• Dzień Pluszowego Misia

       Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

       Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. A obecność pluszaków niewątpliwie umiliła wszystkim czas spędzony w szkole.

      • "Poczuj się jak nauczyciel" - kontynuacja projektu

       Uczniowie klasy 3B kontynuują projekt "Poczuj się jak nauczyciel". Julek przygotował lekcję o tenisie ziemnym. Mieliśmy okazję wysłuchać historii tego sportu, poznać budowę kortu tenisowego oraz przećwiczyć podstawowe uderzenia. Jagna przeprowadziła lekcje o szczurach Dumbo. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, między innymi, że szczurki są bardzo towarzyskie, wybredne co do menu, a zęby rosną im wyjątkowo szybko. Lekcja zakończona była niezapowiedzianą kartkówką :)

      • Warsztaty stolarskie

       Przybijanie, wkręcanie szlifowanie czyli... tworzenie. A to wszystko na warsztatach stolarskich w których wzięli udział uczniowie klasy 2, 3a i 3b. I działo się! W ruch poszły młotki, śrubki, deski i deseczki. A wszystko pod hasłem: ZRÓB TO SAM! I choć dla niektórych było to nie lada wyzwanie to wszyscy poradzili sobie doskonale. A efekty owych stolarskich zmagań w postaci gry" kółko i krzyżyk" z pewnością umilą długie zimowe wieczory. Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2, Galerii klasy 3A oraz Galerii klasy 3B

      • Wspólne świętowanie

       Uczniowie klasy 1A świętowali zdobycie III miejsca w czasie Tygodnia Języków Obcych i zajadali się pyszną pizzą w klimatycznej restauracji blisko szkoły. Spotkanie w takim miejscu pozwoliło dzieciom na wspólne rozmowy, śmiech i lepsze poznanie się. Ten czas wykorzystaliśmy również na przypomnienie i przećwiczenie zasad savior vivre obowiązujących przy stole.

      • Zwierzęta w potrzebie

       18 listopada dzieci z klas 1b i 3a uczestniczyły w spotkaniu z babcią Zuzi i Karolinki, która prowadzi schronisko dla zwierząt "Psi azylek". Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można pomagać zwierzętom i dlaczego tak ważne jest, aby to robić. Ciekawe, a czasami dramatyczne losy poszczególnych podopiecznych schroniska, skłoniły dzieci do przemyśleń i wzbudziły w nich chęć niesienia pomocy. Dziękujemy:)

      • Dzień Tolerancji

       16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W klasach 4-8 przedstawiciele samorządów klasowych na podstawie przygotowanej prezentacji omówili najważniejsze kwestie dotyczące tolerancji. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli filmik, który w jasny i zrozumiały opowiada o tolerancji. Następnie każdy odrysował swoją dłoń na kolorowej kartce i zamieścił swoje skojarzenia związane z tolerancją. Wycięte dłonie umieściliśmy na tablicy wokół napisu ”TOLERANCJA”.

      • A na Kole Odkrywców...

       Jak czwartek przed piątkiem to musi być Koło Odkrywców! Dziś przed Państwem magicy robiący dziury bez dziur!!! I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że czary czarami, ale w pewnym momencie czar prysł i sala stała się jeziorem. Ale czego się nie robi dla zaspokojenia dziecięcej ciekawości, wykorzystania potencjału kreatywności i wywołania uśmiechów szerszych niż banany..?

      • Przyłapani na czytaniu

       Wyłoniliśmy zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego "Przyłapani na czytaniu". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sfotografowanie osoby czytającej książkę. Celem konkursu była przede wszystkim promocja i popularyzacja czytelnictwa, a także zachęcenie do ukazania za pomocą obrazu fotograficznego tego, co wydaje się w książkach ciekawe, magiczne, niesamowite, wyjątkowe i warte zauważenia.

      • Dzień Postaci z Bajek

       Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Myszka Miki... Kto z nas nie uśmiecha się na wspomnienie tych postaci z bajek. Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

       My obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. 7 listopada. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!

