• Kronika wydarzeń

          • styczeń 2020

          • Pierwszoklasiści czekają na zimę

            Co prawda aura za oknem już prawie wiosenna, lecz pierwszoklasistom to nie przeszkadza. Oni do zimy są doskonale przygotowani i wiedzą na jej temat wszystko, co udowodnili pracując w grupach i przygotowując prezentacje o zimie. 

               

            Więcej zdjęć: 

            Galeria klasy 1

             

            Organizator lekcji: p. Bożena Siemieńska

             

            Piątoklasiści i świat mitów

            Nie można wyobrazić sobie kultury europejskiej bez starożytnej Grecji i Rzymu. Mity antyczne od zawsze były źródłem alegorii i symboli oraz natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5, którzy 30 stycznia wzięli udział w lekcji muzealnej na temat mitów w Muzeum Narodowym. Uczniowie okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie mitologii. 

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 5

            Organizatorzy wyjścia: p. Anna Staszewska i p. Joanna Czopowicz

             

            Ósmoklasiści w Domu Spotkań z Historią

            29 stycznia uczniowie klasy 8A i 8B wzięli udział w lekcji "Odbudowa Warszawy. Budowa systemu 1945-1955" w Domu Spotkań z Historią. Podczas zajęć zobaczyli unikatowe materiały ikonograficzne, dźwiękowe i filmowe przybliżające historię tamtego okresu.

            Organizator wyjścia: p. Tomasz Szklarski 

             

            Spotkanie z pisarzem

            28 stycznia uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w spotkaniu z Rafałem Witkiem, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w ramach cyklu "Literackie wtorki". Autor w zabawny sposób opowiedział o swojej twórczości, głównie o serii książek detektywistycznych, sprawdził umiejętność zapamiętywania oraz zaangażował publiczność w wymyślanie rymów. Uczniowie dowiedzieli się także, kto tak naprawdę jest autorem serii "Feralne Biuro Śledcze" - Sven Jönsson czy może Rafał Witek? Zadawali też pisarzowi wiele pytań a na koniec spotkania otrzymali autografy. 

               

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 1

            Galeria klasy 3

            Organizator wyjścia: p. Agata Kruk 

             

            O zmysłach po angielsku

            Do odważnych świat należy! I tacy są właśnie pierwszoklasiści, którzy na angielskim próbowali, dotykali i wąchali. I na dodatek świetnie się przy tym bawili. 

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 1

            Organizator lekcji: p. Anna Ignatowicz-Cecot

             

            Magnetyczna lekcja

            23 stycznia trzecioklasiści badali, które przedmioty są przyciągane przez magnes i czy magnes może przyciągać przedmioty nie dotykając ich. A to wszystko w ramach cyklu "Ciekawa lekcja". 

             

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 3

            Organizator lekcji: p. Marzena Wach

             

            Oko w oko z pająkiem

            23 stycznia uczniowie klasy 6A i 6B uczestniczyli  w żywej lekcji przyrody, w czasie której dowiedzieli się, dlaczego pająki są ważnym elementem natury i czemu warto, by żyły w naszym otoczeniu. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli też, jak powstaje pajęcza sieć oraz jak pająki funkcjonują we wrogim środowisku i jakim arsenałem dysponują, by móc schwytać swoje ofiary. A przede wszystkim z bliska zobaczyli żywe okazy tych ośmionożnych stawonogów.

                

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 6A

            Galeria klasy 6B

            Organizator wydarzenia: p. Anna Głuśniewska

             

            Pierwszoklasiści w Muzem Narodowym

            21 stycznia pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji "Witamy w Muzeum". W czasie wędrówki po galeriach rozmawiali o tym, czym jest muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiedzieli się, kto w nim pracuje, poznali różnice między zabytkiem a eksponatem i dowiedzieli się, co to jest arcydzieło. A ponadto udało im się zobaczyć zarówno namniejszy, jak i największy eksponat znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego. 

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 1

            Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

             

            Arctic Camp 

            Kolejny pobyt w Nuotykiu Akademija za nami! W dniach 13-15 stycznia odbyła się kolejna edycja wyprawy polarnej. W tym roku pogoda spłatała nam figla i zamiast arktycznej wyprawy uczniowie przeżyli typowy survival. Pomimo braku śniegu nie mieliśmy ani chwili wolnego  - zaraz po przyjeździe i rozpakowaniu bagaży zajęliśmy się psami a następnie udaliśmy się na nocny marsz przez okoliczne wąwozy. Kolejny dzień to główna wyprawa piesza oraz.. zajmowanie się psami husky. Zakończyliśmy go wieczornym pokazem filmów marszerskich, ogniskiem i nocowaniem w prawdziwym indiańskim tipi. Noc pod gołym niebem spędziło tym razem 14 odważnych uczniów. Ostatni dzień pobytu to już główna atrakcja, czyli przejazdy psimi zaprzęgami, które udały się mimo braku śniegu. 

            Organizator wyprawy: p. Szymon Wójcik-Witanowski

             

            Co z tym klimatem?

            9 stycznia uczniowie starszych klas wzięli udział w spotkaniu na temat kryzysu klimatycznego z panem Kamilem Wyszkowskim, przedstawicielem ONZ. Omawiali przyczyny i skutki globalnego wzrostu temperatury i zastanawiali się, dlaczego w Warszawie nie da się już pojeździć na sankach. Poznali najnowsze wyniki badań i dowiedzieli się, co się stanie na planecie jeśli średnia temperatura podniesie się o ponad 2 stopnie Celsjusza. Wspólnie też ustalali, co można zrobić dla klimatu, lub co powinniśmy przestać robić. 

             

            Kolejne spotkanie z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii

            7 stycznia pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnych warsztatach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Tym razem poznawali życie na dawnej wsi. 

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 1

             

            Trzecioklasiści z kolei poznawali świat X muzy.

              

            Więcej zdjęć:

            Galeria klasy 3

            Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
      • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
      • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
      • brak
      • brak
      • brak
      • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
      • Agata Kruk
      • NIP: 5220018111
      • REGON: 146349287
  • Galeria zdjęć

      brak danych