• kwiecień 2021

• Turniej sportowy

29 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w turnieju sportowym. Był wyścig rydwanów, skoki przez przeszkody, rzucanie do celu i przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo wyrównana - zwyciężyła klasa trzecia, uzyskując 1 punkt przewagi nad drugoklasistami.

Organizator wydarzenia: p. Marcin Siperek

Projekt "Rok w ogrodzie"

W tym roku opiekunami projektu "Rok w ogrodzie" została klasa 3 oraz klasa 2, która realizuje program edukacji ekologicznej.

Celem projektu jest zaznajomienie uczniów z zagadnieniem uprawy warzyw i ziół. Uczniowie oprócz wiedzy będą zdobywali też umiejętności praktyczne, jak uprawiać i pielęgnować rośliny jadalne.

Po uprzednim przygotowaniu gleby drugoklasiści wysiali nasiona swoich ulubionych warzy w i ziół. I tak w szkolnym warzywniku znalazły się bazylia, kalarepka, papryka, koperek, szczypiorek, sałata i cukinia. Wszystkie swoje działania uczniowie zapisali na karcie obserwacji, którą będą systematycznie uzupełniać.

Trzecioklasiści posadzili sadzonki truskawek a także lawendę i fiołki.

Teraz pozostaje już tylko regularne podlewanie i czekanie na pierwsze roślinki.

Zdjęcia z naszego ogrodu szkolnego

Koordynator projektu: p. Irena Poszwald

Pierwszoklasiści kontynuują projekt Uniwersytetu Dzieci

23 kwietnia uczniowie klasy 1A zgłębiali kolejny już raz temat Uniwersytetu Dzieci. Tym razem zastanawiali się:  Po co ptakom pióra?

Podczas zajęć uczniowie wcielili się rolę ornitologów i przyjrzeli się różnym rodzajom piór. Zbadali jakie cechy mają ptasie pióra i wywnioskowali, jakie funkcje spełniają one w życiu ptaków.

Organizator lekcji: p. Marzena Wach

Czy znasz tego mistrza? - spotkanie z badmintonistą Michałem Łogoszem

22 kwietnia uczniowie klas I-V wzięli udział w spotkaniu z Michałem Łogoszem, badmintonistą, medalistą mistrzostw Polski i mistrzostw Europy, olimpijczykiem z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Nasz gość przybliżył uczniom swoją pasję i opowiedział, jak wyglądała jego droga do kariery sportowej.

Organizator wydarzenia: p. Marcin Siperek

Drugoklasiści odkrywają skarby Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe w Warszawie to prawdziwy skarbiec! Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej, którzy 19 kwietnia zwiedzali muzeum on-line podczas warsztatów z historykiem sztuki. Mieli okazję zobaczyć i podziwiać największe skarby muzealne - obrazy, rzeźby, porcelanę i meble pochodzące z różnych czasów.

Organizator lekcji: p. Bożena Siemieńska

Bierzemy udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile"

Nasza szkoła bierze udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, a tym samym włącza się w obchody 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Nasi uczniowie, na wybranych lekcjach, będą mogli m.in. skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum POLIN takich jak filmy, słuchowiska i webinaria o historii II wojny światowej.

I zdjęcia żonkili, które uczniowie wykonali na lekcjach plastyki według instrukcji z Muzeum POLIN

Koordynator projektu w szkole: p. Joanna Czopowicz

Drugoklasiści realizują kolejne zadanie projektowe Uniwersytetu Dzieci

Jak nauczyć dzieci, by dbały o przyrodę? Myślały globalnie i odpowiedzialnie o przyszłości świata? Jak chronić przyszłe pokolenia przed chorobami cywilizacyjnymi?

Uczniowie klasy II, pomimo pracy zdalnej, z dużym zaangażowaniem realizują kolejne zadania projektowe  Uniwersytetu Dzieci. Tym razem poruszyli temat: „Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?”

Organizator warsztatów: p. Bożena Siemieńska

Wodne eksperymenty pierwszoklasistów

7 i 9 kwietnia uczniowie klasy 1A kolejny już raz realizowali Projekt Uniwersytetu Dzieci. Tym razem w kręgu ich zainteresowań znalazła się woda. Uczniowie dowiedzieli się, że woda jest substancją niezbędną do życia i nie można ją niczym zastąpić. Prześledzili drogę kropelki wody i poznali obieg wody w przyrodzie. Rozmawiali o konsekwencjach, jakie może wywołać brak wody, nie tylko dla człowieka ale dla całej Planety. Dowiedzieli się jak świadomie korzystać z zasobów wody. A na warsztatach przyrodniczych stworzyli własny filtr do oczyszczania wody.

Organizator warsztatów: p. Marzena Wach

Rozstrzygnięcie konkursu "Ozdoba wielkanocna"

Galeria zdjęć:

Organizatorzy konkursu: p. Anna Martyniuk, p. Joanna Czopowicz i p. Rafał Banaszek