• Kronika wydarzeń

          • kwiecień 2017

          • Rekolekcje wielkopostne

            Po co ludzie budują wysokie budynki? Co jest potrzebne do zbudowania wieży? 4 i 10 kwietnia uczniowie klas II-VI uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele św. Zbawiciela. Biblijna przypowieść o budowaniu domu na piasku i na skale stała się dla uczniów punktem wyjścia do zadania wybudowania wież, których fundamentem miały być najważniejsze wartości.

            Więcej zdjęć:

            Organizator: p. Bożena Frydryk

            Magia zaklęta w literach

            Jaką rolę pełni bajka w życiu dziecka? Tego uczniowie klas  I-III dowiedzieli się 6 kwietnia podczas warsztatów "Magia zaklęta w literach". Prowadząca, pani Ilona Chylewska, przy akompaniamencie muzycznym czytała uczniom bajki i wiersze. Sporym zaskoczeniem dla uczniów było to, że nasz gość to Zenek z przedstawienia "Bajko, gdzie jesteś", które mieli okazję oglądać w Operze Narodowej. Dzieci rozpoznawały bajkowe postaci i ćwiczyły umiejętność uważnego słuchania. Spotkanie stało się okazją do zrozumienia, jak wielką rolę odgrywa w życiu człowieka czytanie.
             

            Organizator: p. Bożena Siemieńska

            Poranek muzyczny "Z prastarych czasów"

            10 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w poranku muzycznym "Z prastarych czasów" w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Uczniowie wysłuchali utworów wykonywanych przez uczniów warszawskich szkół muzycznych.

             

            Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy

            Z okazji przypadającego 12 kwietnia Międzynarodowego Dnia Dzieci ulicy w naszej szkole zorganizowany został kiermasz książek, gier, zabawek, z którego dochód został przeznaczony na dożywianie dzieci.

            Organizator akcji: p. Katarzyna Młodożeniec

            Czesi w Polsce

            W dniach 23 - 29 kwietnia gościliśmy naszych czeskich przyjaciół ze szkoły w Mnichovicach.

            Pierwszy dzień upłynął pod znakiem tradycji kulinarnych - w restauracji "Little Chef" uczniowie przygotowywali pierogi i szarlotkę, a następnie w szkole dowiedzieli się, czym różni się Wielkanoc czeska od polskiej.

            Drugiego dnia pobytu odbyły się warsztaty z ilustratorem i pisarzem, panem Witoldem Vargasem - uczniowie dowiedzieli się, jak pisać książki, tworzyć do nich ilustracje oraz nagrywać animacje filmowe oparte na fragmentach powieści. Następnie uczestnicy udali się na grę miejską, dzięki której nasi goście mieli okazję poznać ciekawe miejsca w Warszawie oraz dowiedzieć się wielu  faktów z życia Warszawy i jej mieszkańców.

             

            Trzeci dzień zaczął się pokazem sztuki wojennej bronią wczesnośredniowieczną, zaprezentowaną przez Bractwo Wojowników Kruki. Była to też okazja do wysłuchania prelekcji na temat historii, rytuałów, tradycji i kultury X-wiecznych Słowian i Wikingów.

            Po pokazie uczniowie udali się na lekcję muzealną do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, gdzie poznali zwyczaje panujące w Polsce XIV-XIX wieku.

            Dzień zakończył się nauką programowania - uczniowie stanęli przed zadaniem zaprogramowania animowanej postaci wykonującej polecenia.

            Czwartego dnia uczestnicy wzięli udział w zajęciach sportowych, grając w hokeja i baseball, a następnie udali się na plan filmowy, gdzie uczyli się charakteryzacji postaci filmowych, poznali tajniki kręcenia filmów i robienia efektów specjalnych. 

            Ostatni dzień z przyjaciółmi z Czech to prezentacja Oli i Ewy na temat historii Warszawy, a następnie poranek muzyczny "Zagraj ze mną na akordeonie" i warsztaty teatralne w SCEk-u, podczas których uczestnicy uczyli się improwizacji oraz sztuki wyrażania emocji na scenie.

            Więcej o pobycie grupy uczniów z Czech można znaleźć na stronie projektu:

            Koordynator projektu: p. Krzysztof Hołodyński

             

            Drugoklasiści w Muzeum Techniki

            27 kwietnia uczniowie klasy II wzięli udział w lekcji muzealnej na temat wynalazków w Muzeum Techniki. Uczniowie przypomnieli sobie, czym różni się wynalazek od odkrycia i dowiedzieli się kto wynalazł pierwszy rower. . Na przykładach muzealnych eksponatów zobaczyli wynalazki, które umożliwiają człowiekowi podróże i pomagają w codziennych czynnościach.  Mogli także prześledzić ewolucję, jaką przeszedł współczesny samochód a także telefon i komputer.

            Więcej zdjęć:

            Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
      • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
      • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
      • brak
      • brak
      • brak
      • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
      • Agata Kruk
      • NIP: 5220018111
      • REGON: 146349287
  • Galeria zdjęć

      brak danych