• Kulturomaniak

•  Klasy: IV
          Termin: 21 marca 2018 r.
          Koordynator szkolny: p. Sandra Brocka

• Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI i VII klas szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

Pytania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy.

Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

Zakres tematyczny:

I. Nagrody

1. Każdy z uczestników olimpiad przedmiotowych, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy.

2. Dla najlepszych zostały przewidziane następujące nagrody:

• Miejsce 1: Grawerowany dyplom oraz nagroda książkowa,
          • Miejsce 2-5: Dyplomy laureata oraz nagrody książkowe,
          • Miejsce 6-15: Dyplomy laureata,
          • Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

Honorowane są miejsca ex aequo.