• Kronika wydarzeń

          • marzec 2019

          • Warsztaty introligatorskie

            Warsztaty introligatorskie to wyjątkowa okazja by zapoznać się z podstawami szycia i oprawy książek. 28 marca uczniowie klasy 7A udali się do Introligatorni Rozmus, gdzie zobaczyli warsztat introligatorski i korzystając z maszyn i urządzeń w nim się znajdujących samodzielnie wykonali notatniki.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 7A

            Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

             

            Z wizytą u Andersena

            28 marca uczniowie klasy 3A i 3B wzięli udział w lekcji bibliotecznej "Z wizytą u Andersena" w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 5. Podczas zajęć poznali życiorys baśniopisarza i przypomnieli sobie najbardziej znane tytuły jego baśni. Okazało się, że większość trzecioklasistów porusza się w baśniowym świecie bez problemu, dlatego nie sprawiło im trudności dopasowywanie rekwizytów do tytułów baśni czy odgadywanie tytułów na podstawie ilustracji.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 3A

            Galeria klasy 3B

            Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

             

            Drugoklasiści w Bibliotece Publicznej

            27 marca również uczniowie klasy 2 odwiedzili najstarszą warszawską bibliotekę dla dzieci. Podczas zajęć wzbogacili swoją wiedzę na temat drogi książki od autora do czytelnika, poznali nazwiska popularnych autorów i ilustratorów książek dla dzieci oraz wykonali książkowe zakładki.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 2

            Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

             

            Jak powstaje książka?

            Jak powstaje książka? Pierwszoklasiści mieli okazję dowiedzieć się tego 26 marca podczas wizyty w Bibliotece "Piątka". Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała książka dawniej, a jak wspólcześnie i ustalali, które zawody są potrzebne przy wydawaniu książki. Przypomnieli sobie nazwiska znanych autorów a także wzbogacili swoją wiedzę o nazwiska popularnych ilustratorów książek dla dzieci. Na koniec wykonali zakładki do książek.

            Więcej zdjeć:

            Galeria klasy 1

            Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

             

            Warsztaty anglojęzyczne Ireland Today

            21 marca uczniowie klasy 5A, 5B oraz 6 wzięli udział w warsztatach "Ireland Today" prowadzonych przez rodowitego Irlandczyka z organizacji Learning Without Borders.

            Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

             

            Starsi młodszym

            Uczniowie klasy 5A przygotowali prezentacje na temat Dnia Świętego Patryka i przeprowadzili lekcje angielskiego w klasach 1-3. Były quizy, piosenki a nawet elementy tańca irlandzkiego. Na koniec młodsi koledzy otrzymali upominki, a starsi gromkie brawa, bo przedstawienie prezentacji przed wymagającą publicznością to nie taka prosta sprawa. 

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 5A

            Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

             

            Oko w oko z pająkiem

            19 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, w czasie której dowiedzieli się, dlaczego pająki są ważnym elementem natury i czemu warto, by żyły w naszym otoczeniu. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli też, jak powstaje pajęcza sieć oraz jak pająki funkcjonują we wrogim środowisku i jakim arsenałem dysponują, by móc schwytać swoje ofiary. A przede wszystkim z bliska zobaczyli żywe okazy tych ośmionożnych stawonogów.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 1

            Galeria klasy 2

            Galeria klasy 3A

            Galeria klasy 3B

            Organizator wydarzenia: p. Marzena Wach

             

            Wycieczka klas siódmych do Wrocławia i Książa

            18 marca 2019 r. klasy siódme pojawiły się w szkole wczesnym rankiem, by choć przez chwilę pobyć w swojej ulubionej placówce oświatowej. Choć przez chwilę…, bo jeszcze przed rozpoczęciem lekcji  wszyscy siódmoklasiści mieli wyruszyć do Wrocławia.

            Obok budynku szkoły czekał piękny, zielony autobus – nazwany przez panią Przewodnik „Kermitem”

            I tak po zapakowaniu bagaży, zajęciu miejsc, zapięciu pasów  wyruszyliśmy na „pokładzie Kermita” na podbój Dolnego Śląska.

            Zaczęliśmy na „bogato” – czyli od Książa. Przepiękny zamek, który nie jedno widział i  wspaniałych  gości podejmował – tym razem mógł zaprezentować swą przebogatą historię nam. Dzięki p. Przewodnik udało nam się odkryć niejedną tajemnicę, choć tej największej – związanej ze złotym pociągiem się nieudało wyjaśnić. Trzeba będzie wrócić.

            A po zwiedzaniu zamku w Książu i pysznym obiedzie ruszyliśmy do stolicy Dolnego Śląska.

            Wrocław zaczęliśmy poznawać już wieczorem, gdyż wybraliśmy się na spacer po mieście i obiecane kino. I jak nazywała się nasza sala kinowa? WARSZAWA – tak pojechaliśmy do Wrocławia, by pójść do kina w „Warszawie”. I to jeszcze takiego kina, w którym nie ma reklam. Są takie kina w Polsce.

            Następny dzień przywitał nas piękną pogodą i zaraz po śniadaniu ruszyliśmy poznawać miasto.  Hydropolis -  miasto wody – tu można dowiedzieć się o wodzie prawie wszystkiego.  Woda jako środowisko życia, woda jako składnik organizmów, woda jako czynnik kształtujący krajobraz i oczywiście woda jako składnik lodów. Każdy z tych aspektów wzbudzał ciekawość , a niektóre  zatrzymały  nas na dłużej.

            Potem dalej poszerzaliśmy swoje horyzonty – czyli obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. To trzeba zobaczyć! Koniecznie!

            I po takiej strawie intelektualnej i duchowej – mogliśmy się udać na obiad. Obiad był bardzo potrzebny, gdyż po południu czekała nas gra terenowa. Przewodnik Marcin  przygotował dla nas bardzo ciekawe zadania związane z turystyczną atrakcją Wrocławia – czyli Krasnalami. I choć oczywiście zwycięstwo nie było najważniejsze, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa – wiele grup bardzo serio podeszła do wykonywania zadań. Chociaż niektórzy tęsknili do naszego „Kermita”

            Po  grze terenowej jeszcze raz rzuciliśmy okiem na Wrocław z  Sky Tower. Piękny ten Wrocław. A potem  wróciliśmy, by odpocząć po bardzo intensywnym dniu.

            Kolejny dzień  -  to ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem Marcinem, który  przeprowadził nas przez piękne miasto, o którym opowiedział mnóstwo ciekawych historii. Wszyscy chłonęli wiedzę zupełnie mimowolnie.  I tak niepostrzeżenie minął czas przeznaczony na podróż do Wrocławia i przywitaliśmy naszego „Kermita”, który przywiózł nas do szkoły.

            I po raz kolejny prawdą okazało się stwierdzenie, że podróże kształcą. Każdy, kto chciał,  mógł znaleźć w czasie wycieczki coś interesującego dla siebie.

              

             

            Więcej zdjęć: 

            Opis wycieczki: p. Anna Głuśniewska

             

             

             

            Koncert Piosenki Angielskiej

            18 marca, z okazji Dnia Świętego Patryka, odbył się szkolny konkurs piosenki w języku angielskim. Chętni uczniowie z klasy 2, 3A, 3B, dopingowani przez swoich kolegów, zaśpiewali najnowsze przeboje muzyki rozrywkowej. Jury wyłoniło i nagrodziło zwycięzców, ale wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu muzycznego i odwagi wystąpienia przed publicznością.

            W kategorii klas 3 i 4 zwyciężyli:

            I miejsce: Szymon i Zosia z klasy 3B

            II miejsce: Ada z klasy 4

            III miejsce: Franek z klasy 3B

            W kategorii klas drugich:

            I miejsce: Antek

            II miejsce: Marysia

            III miejsce: Tosia i Nina 

                   

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 2

            Galeria klasy 3A

            Galeria klasy 3B

            Galeria klasy 4

            Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

             

             

            Dzień Świętego Patryka

            18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Każdy, kto tego dnia przyszedł ubrany na zielono, mógł liczyć na słodkości, cukierkami nagradzani byli również uczniowie, którzy wzięli udział w quizie zorganizowanym przez klasę 5A. Największą atrakcją okazała się fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie z zielonymi gadżetami.

            Więcej zdjęć:

            Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

             

            "Magia piszczałek" - warsztaty muzyczne

            14 marca uczniowie klasy 2, 3A i 3B wzięli udział w warsztatach "Magia piszczałek" w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego. Podczas zajęć poznali historię powstania organów od starożytności po współczesność, zajrzeli do wnętrza organów oraz poznali tajniki i sposób działania tego instrumentu. A przede wszystkim mieli okazję na żywo posłuchać muzyki organowej.

            Więcej zdjęć:

            Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

             

            Dzień Matematyki

            Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Matematyki, natomiast 12 marca Dniem Matematyki. W tym dniu udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche" liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa. Podczas przerw między lekcjami uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. 

              

            Więcej zdjęć:

            Organizatorzy wydarzenia: p. Magdalena Andryszczak i p. Aleksandra Kęsik 

             

            Pasje i zainteresowania

            Swoje pasje i zainteresowania zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas 1-3 uczniowie klasy 3A i 2. Kuba podzielił się wiedzą i umiejętnościami muzycznymi, Misia zaprezentowała zdolności krawieckie, Adam opowiedział o swoich zainteresowaniach informatycznych a Jagoda i Gabrysia  o miłości do kotów.

            Więcej zdjęć:

            Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach

             

             

            W pracowni introligatorskiej

            Warsztaty introligatorskie to wyjątkowa okazja by zapoznać się z podstawami szycia i oprawy książek. 7 marca uczniowie klasy 7B udali się do Introligatorni Rozmus, gdzie zobaczyli warsztat introligatorski i korzystając z maszyn i urządzeń w nim się znajdujących samodzielnie wykonali notatniki.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 7B

            Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

             

            O podróżach po angielsku

            6 marca uczniowie klasy 5A i 5B wzięli udział w niecodziennej lekcji języka angielskiego, którą poprowadził tata pierwszoklasisty Xawerego. Nasz gość opowiadał o podróżach po angielsku.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 5B

             

            Kiermasz klasy 3B

            6 marca uczniowie klasy 3B zorganizowali kiermasz, podczas którego sprzedawali słodkości oraz własnoręcznie wykonane kartki na Dzień Kobiet.

            Organizator wydarzenia: p. Katarzyna Król

             

            Zobaczyć niewidzialne

            5 marca uczniowie klasy 5A zwiedzili wyjątkowe miejsce. "Niewidzialna wystawa" to interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku. Pod opieką niewidomych przewodników jedynie za pomocą  zmysłu dotyku, węchu, słuchu i równowagi uczniowie zwiedzili specjalne pomieszczenia zaadaptowane na dom, restaurację, ulicę. W części ekspozycyjnej zapoznali się z maszyną do pisania brajlem, mówiącym zegarkiem i innymi przedmiotami codziennego użytku. Dowiedzieli się również w jaki sposób mądrze pomagać osobom niewidomym i niedowidzącym. Było to doświadczenie, które zmienia patrzenie na świat i uczy wrażliwości.

            Więcej zdjeć:

            Galeria klasy 5A

            Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz - Cecot

             

            Szóstoklasiści w Centrum Nauki Kopernik

            Dzień 5 marca uczniowie klasy 6 spędzili w Centrum Nauki Kopernik - miejscu, w którym sami mogli doświadczać i  eksperymentować.

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 6

            Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska, p. Magdalena Andryszczak

             

            Które liceum wybrać?

            5 marca uczniowie klas ósmych i siódmych udali się na targi edukacyjne do Pałacu Kultury i Nauki, podczas których mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich, porozmawiać z uczniami i nauczycielami wybranych liceów.

             

            Magiczny spektakl

            5 marca uczniowie klasy 1 i 2 obejrzeli spektakl "Czarodziej" w Teatrze Palladium, który przeniósł ich w niezwykłą podróż do krainy iluzji.

            Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
      • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
      • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
      • brak
      • brak
      • brak
      • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
      • Agata Kruk
      • NIP: 5220018111
      • REGON: 146349287
  • Galeria zdjęć

      brak danych