tego powodu panuje w niej niepowtarzalna atmosfera? Wszyscy się znają i pomagają sobie wzajemnie. Nikt nigdy nie jest osamotniony, łączą nas więzy przyjacielskie.

Istniejemy od 1992 roku. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej. Od 2003 roku posiadamy tytuł Szkoły z klasą nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W roku 2011 uzyskaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów oraz tytuł Otwartej Szkoły. Tworzymy szkołę opiekuńczą, w której żadne dziecko nie jest anonimowe.

Mamy 10 sal lekcyjnych, bibliotekę, pracownię języka angielskiego, świetlicę i pracownię komputerową. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w szafki dla uczniów oraz sprzęt multimedialny (w komputery i rzutniki multimedialne). Wszystkie sale posiadają stały dostęp do internetu. Posiadamy małą salę gimnastyczną, gabinet psychologiczno - pedagogiczny (psycholog, pedagog), gabinet lekarski (lekarz, pielęgniarka), gabinet reedukacyjny (reedukatorzy, logopeda) oraz własną kuchnię serwującą trzy posiłki dziennie. W ogrodzie szkolnym wybudowaliśmy plac zabaw i wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią.

Szkoła korzysta z platformy edukacyjnej
            LIBRUS Synergia

Celem nadrzędnym naszej pracy jest stworzenie szkoły nastawionej na indywidualne potrzeby każdego ucznia, wczesne diagnozowanie problemów edukacyjnych i wychowawczych oraz poszukiwanie skutecznych metod ich rozwiązywania.

Współpracujemy z wieloma instytucjami, zapraszamy ciekawych ludzi, podejmujemy wyzwania. Jesteśmy szkołą otwartą na potrzeby i wymagania współczesnego świata, kultywującą tradycje, kształcącą młodych ludzi kompetentnych i wrażliwych, poszukujących własnych rozwiązań oraz pamiętających o ogólnie obowiązujących zasadach.

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
    • Ogródek szkolny - maj 2020
    • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
    • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
    • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
    • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
    • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
    • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
    • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
    • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
    • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.