Nawigacja

Projekty

 
Środa 20.06.2018

Aktualności

Witamy na naszej stronie

Wiadomości

 •  

  Serdecznie zapraszamy na

  uroczyste zakończenie roku szkolnego,

  które odbędzie się

  22 czerwca 2018 r. o godz. 10.00

  w hali OSiR.

   

 • W ramach projektu "Aktywa Tablica" zapraszamy na lekcję otwartą z matematyki na temat "Diagramy". Lekcja odbędzie się w dniu 15.06.2018 r. o godz. 13.20. 

  Zapraszamy

 • W ramach projektu "Aktywna Tablica" zapraszamy na lekcję otwartą z języka angielskiego na temat "Self-esteem - poczucie wlasnej wartości". Lekcja odbędzie się w dniu 14.06.2018 r. o godz. 10.30.

  Zapraszamy

 • Serdecznie zapraszamy

  Uczniów, Rodziców oraz ich Najbliższych

  na

  PIKNIK SZKOLNY

  "Fantazja - zabawa wyobraźnią"

  który odbędzie się

  15 czerwca 2018 r. w godz. 17-19

  w naszym ogródku przy ul. Nowowiejskiej 39A

   

 • Co można napisać o dniu, w którym byliśmy w Raju (to taka jaskinia krasowa), odkryliśmy w sobie przeróżne talenty i jeszcze udało nam się spakować i uporządkować pokoje przed wyjazdem. Dzień cudów, a zaczęło się od Raju. Jeszcze mały drobiazg - taka rajska atmosfera sprzyja "ślubom" na zawsze - czyli do jutra do 17-ej...

  Zielona Szkoła Sielpia - dzień szósty - Obrazek 1

 • Piękna pogoda, jezioro i Dzieci - to świetny patent na udaną zabawę. Niektóry "mieli ochotę na wodną psotę", inni na pytanie pań animatorek "a znacie zabawę w..." odpowiadali w ciemno "nie znam, ale zagram" i wszyscy bawili się super. Bo super Towarzystwo, super pogoda - to po prostu super zielona szkoła. Prawie raj...

  Zielona Szkoła Sielpia - dzień piąty - Obrazek 1

 • Mazurskie Safari, trochę dydaktyki, powrót do plażowania, Galindia dla Maluchów, początek kursu na kartę rowerową, hala sportowa, gry terenowe "Alianci" i dyskoteka. Bardzo napięty grafik.

 • Dzisiejszy dzień pokazał, że mniej znaczy więcej. Wystarczy pozbyć się jednej komórki, by odkryć, że świat może być ciekawy. Ile jest wody w człowieku, jaką pojemność mają płuca, jak wysoko można podskoczyć, czy łatwo spalić czekoladę i gdzie na świecie brakuje wody to wszystko można sprawdzić samemu, nie trzeba tej wiedzy szukać w Wikipedii. Wystarczy odwiedzić Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Można też zbudować most samonośny i świetnie się przy tym bawić, można sprawdzić swoją zręczność, szybkość. Okazuje się, że nauka jest ciekawa, czasami... na zielonej szkole zawsze.

 • Okazuje się, że świat "otwierają" wcześniej, bo dziś wstaliśmy o 6:30. O 7:15 byliśmy na śniadaniu i po uzupełnieniu węglowodanów, białek i reszty pysznych rzeczy - co oznacza, ze Dzieci zjadły głównie płatki z mlekiem, byliśmy gotowi na zdobywanie świata. Na początek zdobyliśmy Święty Krzyż. Świętokrzyski PN jest piękny, ale żaden Uczeń tego głośno nie przyzna. Zauważono za to, że wczorajsze ruiny były bardziej poukładane niż te gołoborza. Czarownic nie było, za to była jedna rozjechana ropucha, widać nie słuchała jak dorośli mówili, żeby chodzić po chodniku. My zawsze na szlaku albo na chodniku. I tym chodnikiem dotarliśmy do osady, gdzie część Uczniów własnoręcznie zrobiła "średniowieczne" podpłomyki i tu niektórzy byli zaskoczeni, bo podpłomyki wbrew nazwie piecze się nad płomieniem. A kijanki to nie postać larwalna żab tylko prototyp pralki automatycznej. Człowiek to ciągle się czegoś uczy i fajnie. A po nauce i pracy trzeba odpocząć i my odpoczywaliśmy oczywiście w pięknych okolicznościach przyrody, ponieważ koło naszego ośrodka jest piaszczysta plaża, na której świetnie gra się w piłkę i świetnie się tańczy i można kopać dołki, niekoniecznie pod kimś, tylko tak dla przyjemności. Dla przyjemności mieliśmy jeszcze taką bogatszą wersję podpłomyka - czyli pizzę. I  to tyle z dzisiaj.

 • Dzień drugi zaczęliśmy pobudką 7:10, niektórzy nie wiedziali, że jest taka godzina. Potem śniadanie i byliśmy gotowi, by wyruszyć i poznawać nasz piękny kraj. Cel naszej wycieczki - Chęciny. Obejrzeliśmy bardzo dobrze utrzymane ruiny, pani Przewodnik opowiedziała sporo ciekawych historii, niektórzy dali się porwać i zatańczyli w rytm muzyki dawnej. Pogodę mieliśmy wymarzoną, nie było za gorąco, a w drodze powrotnej nawet popadało, ale tylko tyle, by się nie kurzyło za bardzo. Była też chwila na małe co-nieco, czyli to, co Tygrysy i Dzieci lubią najbardziej i powrót na obiad. Po obiedzie zajęcia z native speakerami. I kolacja. A potem -  gry, gry, gry... Emocje, emocje, emocje... Stawka - bardzo atrakcyjna. Każdy chciał wygrać, szlachetna walka, gorący doping i ... wygrała  klasa VIB. Pozostałe klasy też się świetnie bawiły - i o to chodzi. Kiedyś też coś wygrają, bo każdy jest zwycięzcą, tylko, że nie wszyscy naraz.

 • 04.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła Giżycko 2018.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
  ul. Nowowiejska 39A
  02-010 Warszawa
 • +48 022 825-18-54
  fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć