Kronika wydarzeń

luty 2019

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

18 lutego uczniowie klas 6,7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z Krzysztofem Piersą - youtuberem, terapeutą uzależnień, autorem książek "Komputerowy ćpun" i "Trener marzeń". Uczniowie zobaczyli, jak cienka linia dzieli rozrywkę i uzależnienie i jak łatwo jest stracić marzenia i pasje na rzecz gier i wirtualnych rozrywek. Nasz gość mówił bardzo przekonująco, bo sam od piątego roku życia nałogowo grał w gry. Kiedy zobaczył, że w ten sposób moze przegrać życie, podjął trudną, ale zwycięską walkę z uzależnieniem.

Organizator spotkania: p. Agata Kruk

Co kryją jaskinie? - spotkanie z grotołazem

18 lutego uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w spotkaniu z panią Kasią Biernacką - grotołazem i fotografem. Spotkanie było okazją do poznania tajemniczego świata jaskiń oraz obejrzenia a nawet przymierzenia sprzętu potrzebnego do wspinaczek.

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Dzień kota

Są różne - czarne, białe, pręgowane, rasowe i dachowce, ale łączy je jedno - wszystkie mruczą, łaszą się i uszczęśliwiają ludzi. Przypadający 17 lutego Dzień Kota w naszej szkole świętowany był po niemiecku! Uczniowie klas czwartych nauczyli się piosenki w języku niemieckim o kotach i wykonali ilustracje do niemieckiego wiersza, piątoklasiści mieli za zadanie opisać przebieg kociego dnia, natomiast uczniowie klas 6 i 7 wykonali lapbooki.

Organizator wydarzenia: p. Jolanta Wróblewska

Walentynki

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów jest poczta walentynkowa. Dzięki inicjatywie uczennic z klasy szóstej każdy mógł okazać komuś sympatię, serdeczność czy życzliwość, wrzucając walentynkowe kartki do specjalnie przygotowanego pudełka.

Organizatorzy akcji: Pola, Lena i Julia z klasy 6

Czwartoklasiści ponownie w Warszawskiej Operze Kameralnej

14 lutego uczniowie klasy 4 udali się na kolejne warsztaty z cyklu Opera Enter do Warszawskiej Opery Kameralnej. Tym razem mieli okazję przenieść się w świat orientalny i obejrzeć "Uprowadzenie z Seraju" - przedstawienie przygotowane na podstawie jednego z najsłynniejszych dzieł scenicznych Mozarta.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska