Nawigacja

Kronika wydarzeń

listopad 2018

Gość z Australii

15 listopada klasa 5A zaprosiła na lekcję języka angielskiego gościa z Australii. Uczniowie przypomnieli sobie, że Canberra jest stolicą Australii, a Góra Kościuszki to najwyższy szczyt tego kontynentu. Dowiedzieli się też, co to jest "joey" oraz "cooee". Lekcja na pewno długo pozostanie w pamięci piątoklasistów.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 5A

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

Jak można uczcić niepodległość?

Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy 3A wzięli udział w warsztatach w Domu Spotkań z Historią. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak wyglądały obchody Święta Niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym i czy parada wojskowa od stu lat przechodzi tą samą trasą. Dzieci przygotowały również plakat, w którym wyraziły swoje uczucia patriotyczne a także przedstawiały swoje pomysły na uczczenie niepodległości.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

 

Żywa lekcja historii

7 listopada gościliśmy w naszej szkole rekonstruktora - pana Jacka Oleszkiewicza. Podczas lekcji "Husaria - najlepsza formacja wojskowa w dziejach Rzeczypospolitej" uczniowie klasy 4, 5A i 5B mogli zapoznać się z elementami uzbrojenia husarskiego.

Galeria zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel

 

Koncert patriotyczny

Uroczystości listopadowe sprzyjają śpiewaniu pieśni patriotycznych. 6 listopada uczniowie klas 4, 5A, 5B, 6 oraz 7A zaprezentowali zgromadzonym uczniom najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

Galeria zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

6 listopada w szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 6 przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam okoliczności utraty niepodległości, czasy zaborów a następnie odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 r.

Galeria zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś, p. Radosław Marchel

 

 

"Legendy warszawskie" - wycieczka klasy 1 i 2

Które ze znanych legend wiążą się z Warszawą? Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 1 i 2, którzy 6 listopada udali się na wycieczkę po Warszawie śladami syrenki, bazyliszka i złotej kaczki. Spacer po Warszawie stał się również okazją do zobaczenia miejsc pamięci narodowej - pomników Małego Powstańca i Powstania Warszawskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Uczniowie dokonali też wpisu do pamiątkowej księgi "Życzenia dla Polski" wyłożonej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Galeria zdjęć:

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

 

 

"Miejsca Pamięci w Warszawie"- wycieczka trzecioklasistów

5 listopada uczniowie klasy 3A i 3B udali się na wycieczkę po Warszawie. Ich celem było poznanie miejsc pamięci narodowej. Odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie mogli zapalić znicze na grobach poleglych żołnierzy, obejrzeli mury obronne Warszawy oraz pomniki: Małego Powstańca, Kilińskiego, Powstania Warszawskiego i Józefa Piłsudskiego. Mieli też okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Galeria zdjęć:

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3A

Galeria klasy 3B

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć