Kronika wydarzeń

grudzień 2018

Klasa 5a w teatrze

11 grudnia klasa 5a wybrała się do teatru, aby obejrzeć anglojęzyczny spektakl "Brave Macbeth" przygotowany przez zespół "Captivate Theatre" z Edynburga. Uczniowie zobaczyli musicalową wersję dramatu Williama Szekspira, która była znakomitym wstępem do kontaktu z klasyczną literaturą dramatyczną.

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Spotkajmy się w grudniu po południu

6 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w imprezie "Spotkajmy się w grudniu po południu". Pierwszoklasiści zaprezentowali wspaniały, mikołajkowy układ taneczny, klasa 2 wystąpiła w przedstawieniu "Zimowa bajeczka", klasa 3A w przedstawieniu "Kolędnicy" a klasa 3B wykonała wiersz "Zima" z podziałem na role oraz taniec z chustami. Były również konkursy - na najładniej udekorowany piernik, najdłuższy łańcuch, spakowany prezent i stylizację postaci Pani Zimy.

Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Głuśniewska i p. Marzena Wach

Gość z Ameryki

W czwartek, 6 grudnia, klasę 5A odwiedził tata Mateusza. Pan Mark opowiadał nam o swoim rodzinnym kraju - Stanach Zjednoczonych Ameryki.  To była ciekawa i praktyczna lekcja języka angielskiego. Bardzo dziękujemy!

Galeria klasy 5A

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Warsztaty o pszczołach

3 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatch "Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula". Podczas lekcji w Kinotece wybrali się w multimedialną podróż do świata pszczół. Mieli okazję zajrzeć do wnętrza ula oraz zobaczyć świat oczami pszczoły. A przede wszystkim dowiedzieli się dlaczego należy dbać o pszczoły i których warzyw i owoców zabrakłoby gdyby pszczoły nagle zniknęły.

Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

• +48 022 825-18-54