Kronika wydarzeń

styczeń 2019

Klasa 4 w Warszawskiej Operze Kameralnej

24 stycznia czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach Opera Enter, czyli interaktywnym odkrywaniu opery. Podczas zajęć wyszli z roli biernego widza, angażując się w działanie, stawiając pytania, dzięki którym świat opery stał się przyjazny i jednocześnie fascynujący. Obejrzeli też skrócony spektakl na podstawie opery "Napój miłosny", wykonany przez znakomitych solistów w kostiumach i dekracjach przedstawień z reperatuaru Warszawskiej Opery Kameralnej.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Spotkanie z grotołazem

24 stycznia uczniowie klasy 3A i 3B wzięli udział w spotkaniu z grotołazem. Spotkanie było okazją do poznania tajemniczego świata jaskiń oraz obejrzenia sprzętu potrzebnego do wspinaczek.

Organizator spotkania: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Na wystawie "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918"

23 stycznia szóstoklasiści obejrzeli  wystawę zorganizowaną na cześć 100-lecia odzyskania Niepodległości. Muzeum Narodowe zaprezentowało sztukę na ziemiach polskich tuż przed odzyskaniem niepodległości, ukazana została również walka o niepodległość Polski i jej główni aktorzy uwiecznieni na obrazach i portretach.

Galeria klasy 6

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

21 stycznia gościliśmy w naszej szkole Joannę Olech, autorkę i ilustratorkę, znaną z serii książek o smoku Pomponie oraz przygodach Miziołka. Uczniowie klas 4-6, którzy wzięli udział w spotkaniu, mogli wykazać się swoją kreatywnością, wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach czy też układając zdania bez użycia polskich znaków. Nasz gość zaprezentował napisane przez siebie ksiażki, mogliśmy też zobaczyć popis zdolności plastycznych autorki, która na poczekaniu wykonywała ilustracje do wymyślanych przez uczniów historii. Był również czas na pytania, na które pani Joanna cierpliwie odpowiadała, a po spotkaniu każdy mógł otrzymać autograf i pamiątkową pieczątkę z Miziołkiem lub Pomponem.

Organizator spotkania: p. Agata Kruk

Weekend Polarny na Litwie

W dniach 18-20 stycznia odbył się II Weekend Polarny. W miejscu o nazwie Nuotykiu Akademija pokazaliśmy dzieciom, jak wygląda prawdziwa wyprawa polarna. Zobaczyliśmy miejsce prowadzone przez wspaniałych ludzi uwielbiających naturę. Dzieci mogły wsiąść sań biorących udział w wyścigach psich zaprzęgów, biegać na nartach biegowych, przygotowywać samodzielnie posiłki i nocować w śpiworach w schronisku.

Organizator wyjazdu: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Chemia w kuchni

Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym trzecioklasiści, którzy 10 stycznia wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.

Galeria klasy 3A

Galeria klasy 3B

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Jak wyczarować tęczę? - warsztaty Funiversity

10 stycznia uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w warsztatach naukowych "Wszystkie kolory tęczy", podczas który zamienili się w fizyków.  Poddając dokładnej analizie wszystkie kolory tęczy badali właściwości światła oraz poznawali podstawy teorii barw. A na koniec zamknęły tęczę w próbówce.

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Na zimę jesteśmy przygotowani

Okazuje się, że nawet na naszym szkolnym boisku można pobiegać... na nartach. Lekcja wychowania fizycznego klasy 5B!

Organizator: p. Szymon Wójcik

Z książki na wielki ekran - lekcja w kinie

7 stycznia piąto- i szóstoklasiści wzięli udział w lekcji w kinie. Podczas zajęć "Co na ekranie z książki zostanie?" odkryli, jak przełożyć tekst książki na język filmu oraz poznali różnice między ekranizacją a adaptacją. A po lekcji obejrzeli najnowszą ekranizację znanej im książki "Ania z Zielonego Wzgórza".

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

Zwiedzanie Filtrów

3 stycznia uczniowie klasy 5B zwiedzali Filtry Warszawskie. Dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania wody i jakie etapy musi ona przejść, aby trafiła do naszych domów.

Organizator wyjścia: p. Monika Stachniak

• +48 022 825-18-54