Kronika wydarzeń

styczeń 2019

Chemia w kuchni

Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym trzecioklasiści, którzy 10 stycznia wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3A

Galeria klasy 3B

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Jak wyczarować tęczę? - warsztaty Funiversity

10 stycznia uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w warsztatach naukowych "Wszystkie kolory tęczy", podczas który zamienili się w fizyków.  Poddając dokładnej analizie wszystkie kolory tęczy badali właściwości światła oraz poznawali podstawy teorii barw. A na koniec zamknęły tęczę w próbówce.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

Na zimę jesteśmy przygotowani

Okazuje się, że nawet na naszym szkolnym boisku można pobiegać... na nartach. Lekcja wychowania fizycznego klasy 5B!

Organizator: p. Szymon Wójcik

Z książki na wielki ekran - lekcja w kinie

7 stycznia piąto- i szóstoklasiści wzięli udział w lekcji w kinie. Podczas zajęć "Co na ekranie z książki zostanie?" odkryli, jak przełożyć tekst książki na język filmu oraz poznali różnice między ekranizacją a adaptacją. A po lekcji obejrzeli najnowszą ekranizację znanej im książki "Ania z Zielonego Wzgórza".

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

Zwiedzanie Filtrów

3 stycznia uczniowie klasy 5B zwiedzali Filtry Warszawskie. Dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania wody i jakie etapy musi ona przejść, aby trafiła do naszych domów.

Organizator wyjścia: p. Monika Stachniak

• +48 022 825-18-54