• maj 2017

• Uczniowie klas 1-3 na tropie skarbów

12 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Góry Kalwarii pt: "Poszukiwacze zaginionego skarbu". W trakcie warsztatów poznawali tajniki poszukiwania skarbów a następnie, podzieleni na grupy, ruszyli do działania. Poszukiwanie skarbu to nie tylko chodzenie z mapą, należało się również wykazać umiejętnością strzelania z łuku czy też utrzymania równowagi na skrzynkach. A na zakończenie ognisko i zabawa.

Organizator wycieczki: p. Magdalena Prusińska

Wycieczka klasy 5B i 6B do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego

17 maja uczniowie klasy 5B i 6B byli na wycieczce w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Barczącej i Janowie. Uczniowie zwiedzili kompleks koszarowy - m. in. Salę Tradycji, gdzie zobaczyli pamiątki pilotów legendarnego Dywizjonu 303. Udali się też na lotnisko wojskowe, gdzie zobaczyli myśliwce. Atrakcją było spotkanie z sokolnikiem, szkolącym sokoły do wyłapywania ptaków z terenu lotniska. Uczniowie zwiedzili też  wieżę kontrolną, obejrzeli wozy strażackie i maszyny czyszczące pasy startowe. Jednym słowem - pierwsze szkolenie wojskowe zaliczone!

Organizator wycieczki: p. Joanna Pieńkowska

Dzień Talentów 2017

Każdy z nas ma swoje pasje, talenty czy uzdolnienia, niekiedy uśpione, które warto rozwijać. Żaden człowiek, w żadnym wieku nie jest zamknięty na odkrywanie. Warto marzyć, pracować, aby rozwijać swój talent. 18 maja, podczas szkolnego Dnia Talentów uczniowie dzielili się swoją pasją, prezentując się w tańcu, śpiewie, grze na instrumencie oraz opowiadając o swoich dokonaniach w sporcie, malarstwie, gotowaniu i układaniu kostki Rubika.

Swój talent podczas gry na instrumencie pokazalli: Tosia Rycombel z klasy 1A, Julka Ambroziak i Winuszi Nguyen z klasy 2, Lena Kazana i Mateusz Westin z klasy 3A, Kaja Piasecka z klasy 3B,  Ania Danieluk i Bartek Dąbrowski z klasy 4 oraz Antek Meducki z klasy 6A. Wystąpił również zespół muzyczny z klasy 6A w składzie Zosia, Róża i Maciek (wokal, keyboard i perkusja).

Nie zabrakło również popisów wokalnych w wykonaniu Zosi Widły-Domaradzkiej z klasy 1B, Marysi Tondery z klasy 3B i Ani Danieluk z klasy 4.

Ale okazało się, że  największym powodzeniem wśród uczniów cieszy się taniec. Swoje umiejętności w nim pokazali: Misia Kałużna, Liwia Olszewska i Tosia Więczkowska z klasy 1A, Iza Borycka i Szymon Wiechowski z klasy 1B, Maja Gacka, Melike Erik, Ola Kowalczuk, Paulina Czajkowska, Inga Paszkowska i Zuzanna Okurowska z klasy 2, Gloria Manjani, Lena Kazana, Pola Krawczyk, Karolina Karłowicz i Kaja Werstler z klasy 3A

O swoich osiągnięciach sportowych opowiedzieli: Laura Dalach i Pola Kotarska z klasy 1A, Bartek Łukaszuk z klasy 3A, Julia Burzyńska, Pola Buchowiecka, i Hania Niczyporuk z klasy 4.

Milenka Mitek z klasy 1A, Pola Krawczyk z klasy 3A i Pola Buchowiecka z klasy 4 zaprezentowały swój talent malarski.

Miłośniczki gotowania - Natalia Jukiel i Kaja Piasecka z klasy 3B - zaprezentowały krótki filmik, w którym pokazały jak przygotowują niemiecki deser.

A Fryderyk Dąbkowski z klasy 5B opowiedział o swoim hobby - układaniu kostek Rubika.

Nie zabrakło też dawki wiedzy - uczestnicy Koła Małego Odkrywcy przeprowadzili eksperymenty

Dzień Talentów uświetniły też występy szkolnego koła teatralnego. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie "Dżentelmen w tramwaju" i "Talent"

Dzień Talentów w naszej szkole został zorganizowany już po raz szósty. Nad jego organizacją czuwała pani Bożena Siemieńska i pani Anna Czopek.

Czwartoklasiści na Targach Książki

19 maja uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach "Od słowa do obrazka. Narysuj swój własny komiks", które odbyły się w ramach Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym. Podczas spotkania z niemiecką ilustratorką książek Danielą Kohl mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają ilustracje do książek i jak wygląda współpraca autora z ilustratorem. Następnie uczniowie pod fachowym okiem ilustratorki samodzielnie stworzyli komiks.

Na targach książki spotkać można nie tylko pisarzy. Okazuje się, że można również uzyskać receptę literacką, czyli listę książek do przeczytania, podpisaną przez pana Marka Bukowskiego, lekarza z serialu "Na dobre i na złe" oraz zażyć witaminkę literacką.

Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld

Spotkanie z Australijczykiem

Czy Europejczyk może być Australijczykiem? Marek Niedźwiedzki, dziennikarz radiowy i autor książki "Australijczyk",  tak zakochał się w Australii, że trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na "koniec świata". O swoim zachwycie przyrodą i kulturą Australii, kontynencie niezwykłych barw i kształtów, opowiedział uczniom klasy III A, których odwiedził 24 maja.

Organizator spotkania: p. Marzena Wach

Wizyta w Łazienkach Królewskich

25 maja uczniowie klasy 1A wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Podczas lekcji pt. "Środowisko a wygląd zwierząt" dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta przystosowują się do otoczenia. Zajęcia prowadzone były w opraciu o przykłady gatunków ssaków z trzech stref klimatycznych, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się, jakie warunki panują w strefie okołorównikowej, umiarkowanej i okołobiegunowej.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Również drugoklasiści w czwartek 25 maja spędzili lekcje w Łazienkach Królewskich, gdzie wzięli udział w grze terenowej "Królewscy botanicy".

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Lekcja niemieckiego w Goethe Institut

26 maja uczniowie klasy 5b lekcję niemieckiego mieli w warszawskim Instytucie Goethego. Temat lekcji, Erlebnisreise, wprowadził dzieci w nastrój wakacji.

Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld, p. Jolanta Wróblewska

Drugoklasiści w Muzeum Archeologicznym

29 maja uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach muzealnych "Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych" w Muzeum Archeologicznym. Z modeliny, która wspaniale imituje szkło, dzieci wykonały naszyjnik z paciorków według poznanych na wystawie wzorów.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik