Nawigacja

Koncepcja wychowania fizycznego w NSP81 Kalendarz imprez sportowych Basen Koła zainteresowań Zawody sportowe Profilaktyka i korektywa Dodatkowe propozycje i atrakcje Europejski Tydzień Sportu w SPN81 Dokumenty Wydarzenia Weekend Polarny 2019 Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych 2019 Plebiscyt na najlepszego sportowca Orientuj się z SPN81 Rowerowy maj

Sport

Kalendarz imprez sportowych

Europejski Tydzień Sportu

23-30 września 2018 r.

Rywalizacja uczniów klas młodszych i starszych podczas zajęć WF w specjalnie przygotowanych dyscyplinach, w tym również na basenie. Klasy zamieniają się w reprezentacje różnych krajów i zdobywają punkty w kilku konkurencjach, które następnie są sumowane, aby wyłonić zwycięzcę.

Rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8.

Lista konkurencji zostanie wywieszona przy świetlicy szkolnej.

Zasady Europejskiego Tygodnia Sportu w SPN81

 "Biegam z Mamą i Tatą na orientację"

październik 2018 r.

Bieg na orientację, do udziału w którym zachęcamy rodziców z dziećmi.

Spotkanie ma charakter imprezy rekreacyjnej - pobiegniemy do parku Pola Mokotowskie, zdobędziemy specjalne odznaki i wrócimy do szkoły gdzie w miłej atmosferze posilimy się, porozmawiamy o naszym szkolnym sporcie i co najważniejsze spędzimy wspólnie piękny jesienny poranek.Turniej piłki nożnej dla klas IV-VIII

1-2 grudnia 2018 r.

Turniej organizowany przez Prywatną Szkołę Podstawową nr 6 Sióstr Niepokalanek .

Szczegóły dotyczące zasad zostaną przekazane wkrótce.2. Weekend polarny dla klas IV-VIII

styczeń 2019 r.

Fascynujący i pełen wrażeń wyjazd dla uczniów klas 4-8 NSP 81 będący „próbką” prawdziwej wyprawy polarnej. Nuotykju Akademija znajduje się w wyjątkowym miejscu - Regionalnym Parku Neris. Ten park to przede wszystkim rzeka Neris - z jej malowniczym otoczeniem, maleńkimi wioskami i historycznymi warstwami starożytnej Litwy.

W programie:

-wyprawa polarna NA NARTACH z plecakami, nocowanie w obozowisku pod namiotami i gotowanie z liofilizatów,

- wyścigi psich zaprzęgów,

- budowanie igloo,

- animacje na śniegu, narciarstwo biegowe, sanki i wiele różnych gier i zabaw.

* możliwość zabrania max 20 uczestników. Wyjazd weekendowy – piątek rano i powrót niedziela wieczór lub poniedziałek.

 

Galeria zdjęć z 1. Weekendu PolarnegoZimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w sportach zimowych

luty 2019 r.

Konkurencje:

- łyżwiarstwo

- narciarstwo biegowe

- narciarstwo zjazdowe

- snowboard

Klasyfikacja zespołowa i indywidualna.

 

Szczegóły zostaną przedstawione w październiku.

* (Ze względu na egzamin ósmoklasisty formuła wyjazdu zostanie zmodyfikowana).43. Bieg Piastów

luty/marzec 2019 r.

 

Po raz 43 organizowany Bieg Piastów w swojej ofercie posiada różne propozycje biegowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W tym roku jednak Ośrodek na Polanie Jakuszyckiej będzie remontowany i cały czas czekamy na informacje, z jakich biegów dla dzieci będziemy mogli skorzystać. Jeśli nie zostaną uruchomione zapisy na biegi dziecięce, dla chętnych spróbowania swoich sił na nartach biegowych zostanie rozegrany bieg w kategorii open na dystansie 25 kilometrów. Taki dystans nie jest dla nas straszny i postaramy się przygotować do niego. Liczymy na naszą reprezentację*.

* reprezentacja wyłoniona zostanie podczas przygotowań tzw. "sobotnich poranków biegowych". Na świeżym powietrzu będziemy pracować nad przygotowaniem motorycznym i kondycyjnym, a w zimie, jeśli dopiszą warunki, pobiegniemy na nartach w Lesie Młocińskim – szczegóły wkrótce na tablicy ogłoszeń (w szatni szkolnej).

**– ze względów organizacyjnych  z powodu remontu i budowy ośrodka sportowego na terenie Polany Jakuszyckiej istnieje ryzyko odwołania imprezy.Miniturniej piłki nożnej

kwiecień/maj 2019 r.

Dla klas I-III, które nie biorą jeszcze udziału w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży na terenie naszej szkoły zorganizujemy miniturniej piłki nożnej i zaprosimy gości z innych szkół do rywalizacji.

*szczegóły w 2 semestrze.Rowerowy maj

maj 2019 r.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród  uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć