Kronika wydarzeń

grudzień 2018

Koncert zimowy

19 grudnia uczniowie klas 4, 5A, 5B i 6 wprowadzili nas w świąteczny nastrój, wykonując (całymi klasami, solo oraz w grupkach) przepiękne świąteczne piosenki.

Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

Warsztaty Ceili Dancing

Klasa 5A uczestniczyła w lekcji angielskiego prowadzonej przez charyzmatycznego Irlandczyka. Richie wprowadził uczniów w świat tańca irlandzkiego, a swoim podejściem zachęcił do czynnego uczestnictwa w warsztatach i rozwijania swoich umiejętności językowych.

Galeria klasy 5A

Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Kiermaszowy grudzień

Atmosfera zbliżających się świąt wyzwala w ludziach chęć niesienia pomocy innym. Uczniowie klas 1-3 zorganizowali kiermasz słodkości i ozdób świątecznych z którego dochód przeznaczą na Dom Dziecka.

Więcej zdjęć:

Drugo- i trzecioklasiści sprzedawali także tomiki napisanych przez siebie wierszy o tematyce świątecznej.

Uczniowie klasy 5A również przygotowali stoisko ze słodkościami i ozdobami świątecznymi. Celem ich zbiórki była pomoc potrzebującej rodzinie.

Natomiast wolontariusze z klasy siódmej sprzedając własnoręcznie wykonane ciasta wsparli schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Muzyczne obrazy

13 grudnia klasa 4 uczestniczyła w niesamowitych warsztatach "Muzyczne obrazy" w Zachęcie. Celem zajęć było połączenie świata muzyki i sztuki współczesnej. Dowiedzieliśmy się, czym jest rytm i czy można go również zobaczyć na obrazie. Każdy z nas mógł poczuć się artystą - uczniom wspólnie udało  się odegrać na różnych instrumentach muzycznych historię zapisaną w obrazie.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Spotkanie z górnikiem

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole górnika! Uczniowie klas 1-3 mieli okazję z bliska obejrzeć galowy mundur górnika z charakterystyczną czapką i dowiedzieć się, na czym polega praca w kopalni.

Klasa 5a w teatrze

11 grudnia klasa 5a wybrała się do teatru, aby obejrzeć anglojęzyczny spektakl "Brave Macbeth" przygotowany przez zespół "Captivate Theatre" z Edynburga. Uczniowie zobaczyli musicalową wersję dramatu Williama Szekspira, która była znakomitym wstępem do kontaktu z klasyczną literaturą dramatyczną.

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Konkurs wiedzy o sporcie

10 grudnia reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce w  konkursie wiedzy o sporcie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota. Gratulujemy!

Rozstrzygnięcie konkursu "Jesień w obiektywie"

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego dla klas 1-3 "Jesień w obiektywie".

Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach

Spotkajmy się w grudniu po południu

6 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w imprezie "Spotkajmy się w grudniu po południu". Pierwszoklasiści zaprezentowali wspaniały, mikołajkowy układ taneczny, klasa 2 wystąpiła w przedstawieniu "Zimowa bajeczka", klasa 3A w przedstawieniu "Kolędnicy" a klasa 3B wykonała wiersz "Zima" z podziałem na role oraz taniec z chustami. Były również konkursy - na najładniej udekorowany piernik, najdłuższy łańcuch, spakowany prezent i stylizację postaci Pani Zimy.

Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Głuśniewska i p. Marzena Wach

Gość z Ameryki

W czwartek, 6 grudnia, klasę 5A odwiedził tata Mateusza. Pan Mark opowiadał nam o swoim rodzinnym kraju - Stanach Zjednoczonych Ameryki.  To była ciekawa i praktyczna lekcja języka angielskiego. Bardzo dziękujemy!

Galeria klasy 5A

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Warsztaty o pszczołach

3 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatch "Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula". Podczas lekcji w Kinotece wybrali się w multimedialną podróż do świata pszczół. Mieli okazję zajrzeć do wnętrza ula oraz zobaczyć świat oczami pszczoły. A przede wszystkim dowiedzieli się dlaczego należy dbać o pszczoły i których warzyw i owoców zabrakłoby gdyby pszczoły nagle zniknęły.

Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

• +48 022 825-18-54