      • Odwrócona lekcja

       Ja poprowadzić lekcję? Jak zainteresować tematem aby wszyscy mieli niedosyt i chcieli jeszcze więcej? Tego wyzwania podjęły się Ala i Hela z klasy 3a, które przygotowały i brawurowo poprowadziły zajęcia dla swoich kolegów z klasy. Tematem przewodnim były wiadomości na temat psów ale nie zabrakło rebusów, kolorowanek i zadań matematycznych. Była też praca w grupach zadaniowych i wspaniała multimedialna prezentacja. Ogromne gratulacje dla dziewczynek za ich profesjonalne poprowadzenie lekcji!

      • W Teatrze Lalka

       15 listopada uczniowie klasy 3B odbyli "cudowną podróż" w Teatrze Lalka. Przedstawienie na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci opowiedziane zostało w planie lalkowym i aktorskim, w rytmie granej na żywo muzyki. Mamy nadzieję, że mimo iż to spektakl niełatwy w odbiorze dla młodego widza, to każdy wyniósł z tego pięknego przedstawienia coś cennego.

      • Spotkanie z podróżnikiem

       14 listopada uczniowie klas 1A, 1B i 3A mieli okazję spotkać się ze znanym podróżnikiem, żeglarzem, nurkiem, fotografem i ratownikiem TOPR Sławomirem Makarukiem. W trakcie spotkania dzieci poznały życie lasu i pracę służb leśnych, w oparciu o program edukacyjny "Czas w las" autorstwa naszego gościa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o podróżach w przepiekne zakątki naszej planety.

      • Tramwajem Lego do Muzeum Narodowego

       Uczniowie klasy 1A z dużą ciekawością i zaangażowaniem poszukiwali zwierząt, które ukryły się w Muzeum Narodowym w czasie lekcji pod tytułem: „Ptaki, robaki i inne zwierzaki”. Dzieci obejrzały też Galerię Faras prezentującą zabytki głównie sztuki i kultury nubijskiej. W trakcie zwiedzania uczniów zainteresowały również inne dzieła, dlatego czujemy niedosyt i na pewno do Muzeum wrócimy.

      • Życzenia dla Polski

       Czego dziś można życzyć Polsce? Drugoklasiści nie musieli się długo zastanawiać. Podczas lekcji upamiętniającej rocznicę odzyskania niepodległości przygotowali wspaniałe życzenia.

       Niech żyje Polska i Jej niepodległość! Tak ważne święto dla Polki i Polaka nie mogło obejść się bez życzeń dla naszej Ojczyzny. Drugoklasiści przelali na kartki płynące prosto z serca słowa nadziei i wiary w trwanie Polski w szczęściu i dostatku. W obchodach Święta Niepodlegości nie zabrakło wzruszeń i łączenia się myślami z tymi, którzy właśnie w tym momencie boją się o wolność swojego kraju. Nie pozostaje nam wobec tego nic innego jak cieszyć się, że w młodych sercach jest tyle miłości dla Ojczyzny.

      • Szkoła do hymnu

       Podobnie jak w ubiegłych latach w przeddzień Narodowego Święta Niepodległosci o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

       Mimo, że z powodu niesprzyjającej pogody zaplanowany bieg się nie odbył, nie poddaliśmy się - aktywności sportowe przenieśliśmy na salkę gimnastyczną.

      • Klasa 3A w Muzeum Powstania Warszawskiego

       Uczniowie klasy 3a już wiedzą na czym polegał „pomyślunek" i jak wyglądała wojenna codzienność – a wszystko to dzięki lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego w której uczestniczyli. Zajęcia dotyczyły książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia", która znajduje się wśród lektur szkolnych klasy III. Poznali również postać autorki książki i jednocześnie jej bohaterki. W czasie zwiedzania ekspozycji stałej muzeum zapoznali się z podstawowymi faktami dotyczącymi okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Porozmawiali o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane. Poszukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać?

      • Czerwone maki...

       Na środowych zajęciach papieroplastyki, słuchając pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” robiliśmy maki, bo 11 listopada to Dzień Maku w krajach anglosaskich. Kwiaty te nosi się przypięte do ubrania tak jak nasze kotyliony i są one symbolem pamięci o żołnierzach poległych w I wojnie światowej.

       Jolanta Wróblewska

      • Podróż do świata fizyki

       Uczniowie klasy 3B wzięli udział w warsztatach naukowych Funiversity pt „Dziwna fizyka”. Zajęcia okazały się podróżą do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Uczniowie z bliska przyjrzeli się zjawisku rozłożenia siły ciężkości. Dowiedzieli się dlaczego balon przekłuty wykałaczką nie pęka, z torebki foliowej przekłutej kilkoma ołówkami nie wylewa się woda i jak silne jest surowe jajko. Na zakończenie, wykorzystując znane doświadczenie z mąką ziemniaczaną, wodą i barwnikiem, każdy mógł doświadczyć, że im większą siłę wywieramy, tym większy opór stawia ciecz.

      • Warsztaty Funiversity

       Klasa 1B wzięła udział w warsztatach "Mroźne eksperymenty". Eksperymenty, do których wykorzystano ciekły azot o temperaturze prawie -200 stopni Celsjusza były naprawdę mroźne i nieprawdopodobne. W kilka sekund p[ierwszaki sprawiły, że kwiatek stał się kruchy jak wafelek. Zjadły również przyrządzone dzięki ciekłemu azotowi lody :)

      • Chemia w kuchni

       Zapraszamy do eksperymentowania z klasą 1A, która wzięła udział w warsztatach naukowych pod tytułem „Chemia w kuchni”. Uczniowie sprawdzali, badali i doświadczali tego, w jaki sposób zachowają się substancje, których używamy na co dzień w kuchni. Kolejna dawka wiedzy i zabawy! A to propozycja dla Ciebie: Przygotuj szklankę. Wlej do niej 2 łyżki wody, następnie wsyp łyżkę sody oczyszczonej i mieszaj, aż się rozpuści. Do osobnego kubka nalej 2 łyżki octu. Wlej ocet do kubeczka z wodą i sodą, zobacz, jaki piękny wulkan powstanie!

      • Spotkanie z mistrzem F1 H2O

       Powiedzieć o dniu wizyty w Centrum Olimpijskim, ze był pełen wrażeń, to jakby nic nie powiedzieć! Towarzyszyły nam sportowe emocje, choć nie byliśmy kibicami meczu czy wyścigu. Wizyta klasy 1B i 2 w Centrum Olimpijskim połączona ze spotkaniem z mistrzem F1 H2O wywołała u naszych uczniów same pozytywne odczucia. Pan Bartek Marszałek opowiedział nie tylko o sporcie, nie tylko o drodze pełnej przeszkód wiodącej do celu, ale również o tym, jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem. To nie była zwykła wycieczka, to była nadzwyczajna lekcja poprowadzona przez człowieka, którego bez dwóch zdań można nazwać autorytetem. Nie pozostaje więc nic innego jak podsumować wycieczkę słowami jednego z naszych drugoklasistów: To była najlepsza wycieczka na jakiej byłem!

      • Nauka przez zabawę

       O tym, że -uje się nie kreskuje pamiętamy nawet w ekstremalnych warunkach. Kolejna lekcja z serii nauka przez zabawę zagościła na ortografii w klasie drugiej. Ponieważ wszyscy lubią grać w memory, ale nie wszyscy lubią ortografię, znaleźliśmy złoty środek: ortograficzne memory. W wykonaniu uczniów to przednia zabawa, ubaw po pachy i radosna nauka. Można chcieć czegoś więcej?

      • Warsztaty chemiczne drugoklasistów

       Jeśli chcą Państwo wiedzieć jaką tematyką zajmowali się uczniowie klasy drugiej na warsztatach chemicznych, prosimy rozwiązać zagadkę: Nie posiada rąk i nóg, ale się porusza. Nie ma głosu jednak wydaje dźwięki. Nie ma skrzydeł i nie jest ptakiem, a jednak lata. Nie widać go, ale jest wśród nas. Brawo! To właśnie powietrze! Już teraz wiemy, jak napompować trzymetrowy balon jednym wydechem, jak stworzyć próżnię, czy też jak powiększyć smerfy (ale tę tajemnicę ujawnić mogą tylko drugoklasiści). Zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi ekspertami.

   • Partnerzy

   • liczba odwiedzin: 2133212
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    Środa 30.11.2022
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Linki

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych