Kronika wydarzeń

czerwiec 2019

Spelling Bee

18 czerwca uczniowie klasy 1 i 2  wzięli udział w Konkursie literowania w języku angielskim "Spelling Bee". Ich zadaniem było literowanie wylosowanych słów. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, a zwycięzcami zostali: Xawery, Leon, Ada i Kamila z klasy 1-ej, natomiast z klasy 2-ej: Hubert, Julia, Ola, Tosia i Zosia. Ogromne gratulacje!

Galeria zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Zielona Szkoła w Serwach

W dniach 10-14 czerwca przebywaliśmy na Zielonej Szkole w Serwach koło Augustowa. Wyjazd upłynął nam pod znakiem wody - wiosłówki, kajaki, sup czyli pływanie na deskach z wiosłami, kajaki bezburtowe i canoe. Pierwszy raz na Zielonej Szkole próbowaliśmy swoich sił jako żeglarze. Pod czujnym okiem instruktorów mogliśmy zwiedzić Serwy od strony jeziora. Dużą atrakcją cieszyły się także rowerowe wyprawy po ścieżce przyrodniczej. Mieliśmy też okazję wznieść się ponad korony drzew w małpim gaju, strzelać z łuku oraz sprawdzić co znajduje się na szczycie skałki wspinaczkowej. Był również czas na ognisko, dyskotekę i gry terenowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poszczególnych dni:

Piknik Szkolny 2019

7 czerwca odbył się nasz coroczny piknik, tym razem pod hasłem "Impreza na Niepodległości". Wędrując miastami wolnej Polski, prezenetując jej dorobek kulturalny, chcieliśmy przedłużyć obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejne klasy przedstawiały:

klasa 1: Cicha woda w Białymstoku

klas 2: Szkoła pana Jana w Toruniu

klasa 3A: Tylko we Lwowie

klasa 3B: Przyjemna Gdynia

klasa 4: Wileńskie radio

klasa 5A: Gdańskie Lwy

klasa 5B: Filharmonia w Bydgoszczy,

klasa 6: Koziołki i nie tylko w Poznaniu

klasa 7A: Szaleństwo w Zakopanem

klasa 7B: Warszawa się bawi

klasa 8A: Krakowskie reformy

klasa 8B: Lub Lublin

Galeria zdjęć:

Relacja filmowa:

Pomysłodawczynie i koordynatorki projektu: p. Anna Głuśniewska, p. Marzena Wach

Kiermasz charytatywny

6 czerwca dziewczęta z klasy 7A zorganizowały kiermasz własnoręcznie przygotowanych słodkości, który był zwieńczeniem akcji charytatywnej "Dobra fabryka". Celem projektu była pomoc ludziom w Afryce.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 7A

Dziwna fizyka

3 czerwca uczniowie klasy 3A wzięli udział w warsztatach "Dziwna fizyka". Zajęcia okazały się podróżą do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Uczniowie z bliska przyjrzeli się zjawisku rozłożenia siły ciężkości a także w naukowy sposób przeciągali wykałaczkę przez balon.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3A

Organizator warsztatów: p. Bożena Siemieńska

Mroźne eksperymenty

3 czerwca pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach naukowych Funiversity z wykorzystaniem ciekłego azotu. "Mroźne eksperymenty" były okazją do zobaczenia, jak szybko kwiatek staje się kruchy jak wafelek. Uczniowie sprawdzili też, czy lody przyrządzone na ich oczach naprawdę są pyszne.

Więcej zdjęć

Galeria klasy 1