• styczeń 2017

• Czwartoklasistów podróż w czasie

5 stycznia 2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w niesamowitej, multimedialnej podróży  w czasie - od powstania galaktyki, przez epokę dinozaurów, narodziny współczesnego człowieka oraz zdobycze cywilizacyjne ludzkości aż po spektakluarną wizję przyszłości. A to wszystko podczas gry w minigolfa na 18-dołkowym polu. Wizyta w Time Machine Minigolf była dla uczniów ekscytującym przeżyciem i świetną zabawą.

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

Czar czcionki... piątoklasiści w Muzeum Drukarstwa

12 i 19 stycznia uczniowie klasy Va i Vb zwiedzali Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji "Czar czcionki w Oficynie Drukarskiej", podczas której zdobyli wiadomości o dawnych alfabetach i rodzajach pisma stosowanych przez ludzi żyjących nawet kilka tysięcy lat temu. Mieli okazję zobaczyć dawne prasy drukarskie oraz czcionki odlane z metalu. Na zakończenie zajęć każdy miał możliwość własnoręcznego wykonania pamiątkowej odbitki graficznej na prasie. Wycieczka do Muzeum Drukarstwa pomogła uczniom utrwalić wiedzę na temat historii pisma oraz typografii, o której rozmawiali na lekcjach techniki w szkole.

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

Karnawał oczami klasy IIIA

Uczniowie klasy IIIA wiedzą, jak bawić się w karnawale! Podczas zajęć "Karnawały świata" w Muzeum Etnograficznym 17 stycznia wzięli udział w polskich zabawach zapustnych i poznali rytm karnawałów latynoamerykańskich. Odkryli znaczenie masek, strojów, tańców i hałasu w tym magicznym okresie. A na zakończenie samodzielnie wykonali maski karnawałowe.

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

Teatr od kulis

18 stycznia uczniowie klasy IIIB mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Dotarli do miejsc, do których na co dzień wstęp mają tylko pracownicy teatru. Przyjrzeli się pracy szewca, przygotowującego buty na najbliższą premierę, zajrzeli do dwóch pracowni krawieckich, gdzie próbowali oszacować, ile czasu trwa uszycie jednej sukni a także zobaczyli pokaz technicznych możliwości operatora świateł. Wizyta w teatrze byłą doskonałą okazją do poznania pracy ludzi, którzy współtworzą spektakle - inspicjentów, scenografów, choreografów czy monterów.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Prusińska

Drugoklasiści w Muzeum Sportu

W czwartek 19 stycznia uczniowie klasy II udali się do Muzeum Sportu i Turystki. Podczas lekcji poświęconej historii Igrzysk Olimpijskich poznali symbole olimpijskie i dowiedzieli się, którzy polscy sportowcy zdobyli pierwsze medale olimpijskie dla naszego kraju. Mieli okazję zobaczyć oryginalne medale naszych sportowców, pochodnie olimpijskie i maskotki, które towarzyszą każdej olimpiadzie. Na koniec wzięli udział w turnieju wiedzy olimpijskiej i zdobyli nagrody.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Nauka przez zabawę czyli "Lekcja w kinie"

Jak powstają filmy animowane? Na czym polega praca animatora i jak można nim zostać? Jak ożywić postać z bajki? Wiedzę na ten temat zdobyli pierwszoklasiści, którzy we wtorek 24 stycznia wzięli udział w "Lekcji w kinie" organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. A po aktywnym uczestnictwie w wykładzie obejrzeli film "Kumba".

Organizator wyjścia: p .Katarzyna Młodożeniec

Opowieści królewskiego majstra...

25 stycznia uczniowie klasy IIIA udali się do Zamku Królewskiego na lekcję  "Opowieść królewskiego majstra czyli jak ozdabiano komnaty zamkowe". Uczniowie oglądali zabytkowe przedmioty sztuki użytkowej, poznali dawne rzemiosła artystyczne oraz techniki zdobnicze. Lekcja stała się okazją do przypomnienia nazw dawnych zawodów, takich jak snycerz, złotnik, hafciarz, ludwisarz, zdun czy tkacz.

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

Moda na tolerancję

Indianie, hipisi, bezdomni, gotki, hipsterzy - 26 stycznia odbył się pokaz mody "Tolerancja jest wśród nas". Uczniowie klas 4-6 pokazali swój stosunek do ludzi wyglądających lub zachowujących się inaczej. Gratulujemy pomysłowości i dystansu do siebie.

Koncert zimowy

30 stycznia odbył się w naszej szkole zimowy koncert w wykonaniu uczniów. Świąteczne melodie, kolędy, perkusja i perkusista... każda klasa miała okazję zaprezentować się na scenie.  Nie zabrakło też odważnych recytatorów z klas I,  którzy zaprezentowali wiersze po angielsku.

Organizator koncertu: p. Natalia Przewoska-Frydrych

Klasa VIA w Obiekcie Alfa

We wtorek 31 stycznia uczniowie klasy VIA zwiedzali Obiekt Alfa - schron przeciwatomowy. Obiekt Alfa to jedyny tego typu obiekt udostępniony publicznie i jedyny, o którym oficjalnie coś wiadomo. Z zewnątrz niepozorny kryje w sobie jeszcze do niedawna tajne pomieszczenia wojskowe, wśród których uczniowie zobaczyli komory służące do odkażania, laboratoria badawcze, główne centrum dowodzenia schronem a także stację filtrów.

Organizator wyjścia: Anna Czopek

Skarby króla - IA w Zamku Królewskim

We wtorek 31 stycznia uczniowie klasy IA wzięli udział w lekcji muzealnej "Skarbiec dla króla Jegomości" w Zamku Królewskim. Zwiedzając zamkowe wnętrza próbowali odpowiedzieć na pytanie, co może być skarbem. Wspólnie doszli do wniosku, że skarb to nie tylko złoto i kosztowności lecz przede wszystkim rodzina i przyjaciele. Skarbem jest także dobre zachowanie, wykształcenie, pamięć oraz talent.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska