• grudzień 2016

• Słucham i Maluję - pierwszaki na poranku muzycznym

W czwartek 1 grudnia uczniowie klasy IA uczestniczyli w poranku muzycznym organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Tematem przewodnim koncertu były melodie na pogodę i niepogodę. Uczniowie wysłuchali utworów śpiewanych lub granych przez uczniów szkół muzycznych oraz studentów Uniwersytetu Muzycznego a następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których za pomocą pasteli wyrazili sowje odczucia z wysłuchanego koncertu.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Czy święty Mikołaj mówi po niemiecku?

Czy święty Mikołaj mówi po niemiecku? Na to pytanie próbowała uzyskać odpowiedź grupa uczniów z klas trzecich oraz czwartej, która w sobotę 3 grudnia udała się do Teatru Kamienica na spektakl w języku niemieckim. Było również wspólne śpiewanie i konkursy, w których nasi uczniowie zdobyli nagrody.

Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld

Mikołajki w teatrze i szkole

Z okazji mikołajek uczniowie udali się do teatru. Klasy pierwsze obejrzały spektakl "Jaś i Małgosia" w Och-Teatrze, podczas którego spotkali nie tylko tytułową parę ale również dowiedzieli się, kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła. Klasy II, IIIA i IIIB w Teatrze Polonia towarzyszyły Alicji w podróży po krainie fantazji na pełnym humoru przedstawieniu "Alicja po drugiej stronie lustra". Czwarto- i piątoklasiści udali się do Teatru Studio na przedstawienie "Jak zostałam wiedźmą", opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej...

Z kolei uczniów klasy VIA spotkała w tym dniu niezwykła niespodzianka - do ich klasy zawitał znany youtuber Artur Filipowicz, który prowadzi kanał "Topowa Dycha".

Uczniowie klasy VIB urządzili sobie kolejne już mikołajkowe nocowanie. Były upominki, samodzielnie przygotowana kolacja, oglądanie filmu a nawet gra "escape room".

Organizatorzy wyjść i atrakcji w szkole: p. Marzena Wach, p. Agnieszka Naporowska, p. Anna Czopek i p. Joanna Pieńkowska

Mikołajkowe spotkanie z Arturem Filipowiczem

6 grudnia 2016 uczniów klasy VIA odwiedził Artur Filipowicz- absolwent dziennikarstwa, szef działu produkcji Mediakraft.TV, producent programów telewizji internetowej oraz prowadzący programów ,,Topowa Dycha" i ,,Topowe Teorie Spiskowe”.

Organizator spotkania: p. Anna Czopek

Warsztaty w Centrum Sztuki Współczesnej

7 grudnia uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach "Łowcy barw" w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie poprzez działania ruchowe i plastyczne poznali rolę barw i kształtów w sztuce. Mieli też możliwość wykonania kolażu za pomocą taśmy i kolorowych słomek.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Spektakl profilaktyczny

12 grudnia trzecioklasiści udali się do MDK Ochota na spektakl "Florka w sieci" w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas przedstawienia poruszającego problem bezpieczeństwa w sieci, uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, z którymi mogą spotkać się w wirtualnym świecie. Uzyskali odpowiedzi na ważne pytania dotyczące korzystania z Internetu - czy Internet jest anonimowy? Czy można publikować zdjęcia bez zgody właściciela? Czy to, o czym czytamy w Internecie to zawsze prawda?

Występ Koła Teatralnego

14 grudnia uczestnicy szkolnego kółka teatralnego pod kierownictwem pani Anny Czopek zaprezentowali swoim kolegom spektakl Izabeli Degórskiej pt.: ,,Gnomy-antybaśń". Uczniowie naszej szkoły  wraz z Jazgotem i Wytrzeszczem odbyli pełną przygód podróż w poszukiwaniu kogoś, kto uratuje wysychające bagienko znajdujące się nieopodal Gór Sowich. Na swojej drodze spotkali błotnego Żółwia, groźnego nauczyciela Bazyliszka, dyplomowaną Wróżkę i Smoka, który więził Królewnę. Była to jedyna okazja, aby dowiedzieć się, czy złośliwym i źle wychowanym gnomom uda się wrócić do swojej zacisznej jaskini i czy czegoś nauczy ich ta podróż.

Organizator: p. Anna Czopek

Prawdziwa historia świętego Mikołaja

Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Na te i inne pytania uzyskali odpowiedź uczniowie klasy II, którzy 15 grudnia wzięli udział w lekcji w Muzeum Narodowym. Mieli również okazję zobaczyć, w jaki sposób w różnych epokach historię Bożego Narodzenia ukazywali rzeźbiarze i malarze.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Szóstoklasiści w teatrze

15 grudnia uczniowie klas VIA i VIB obejrzeli przedstawienie "Brzydkie Książątko - Pierwsza miłość". Spektakl wrocławskiej grupy teatralnej "In art", łączący elementy współczesne z gruzinską legendą, pokazał, że warto sobie nawzajem pomagać i wspierać się, być tolerancyjnym dla ludzi innej narodowości a przede wszystkim, że warto wierzyć w prawdziwą przyjaźń i miłość.

Organizator wyjścia: p. Anna Czopek

Pierwszaki w Mazowieckim Instytucie Kultury

15 grudnia pierwszoklasiści udali się do Mazowieckiego Instytutu Kultury na zajęcia warsztatowe na temat tradycji świątecznych Mazowsza. Podczas spotkania z artystami ludowymi zobaczyli rękodzieło artystyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia i samodzielnie malowali bombki.

Organizator wyjścia: p. Katarzyna Młodożeniec