Europejski Tydzień Sportu w SPN81

DYSCYPLINY:

1. BIEG

klasy I-III (1 okrążenie boiska), klasy IV-VIII (2 okrążenia boiska);

sumę sekund każdej osoby startującej w klasie przeliczamy na minuty i daje to wynik punktowy dla klasy.

2. RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ

liczba metrów daje wynik punktowy, klasy I-III i IV-VIII.

3. SKOK W DAL OBUNÓŻ Z MIEJSCA

suma metrów daje wynik punktowy, klasy I-III i IV-VIII.

4. ZJAZD NA ZJEŻDŻALNI NA CZAS

konkurencja rozgrywana na pływalni;

suma czasów daje wynik punktowy klasie.

5. RZUT DO KOSZA NA WODZIE

konkurencja rozgrywana na pływalni;

celne trafienia dają wynik punktowy dla klasy.

ZASADY:

1. Startuje każda klasa.

2. Każda klasa wyznacza 15 uczestników, jeśli klasa liczy mniej osób, nauczyciel WF wyznacza osoby startujące podwójnie.

3. Każda klasa losuje w dniu rywalizacji nazwę kraju, który będzie reprezentować. Nazwę reprezentacji przydzielonej klasie znają tylko uczniowie i nauczyciel. NIE DZIELIMY SIĘ TĄ INFORMACJĄ Z KOLEGAMI I KOLEŻANKAMI Z INNYCH KLAS!

4. Wyniki zostaną podane w poniedziałek 1 października. Tego dnia każda klasa ubiera się  w kolorach FLAG wylosowanych wcześniej państw. Najlepiej (kolorystycznie) ubrane 3 klasy otrzymają odpowiednio 50, 30 i 15 punktów do końcowej klasyfikacji - ocenia komisja nauczycieli naszej szkoły.

• +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54